0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Kızlar alan var mı gerçekten ya ben geçensene nişan ayında bı kere aldım 2 kez başvuru yaptım ikiside kapsam dışı halbuki bu sene borç batagindayız çok üzülüyorum

18 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Şimdi gelip lincleyecekler biliyorum ama geçen burda 1000 TL yattı çeyrek alsam zarar edermiyim yazısını okudum yemin ederim hakedene yattigina gram inancım yok evi arabası olana yatıyor bu para yüzünden bizim maasimizdan kesildi eğer hakedene gittiyse helal olsun yoksa evladımin hakkıdır Allah sorsun hesabını
(81 puan) tarafından
Gerçekten mi Allah'ım merhamet versin ama çıktıysa da onun da suçu yok  aynen öyle Allah biliyor
tarafından
aynen ya bende görülen kadın eşim savurgan çeyrek alayim falan diyor du utanma da kalmamış
(3,159 puan) tarafından
Evet bende gördüm onu
(1,343 puan) tarafından
Ayyy ben okumadım onu ama çok haklisin ihtiyacı olmayip alanlar ihtiyaci olupta alamayanların hakkına giriyor nasıl odecekler vebalini bunun acaba allah ıslah etsin ne diyim
-Reklam-
0 oy
(352 puan) tarafından
Ben nerdeyse 2 hafta olcak başvurdum hala süreç devam ediyor diyor bu ne demek 
(81 puan) tarafından
Araştırma yapıyorlar büyük ihtimalle
(168 puan) tarafından
Kontrol ediliyor demek araştırmada yani
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben başvuru bile yapamıyorum inan kuzum sistemde yaşanan sonun bilmem ne falan uyarı veriyor 
(81 puan) tarafından
Kuzum bende yapamıyordum Google den girince yaptim
(168 puan) tarafından
Bugün tam kapanma desteği varmış o yüzden e devlet çökmüş herkes giriyo :))
0 oy
tarafından
Hiç alamadım bizde aynı borçlar, kira ev geçimi aşırı zor 
(81 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım zor
tarafından
Zor ama Allah yardım ediyor bir şekilde
0 oy
(44,840 puan) tarafından
Annemede çıksın istiyorum başvuru yapmamış e devletide var iki engelli kardeşim var keşke ciksa
(81 puan) tarafından
İnşallah çıkar
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Ay valla ben birşey anlamadım 

Bir arkadasimin kocası gemi mühendisi kız 700 milyarlık evinde oturuyor evinin içinde saunası hamamı var , sadece kendi çalışmıyor ona nasıl çıkmış insan utanır zaten söylemeye ilgincler 
(3,159 puan) tarafından
Ya bunlar gerçek bilgilerini vermiyorlar mı sonun da eğer verdiğiniz bilgiler yanlışsa cezai işlem filan yapılacak deniliyo du nasıl oluyo
(3,159 puan) tarafından
Araştırılmadan mı veriliyo ki
(168 puan) tarafından
Bende anlamıyorum sigortası yok die veriyorlar herhalde bnde kiradayım eşim sigortalı die vermiyorlar aldığımız asgari ücret o da banka borcuna gidiyo tabi allaha şükür geciniyoruz ama yapılan haksızlık diye düşünüyorum mesela en yakınım eltim kocası yurt dışında çalışıyor durumları çok ıi eşi 15 bin tl maaş alıyor ama eltim 2 defa pandemiden para aldı çatır çatır yiyolar bize gelince sigortalı oluyor hayat iste
tarafından
Böylesi ınsanların başvurması hata bir kere ya gerçek ihtiyaç sahipleri alamıyor böyle olunca
(168 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor
0 oy
(168 puan) tarafından
Bizde ya hele bana hiç vermediler iyi sana bi kez vermişler bide bende burda gordum tam kapanma diye bisi var miş bugün verilecek miş pandemi için başvuru yapanlara keşke verseler 1100 tl 
0 oy
tarafından
eşim de çalışmıyor 2 aydır sigorta falan da yok kapsam dışı diyor. birileride çıkıp çeyrek aliyor o parayla bize gelse ihtiyaç gorecez ama
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Inşaallah ihtiyacı olan herkese çıkar 
0 oy
(880 puan) tarafından
