0 oy
301 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
15 20 ye yakın kelimesi var her komutumu anlıyor ama konuşmuyor 2 kelime hiç çıkmadı ağzından annem konuşur daha erken diyo ama mahalledeki yaşıtları baya konuşuyor mesele karşılaştırma değil ama gördüğümü söylüyorum ne yapmalıyım 

13 Cevaplar

+1 oy
(90 puan) tarafından
Bunca derdimin içinde yüreğine su serpmek için yazmak istedim. Yeğenim iki buçuk yaşındaydı bu yaz, sadece kök kelime kullanıyordu, geldim demez gel derdi, gidelim demez git derdi, o derece kötüydü durumu, yaşıtları şarkılar bile söylüyordu. Şaka gibi gelecek ama bir gün direkt cümle kurmaya başladı hem de 3-4 kelimelik. Evet bir anda oldu herkes çok şaşırdı. Kendinizi üzmeyin sarılın sevin ve konuşun çocuğunuzla. Benim bebeğim bir buçuk aylık ve ben kendisiyle uzun uzun konuşuyorum.
(242 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim umarım dizinde ne dersiniz varsa hallolur rabbim yardımcınız olsun
(6,441 puan) tarafından
3 yaşında konuşmuyor ama herşeyi anlıyor kaynanamda bi sabah konuşacak diyor inşallah ya
tarafından
Merhaba betiz? Kkinustumj çocuğunuzu
(6,441 puan) tarafından
Hayır konuşmadı
-Reklam-
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Benim kocamda konuşamıyor 
(2,798 puan) tarafından
Yaa senin bu konuda yorumlarına kahkaha atıym
(7,121 puan) tarafından
Merhaba eylulum sağol askom ❤️ ama gerçekleri yazıyorum ben :):)
(2,798 puan) tarafından
Merhaba bal bebek ❤️❤️❤️
(7,121 puan) tarafından
Ay utandım :)
(2,798 puan) tarafından
Hahahaha ne olck be utanma
0 oy
(457 puan) tarafından
2 yaş erken degilmi ya ??
(242 puan) tarafından
İlk çocuğum bende buraya soruyorum bilmediğim için
tarafından
Erken değil aslında. Konuşanda var konuşamayan da. Bebekten bebeğe değişir . Eğer 4 yaşında falan konusamazsa sıkıntı etmelisin
(242 puan) tarafından
Tamam öyleyse teşekkür ederim
(457 puan) tarafından
Benimde ilk bebegim daha 18 aylik ben en geç 3 yaş diye bliyorum
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Yaşıtlarla kıyaslama canım benim de ikizlerim var arkadaşımında ikizleri var onunkiler benimkinden 3 ay büyük. Benimkiler 2 yaşında konuşuyorlardı onunkiler 3,5 yaşında yeni yeni konusuyorlar 
(242 puan) tarafından
Kıyaslama değil asla sorun mu var acaba diye sordum
0 oy
tarafından
Her konuşmayan çocuk geri değildir bazen sağlıklı olduğu halde konusmayabilir onu konuşması için zorlamayin tümden ters teper mesela ona televizyondan müzik acin çocuk şarkıları ozellikle dansli çocuk şarkıları onu oturtun tv başına dans eşliğinde önce siz söyleyin sarkiyi Bi kac defa sonrasında onu tv basinda yalnız bırakın uzaktan onun görmeyeceği şekilde takip edin eğer sağlık sorunu yoksa çocuk şarkıları en iyi konusturma secenegidir 
(242 puan) tarafından
Evet bunu yapmak istiyorum ama Tv'de bı denk geliyoruz internetli olsa açacam da olmadi
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bizde iki yaşındayiz en azından kendilerini anlatabiliyor kar. Öğrenirler zamanla eve tbnde görüyorm hele 3 yaş bıcır bıcır konuyordj geçen parkta kızla konuştum masallah dedm bilmedikleri şey yok
(242 puan) tarafından
Rabbim sağlık versin benimde çevrem hep konuşunca Allah Allah normal mi bu durum acaba diye bı sorgulamadim değil yani
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Kızım 3 yasna gircek Kasım'da alt komşunun kızı 3 yaş 3 aylık olcak konuşmuyor canım 4 yasa kadar süresi var
(242 puan) tarafından
Hayırlısı olsun bakalım
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Canım benim oğlum da bugün tam iki yaşına girdi ilk çocuğum bende çok sorguladim arastirdim ama herkes normal anca diyo tecrubeli anneler yani dediğin gibi her dediğimi anliyo 20 kelimesi var ama ikili çok yok su ver anne gel bide geçen yengesine  yeye al dedi bence normaldir cnm bide erkek çocuğu gec konusuyo diyo kimi bide sanırım biz anladigimiz için işaret dili kolaylarina geliyo ama birden cozuleceklerdir insallah
0 oy
tarafından
Erkek çocuğu kızdan daha geç ilerliyor bence. Kizimin ve oğlumun arası tam 13 ay. Kızım geçen sene 38 kelime konuşurdu yani nerdryse tek kelime olarak herseyini anlatırdı oyun kurardi bebek konustururdu vs. Oğlum simdi 14 aylık konuşmuyor.  Ablasına göre de geç yürüdü. Çocuğum anne baba mama buu(su) ve aba dışında tek kelimesi yok. Hwrseye oo oo diye işaret ediyor .halbuki anne aynı baba aynı ve aynı dönem bebekleri
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm dil bağı ya da dudak bağı olabilir mi
(242 puan) tarafından
Anne baba diyo ama olabilir mi
(5,272 puan) tarafından
Bi bak canm
(242 puan) tarafından
Neresine bakacam tam olarak canım dil altına mı
(5,272 puan) tarafından
Dil altina canm birde üst dudagini kaldir netten fotolara bak anlarsn zaten
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Merak etme pandemide eve kapanan çoğu çocuk öyleymis pisikolog söyledi oğlum 3 buçuk yaşında daha tam anlamıyla konusabiliyor değil birşeyler söylüyor sadece kreşe başlattım ben algısı çok iyi yerinde zeki bir çocuk ama dili ağır kreşte de çok üç bir sorun yaşamadık bakalım ne olacak bı sorunu yok şükür Dr kontrolünden vs geçtik zaten sadece dili ağır 
tarafından
Merhaba be im oğlum 32 aylık hala konuşmuyor . Ne önerirsiniz? Hiç konuşmuyor değil cümleleri Cook az. Ama birçok kelimeyide bilir
(2,108 puan) tarafından
Tavsiyem dil terapistine gitmeniz biz bunun için özel eğitim alıyoruz şuan oğlum 4 yaşına girdi kulak arkası yapıp birazdaha büyükçe konuşur olmadı malesef destek alıyoruz haftda 80 dk 1 senelik rapor ile gidiyoruz ücretsiz bir özel eğitim müdürü ile görüşün derim siz varsa yakınlarda direk gidip konuşabilirsiniz yardımcı olurlar kendi özel arabalari ile götürüp getiriyorlar
tarafından
Hadi yaa. Üzüldüm. Eşim asla rapor cikarttirmaz.  Açılır diyip duruyor. Benimki pamdemiden değil TV den. Allah da beni kahrediyor böyle. Keşke ona değil de bana gelseydi.oglumla ilgilenememisim. Lanet olsun benim gibi anneye. Rabbim bana pırlanta vermiş ben anlamamıştım. Birde anne olacam demism. Ölse m keşke diyorum ama ölmek bana kurtuluş.
(2,108 puan) tarafından
Saçmalıyorsun şuan hepimiz insanız hepimizin bilmediği şeyler var zamanla akıl geliyor başa rapor 1 senelik 1 sene sonra yenilemedigin sürece rapor kayboluyor çünkü zihinsel ve bedensel bir sorun yok çok şükür bu bahs ettiğim belge çocuğun gerçekten yardıma ihtiyacı var devlet karşılıyor bu şekilde
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben 2 yaşında kreşe verdim az kelimesi vardı 1 ay sonra şarkı söyleyerek eve gelmeye başladı maşallah. Şuan 30 aylık İngilizce kelimeler de konuşmaya başladı. İmkanın varsa kreşe ver. Sıkılmadan eğlenerek öğreniyorlar herşeyi, evde başına oturup konuşturma çabaları uğraşları bana asla dogru gelmiyor 
(242 puan) tarafından
Geçen gün bir yere sordum aylık bin lira foto 2 saatlik ve önden 750 TL lik kırtasiye malzemesi ücreti istiyor benim buna durumum yok zaten küçük ilde yaşıyoruz iki yer var diğeri burdan beter
(25,224 puan) tarafından
Yani buraya göre bedava valla ama şartları eğitimi nasıl tabi orası ayrı. Benim yolladıgım kreş aylık 5 bin tl yıllık kırtasiye ücreti de 4 bin tl. Ben eski çalışan öğretmeni oldugum için 2 bin tl ye anlaştık.
(242 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum sadece eşim çalışıyor aylık 5 bin kira anca yetişiyoruz
0 oy
(10 puan) tarafından
Valla benim kuzenimin oğlu 4 yaşında daha yeni konuşmaya başladı şimdi çok güzel konuşuyor ama 4 yaşına kadar konuşmamasının sebebi aşırı televizyon izlemesi ve telefpn tablet oynaması hala aynı ama geç konuştu işte sizinkisi daha erken :) 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 271 göst.
+1 oy
10 cevap 192 göst.
3 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Miskokulum (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
7 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zahide_1995 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu