0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (612 puan) tarafından
Kızlar evde nasıl yapıp  saklayacağımı bilmiyorum. Bikaç kez hazır aldım e bebekten ama migros ta filan da var fide marka. İçinde tuz yok. Güvenip verebilir miyim, siz nasıl yapıyorsunuz? 

3 Cevaplar

0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım bende var kullanıyorum oğluma. Kasaptan aldım her Zaman  aldığımız guvenilir bir kasap. 9 saat kaynattim ilikler ayrıldı güzelce daha da çok kaynatilabikir. Sonra soğumaya bıraktım. Buzdolabı poşeti varya bölmeli bölmeli. Onlara doldurdum epey bi cikti. Oğlumun yemeklerine coorbalarina katıyorum 2 tane . Bazen bizim yemeklere de katıyorum çok faydalı 
(612 puan) tarafından
O kadar uzun kaynatın a su bitmiyor mu? Bana ölçü verebilir misin?
(1,072 puan) tarafından
Yok canım tam tersi ne kadar uzun kaynarsa o kadar lezzetli oluyor. Ben düdüklü tencerem de yaptım derin olduğu için. İçerisine ilikleri yıkadım koydum maks seviyesine kadar da su koydum iligin çokluğuna bağlı   farklı bir tencere kapağı kapadım kaynayana kadar altı açık ateşte kaldı. Kaynayınca kistim o zaman saat tutmaya başladım. 9 saatin sonunda da kapadım canım. Anlamadigin yer olursa yardımci olurum
(612 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim. Burda da Bi kasap var. Sorayım varsa ilikli kemiği alıp kendim yapayım. Takılırsa danışırım yine, çok sağolasın :)
(1,072 puan) tarafından
Ne demek canım benim yardımcı olabildiysem ne mutlu ♥️
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Annemler  köyde kaynatmisti  canım bende  anne sütü  saklama poşetlerine koydum  cl
(612 puan) tarafından
Aa çok mantıklı
0 oy
(5,020 puan) tarafından

Kasaptan ilikli kemik al. Sonra tencerede 3 saat kadar su da beklet once kanı gitsin. Sonra bir taşım kaynat o suyu dök ilk suyunda pislikler çıkar genelde yeşil yeşil. 

Sonra tekrar su koy 6 8 saat arası en kısık ateşte kaynat ilikler iyice çıksın kaynarken içine soğan sarımsak at antibiyotik etkisi olsun 

Saat dolunca suyu güzelce süzgeçten geçir iyice ez ilikleri
(612 puan) tarafından
İlik neresinde kuzum görecek miyim?
(5,020 puan) tarafından
Evet kemiğin özünde yani orta kısmında olur piştikten sonra jel gibi oluyor onlar ilik iste
(612 puan) tarafından
Kendi mi çıkıyor kemikten yoksa ben nasıl çıkaracağım onu kemiğin içinden?
(5,020 puan) tarafından
Bir iki salla kemiği çıkar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 95 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynepagd (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Buket0606 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
5 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatyalar (1,158 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 258 göst.
19 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,374 puan) tarafından soruldu

382,065 soru

11,438,642 cevap

35,006 kullanıcı

...