0 oy
532 göst.
Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından

Bi ara hastanede arkadaşımın yanında kaldım bi tane kadında hasta yatiyodu çok acı cekiyodu genelde oraya düşük olup gelenler yâda kimyasal gebelik gecirenler geliyodu bende düşük falan belki yapıyordur diye sandım ve öğrendim ki 5 aylık bebeğini kalbi attığına rağmen zorla ilaçlarla düşürmeye çalışıyormuş sebep ne biliyor musun down sendromlu demişler diye subhanallah çocuk resmen anne karnında can çekişerek öldü çocuk düşmedi zorla kürtajla aldılar bu sefer Allahım kadına ağzıma geleni söyledim tutamadim kendimi çünkü o zamanlar çocuğum olmuyordu hastanelere gidiyordum çocuk için o yüzden zoruma gitti benim yerimde olsanız ne yapardiniz

14 Cevaplar

0 oy
(21 puan) tarafından
Canım bende galiba senin gibi davranırdım 1 bucuk yıl sonra oldu cocugum testleri bende yaptırdım ama kesinlikle aklımda oyle bisey olduğu icin degil dogdugunda en azından erken teshis konsun diye ayrıntılıya da giremedim maddiyattan dolayıki olsa bile allahtan gelen hersey basım ustune dedim onun vebalini nasıl öder bi insan
(42 puan) tarafından
3 senenin sonunda elhamdulillah Rabbime güzeller güzeli bir kıza hamile kaldım Allahım nasıl bir duygu Rabbim olmayan herkese tattirsin herşeyi kabullendim çünkü dune kadar bir evlat istiyordum Rabbimden ve hiç bir test yapmadim kızım hamdolsun sağlıklı doğdu ve 6 aylıkken kızım yine hamile kaldım şuan 3.5 aylık oldu karnımdaki Rabbimden bir tane istedim çok şükür 2.yi de onun izniyle kucağıma alirim
(21 puan) tarafından
Amin canım rabbim isteyen hicbir kadının kucagını boş bırakmasın hergün böyle dua ediyorum ne gelirse basimiz gozumuz ustune
(42 puan) tarafından
Aynen öyle biz Allaha tevekkül ettik elhamdulillah
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  kesinlikle  aynı  tepkiyi  verir ve ağır  konuşurdum  ah Yawrum  benim  yaa  ne günahı  vardı şimdi  o meleğin 
(42 puan) tarafından
O an zaten basimdan aşağı kaynar sular döküldü ya Rabbim nasıl bir vicdandır kadına niye yaptın diyorum bakamazdım diyor
0 oy
(692 puan) tarafından
Allah onu napmiya bilmiyom artık ya yazık günah  valla bende aynı şeyi yapardım ıyi yapmışsın kiz 
(42 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(245 puan) tarafından
Benim hamileliğimde bebeğimin böbreklerinde sorun var doğunca yaşamaz alalım dediler 6 aylıkken . Ben yine de şehir şehir doktor doktor gezdim bı çözüm bulmak için . İnsanlar çocukları olsun bı ömür uğraşıyorlar olsun bı de böyle cinsleri var çok iyi yapmışsınız Allah böyle insanlara hidayet versin
(42 puan) tarafından
Amin amin canim
0 oy
tarafından
Yerinizde olsam aynisini yapardm . Benim 5 sene cocugum olmqdi taki 4 ay öncesine kadar 4 aylik bi kizim oldu cok sukur ama 5 seneden beri yqşadiklarom tarif edilemez rabbim boylelerine nasip etcegine cocugu olmayan nice anneler var onlara nasip etsin ins 
(42 puan) tarafından
Rabbim kimine aratır imtihanını geçiyormu diye geçenlere ne mutlu sabırla bekleyenlere gerçekten çok zor ama allahtan gelen herşey güzel
tarafından
Rabbimin hazinesi bol 1 tanedr bana nasip etti cok sukur
(42 puan) tarafından
Elhamdulillah canim
0 oy
tarafından
Kısa ve net ben dalardım tabii o halimle ben hastaneden atardı lar O ayrı bir şey
(42 puan) tarafından
Inanki zor tuttum kendimi
tarafından
Ben tutamam okadr sabırlı dglm
(42 puan) tarafından
Iyiki de orda sen yokmussun kız o zaman
tarafından
Aynn cnm
0 oy
tarafından
Ben günahını anlatırdım çünkü ona bağırıp çağırmam kızmam onda bi etki yaratmazdı doktorlar kaç tane ablaya böyle dedi hepsinin çocuğu şuan sapa sağlam Rabbim göstermesin ama 3 aylık gebeyim kınamak haddim değil ama cana kıyamam ben :(
(42 puan) tarafından
Cana kiymak bizim haddimize değil zaten düşünsene canı veren Allah almakta Allah'ın elinde
tarafından
Öyle gülüm ama bazıları insanların ne diyeceğini düşünüyor oradan çok kaybediyor
(42 puan) tarafından
Aynen canım Allah ıslah etsin
0 oy
tarafından
Ne yapabiliriz ki hosumuza gitmese de herkesin tercihi farklı olabilir Rabbim hidayet versin..
(42 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Aynen senin tepkini verirdim allahın verdiği bir cana asla kıyamam doktorum da ne test istediyse zeka 2li 3lu yaptırmadım rabbim ne verirse başım üstüne dedim 3 gebeliğim hemde çok şükür rabbime son 3 gün kaldı doğumuma ins
(42 puan) tarafından
Rabbim hayırla kucağımiza almayı nasip etsin canim
(1,287 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende Allah basa vermesin boyle bisey dusunmem ama bu bence herkesin kaldiracagi bisey degil eger ona manevi olarak destek veremicekse aldirmasi daha uygun.. cunku bizim burda bi cocuk var cok uzuluyorum surekli dolmuslara binip carsiya gidip geliyor soforler alismis gezdiriyor annesi cok bagriyor sokak ortasinda hirpaliyor inanin bu durum daha kotu o insaninda o sinavi oymus belli ki gecemedi 
(42 puan) tarafından
Fakirlik korkusuyla çocuklarınızın canına kıymayın! Biz onların da sizin de rızkınızı veririz. Onları öldürmek gerçekten büyük bir günahtır. İSRA/31
(410 puan) tarafından
Tabi ki dedigim gibi bende yapmazdim ama kadin bikmis bakimiyla ilgilenmiyorr hergun gorurdum yasaktan once basi bos birakiyolar 30lu yaslarda yoksa akrabamda var cok ilgilendiler cok akilli ilgi farkli bsey belki onunlada ilgilenseler bu kadar olmazdi insanlara satasiyor herkes bagriyo annesinde suc yalniz birakilacak bi cocuk degil
(42 puan) tarafından
Tabiki ekstra ilgi istiyo böyle çocuklar
(410 puan) tarafından
Evet yoksa aldirsin demiyorum ama o merhamet herkesin icinde olmuyor malesef neler duyuyoruz
(42 puan) tarafından
Aynen öyle malesef
0 oy
(2,479 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İyide 10 hafta dolduktan sonra  hastane kürtaj yapmıyor ki? Down sendromu olasılığı hiçbir hastane için kürtaj hakkı olmuyor. Sen tepkini versen de o onun tercihi ve günahı Allah bilir. Kadın kadar doktorunda günahı var
(42 puan) tarafından
Tabiki öyle tarama testlerinde cikiyo ya ondan sonra doktora kalmış aldırabilirsin diyo
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bildiğin canilik bu ama baya büyümüş bebek karnında yasak değil mi o şekilde almaları
(42 puan) tarafından
Inanki yasak mı bilmiyorum ama zaten doktorlar down sendromu deyince aldırabilirsiniz diyolar
(3,156 puan) tarafından
Ay allahım daha neler duycaz...
(42 puan) tarafından
Öyle valla

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 65 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gelsenee (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 387 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy