0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İkinci evliliğim ve eşya çok birşey almadık aileden destek yok çocuklar okula gidiyor diye. Eşimin evinde oturuyoruz ve eşyaları ilk evliliğinden kalma .ilk eşi vefat etmiş önceleri birşey yoktu ama kayınpederin her gittiğimde eski den bahsetmesi eşimin arada ağzından birşeyler kaçırması beni çok sinir etti.4 sene oldu daha doğru düzgün birşey almadık ve ben artık çok bunaldım bu durumdan. Çocuklarımla birlikte tek başıma yasayasim var ama tabi annem gül buna engel esimi seviyorum oda beni seviyor ama bu ev beni öldürüyor kendimi başkasının eskisini kullanıyorum diye hep huzursuz hissediyorum .çok bunaldım

11 Cevaplar

0 oy
(7,880 puan) tarafından
Eşinin de dikkatli olmaması da üzer insanı. Ne diyeyim bilemedim. İlk konuşurken deseydin yeni eşyalar alalım diye
tarafından
Onun kızı üniversiteye başladı şimdide benim kız üniversite ye gidecek ev kurması bu devirde çok zor 50 bin e çıkarsak işin içinden iyi kızlarım eğitim ine engel olmasın istiyorum dersaneye gidiyor kitap filan alıyor yani öncelik çocuklarımız olsun dedim yavaş yavaş alalım dedim ama olmuyor bir aydır çamaşır makinesi bozuk alınmadı daha ya kullanan zaten canına okumuş bide bana tavır yaptı bende kizdim elin eskisinin hesabını bana mı soruyorsun dedim
(7,880 puan) tarafından
Yani başta yapmışsın hatayı ne diyeyim
-Reklam-
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Ben de senin gibiyim canım,2.5 yıldır ayni evde oturuyorum benim de kayınvalidemin eskilerden hep bahsetmesine artık alıştım yani,biz de bu evde bir yıl oturacaktık ama sırf masraf olmasın diye oturuyorum hala 
tarafından
Evet çok zor oluyor canım ama dediğin gibi çokta zor ufak tefek şeyler alıyoruz ama olmuyor iste
(2,939 puan) tarafından
Olmuyor tabi ben sana örnek vereyim mesela,kadın Karadenizliymis evdeki herşey borda mavi kırmızı mavi düşün,eşimin kıyafetleri halı masa,sonrasında heryerden çıkan fotoğraflar, kayınvalidemin sanki ben bu evde yıllardır oturuyorum gibi patavatsızliklari
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Canım bence bunu esinle konuş paylaş anlayışlı olur bence. Ne düşünüyorsan söyle. Sakladikca söylemedik ve daha kötü olursun
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım başta  yapmışın  hatayı  sen daha  da zor  değiştirirsin  
0 oy
(16,215 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama ben senin yerinde olsam eşimin vefat etmiş eşini kıskanmam. Sonuçta anıları var hani boşanmış olsalar tamam kıskanırım ama vefaat etmiş gelinlerini anmak kadar normal birşey yok bence. 
0 oy
tarafından
Başta kabul etmen olmamış  bence şartlar koyman lazımdı 
0 oy
tarafından
Maddiyat duzelirse uygun mobilyalardan almaya calisin 
0 oy
tarafından
Vefat ettigi için sanırım satmak istemiyor geçmiydi acaba ölen kişi cnm boşanmış olsa mecbur değiştirrm ama öldüğü için kıskanmam
0 oy
(677 puan) tarafından
Cnm ikinci evliliğinmiş az çok tecrubelisindir baştan anlaşmanın lazımdı hadi onuda geçtim iki üniversiteye giden kız varsa baya masraf vardır cnm eşinin durumu yoktur kolay değil çocuk okutmak.baya evli kalmışlara arada ağzından öyle şeyler çıkabilir bide karısı ölmüş zaten ona takılma.
0 oy
tarafından
Çok zor koşullarda kabul etmişsin.olmadi ikinci el oturma grubu yatak odası al cnm.ufak ufak al eşyalarını.birden alamazsın anladığım kadarıyla.
0 oy
tarafından
Yani eski eşi ölmemiş de boşanmış olsa neyse de ölmüş gitmiş kadın bence şimdilik ses etme kızlar üniversiteyi kazansın okusunlar sonrasında değiştirin eşyaları ben kendimden biliyorum biz üniversite okurken annemler eve iğne bile alamazdı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 552 göst.
0 oy
12 cevap 739 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Smyyee (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 302 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Deflin (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 498 göst.
9 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mekiye (1,216 puan) tarafından soruldu