Geçen seni mayıs ayında yaptığımız başvuru süreç devam ediyor şeklinde kaldı 1 yıl oldu
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bnde gecen sene nisanda basvuru yaptım hala ses seda yok.. Esımın sigortası bseyı yok cnku işşiz kıradayım bebegım var ama ne gelen var ne giden 
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Valla bi kere bi posta denk gelmiştim. Bayan diyordu ki bu parayı nasıl degerlendirim üzerine para ekleyip altın bisey alayım şok olmuştum. Bana çıksa borç mu ödeyeyim kredimi yatırayım eve çocuklara mi harcayayım hangi eksiğimi alacağımı şaşırırım. Gel gorki 1 kere bile çıkmadı bize
(2,588 puan) tarafından
Bize şükür çıktı halimi yikiyinca yerine bişey seremiyorum hali mi alsam oğlumun sünnetini mi yaptırsam oğlumun ihtiyaçlarını mi alsam dusunuyom
0 oy
tarafından
Valla hakkım olduğu halde doğumdan sonra dogum parasını bile almadık biz ihtiyacımız yok şükür çok zenginde değiliz herkes alıyor ama istemem dedim almadım nasıl içleri rahat ede ede alıyorlar ihtiyaçları yokken
0 oy
tarafından
Bana çıkmamış yine
0 oy
tarafından
Geçen sene evime ekmek alamıyodum eltime çıktı bana çıkmadı eltim gitti kendine altın aldı çok zoruma gitti sonra biz kredi çektik borçları kapattık üçüncü fazda başvuru yaptık çıktı onda da yine iki aylık kira vardı direk oraya gitti şimdi yine çıktı yine üç aylık kira duruyo eski evin orayı vercem tabi ki haksızlık vr ama ihtiyacı olana da çıkıyo bazen
0 oy
(1,452 puan) tarafından
Kesinlikle ihtiyacı olana çıkmıyor bnm bi komşum var evi var 2 katlı kocası ve oglu çalışıyor kızı engelli maaşı alıyor kendisi bakım maaşı alıyor ve kaç yerden yardım çıktı kilo kilo etler 600 tl alışveriş çeki 2 defa 1000 tl kaç koli erzak çıktı bizimde evimiz yok arabamız yok kiracıyız birsürü borcumuz var 2çocuugmuz var ramazam girdi gireli 1 kere bile etli yemek yapmamışım ama onlar asla etsiz yemek yemezler onlara çıkıyor bize hiçbişey yok adalet bu olamaz
(352 puan) tarafından
Engelli bi çocuğu olan bi insanın gelen yardımlarını haset etmen ne kadar doğru? Allah zaten ona vermiş verceğini sende dua et engelli çocuğun olsun sana da Allah versin sen git o kadına sor bi içini aç Allah onu aç susuz bıraksın ama o kızının engelini almasını nasıl ister böyle isterdi çok saçma sırf bu hasedinden allah sana asla vermez vermesinde benimde kardeşim engelli otizm gelen yardımların hiç biri annemin içini bi nebze soğutmadı yeğenim engelli sırf ayağa kalksın diye bin tane yardım dağıtırdı bu kadar da kötü kalpli olmayın
(1,452 puan) tarafından
Hayır bn onu hasetlemiyorum ama gerçekten onların durumunun ne kadar iyi oldugunu bikemezsin ve o çocugu kullanarak heryerden yardım dileniyor resmen ve o çocuga engelli maaşı çıkmıyordu çocuga ögretmiş kendi agzıyla anlatıyor rapora gidince konuşma yürüme diyerek devleti kandırarak hak kazanmış ve devletten yardım almak için yine kocasının iş yerinden sigortasını düşürtmüşler sence adalet bumu peki bn kömürüm bitti alacak durumum yoktu soguk kış günü sobasız oturdum peki odevletten aldıgı kömürü sattı ve nasılsa elektirik bana beleş dedi ufo yaktı bn bunları bizzat kadının agzından duydum
0 oy
tarafından
Canim bugun ptt den gelmisler kapiya not bırakmışlar paranizi cekin 1100 tl diye evde olduğum halde neyse bizw cikti ben başvurmadım bir kez almıştım bende cikti yine bize esim esnaf benim iyi oldu bizim için yarın gidip çekicek esim 
0 oy
(70 puan) tarafından
Allah hankımıızı yedirmesin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 522 göst.
0 oy
3 cevap 362 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 694 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu