0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (1,250 puan) tarafından
Kızlar benim 3 tane çocuğum var sonuncu çocuğumu 2 ay önce doğurdum Şimdi benim erkek kardeşimin düğünü var 3 çocuk doğurdum üçünde de ne aradı Hayırlı olsun dedi ne de geldi hele çocuklarıma bugüne kadar 1 TL harçlık dahi vermedi ne bayramlarda ne doğum günlerinde hiçbir şekilde Hatta kucağına aldığını bile görmedim erkek kardeşimin çocukları içinse canını verir para verir gezdirir kucağına alır sever yani onlar yeğeni Benimkiler el şimdi bu kardeşimin düğünü var 1 ay sonra yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama şu an için bir ay sonra düğün var görünüyor Şimdi ben bu kardeşimin düğününde tepki koymak istiyorum ya ona sadece 200 TL takmak istiyorum Bu sadece tepki amacli Sizce bunu yapmalı mıyım yapmamalı mıyım yada geline altin takip ona hicbirsey takmasammi ne yapim kizlar o benim dugunumdede bana birsey takmamisti 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Niye öyle yapıyor evlenirken kaçtın mı yoksa başka bişey mi var? 
(1,250 puan) tarafından
Yok kacmadim isteme soz nisan dugun oldu esimide severler ama bunlrda su zihniyt var kiz evlnr el olur cocuklrda elin cocugudur
tarafından
Anladım canım ben de acaba arada dargınlık mı var dedim. O zaman sen de el gibi git el gibi takı tak
-Reklam-
0 oy
(2,321 puan) tarafından
O takmadıysa sen niye takıyorsun Parana yazık böyle bi insan için
(1,250 puan) tarafından
Oylede geline ele gune karsi ayip olmazmi
(2,321 puan) tarafından
Milletin işi gücü yok da senin ne taktığını mı takip etcek
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Bana değer vermeyene bende vermem şahsen ... 
(1,250 puan) tarafından
Aynn oyle yapicm ben ***** simdiye kadar hep alttan aldm esimde soylenmeye basladi hakki olarak o yuzden artik hersey karsilikli
0 oy
(677 puan) tarafından
Sen tak genede cnm kardeşindir Anna baban için tak hiç olmazsa
(1,250 puan) tarafından
Anne baba ayri travma bende onlarda hep erkk evlat delisi aslinda kimsesiz oldugumu evlenince anladim
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Neden boyle yapıyor sebebi ne

Peygamber efendimiz ona tas atana o gül atarmis. Ben yapmazdim oyle birsey kanimdan canimdan oldugu icin. Yani nebileyim bilmiyorum belki deseni yasamadan anlayamam. Ama yapma ya bence oz kardesin oyle tepki versen nolcak. Yapan kendine yapar her zaman
(1,250 puan) tarafından
Valla cnm cok ayrimcikik yapiyor benim ailem cok kirgin kuskunum onlara
(2,020 puan) tarafından
O zaman bunu kardeşine 200 tl takarak dgilde acik acik ailene soyleyerek dile getir canimn
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Hiçte takmam ayrımcılık yapana ayrımcılık yapacaksın ki yerini haddini bilsin sakın 200de takma gelinede takma degemez anlamaz bu seneye kadar hiç bisey yapmamış bunumu anlayacak ben gitmemde düğününe felan herkes yaptığını bilsin 
(1,250 puan) tarafından
Gitmeme gibi sansim yok ayni yerde yasiyoruz el ne der sonra ama takmayi dusunmuyorum
0 oy
tarafından
Çalıştığı halde takmadiysa sende takma senin dugunune sus gibi gelip gittiyse sende oyle yap 
(1,250 puan) tarafından
Calisiyor canm tir sirketi var dunyanun parasini kazaniyor hep abime abim cocuklarina yediriyor
tarafından
Gitmemezlik etme git ama birsey yapma canim
0 oy
tarafından
Bana değer vermeyen bende değer vermem. Ne geline ne de ona altın takmam yazik değil mi parama
(1,250 puan) tarafından
Oylemi dersin takmasammi biseyde derse pat pat soylerim yuzune sen ne yaptin diye
tarafından
Takma senin çocuklarin dogdugunda bir hayirli olsun demeyen adama para harcama canim. Evet söyle pat pat cekinme hic.
(1,250 puan) tarafından
Valla canm artik lafimi esirgemiycem dugunde de para takicam sadece ayrimciligi gorsun iki kardesim evli onlara altin taktim buda onlara takti bana takmadi simdi ben ona takmiycam ayrimcilik nasil yapiliyomus gorsun  diger erkeklerde takmadi bana annemler de parayla oynuyor bana adi ince bir bilezik takmisti bide demesinmi bizde kiza takilmaz ama yinede biz taktik gelinlere 100 binliralik altin takmistilar ayri ayri evde yaptilar 3 erkek kardesimede hemde hepsi mustakil off Allah buyuk olmasa istemem ama var ve sadece kiz evladim diye bana hicbirsey vermiyorlar Allaha havale ettim hepsini onlarinda kizi var bakalim onlara yapacaklarmi
tarafından
Inanmıyorum kusura bakma çok cahiller. Sana birsey diyim mi yarin bir gün annen baban hasta olsa gelinler bakmaz sen bakarsın. Seni el üstünde tutmalari lazimken yaptiklari muammeleye bak. Sen eşin ve çocuklarina mutlu olmaya bak gerisi boş bir gün pişman olucaklar
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Geline taktığında ona gidicek zaten  ya para tak yada bişey takma o sana bişey takmamış zaten yada bilmeedim şimdi kardeş sonuçta sizin aranız nasıl konuşmuyomusunuz hiç
(1,250 puan) tarafından
Konusuyoruz ben hep alttan aldığım için Ama artık gerçekten eşim de söylenmeye başlayınca Benim de canıma tak etti annem babam 3 erkek kardeşim hepsi sanki birbiri için var Ben evlendim El Oldum onlara öyle zannediyorlar kız çocuğu zihniyeti var hala onlarda doğum yaptım hayırlı olsun bile demedi sitem ettiğim De de Annem dedi ki kız çocuğusun doğum yapmışsın ayıp ayıp ne tebriği bekliyorsun dedi
(3,282 puan) tarafından
Aaa gerçekten mi boşver o zaman canım bişey takma bişey derlerse kız çocuğuyum ya dersin
0 oy
(689 puan) tarafından
Ben olsam hic takmam niye takiyorsun ki
(1,250 puan) tarafından
Takmiycam karaticam gozumu yeminle
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Ele güne laf verirsin sadece kuzum hiç konuşmadın mı kardeşinle niye böyle yapıyorsun zoruma gidiyo diye
(1,250 puan) tarafından
Konusmadm bilmiyomu yaptiginin ayip oldugunu kalp kirdigini canm
(3,721 puan) tarafından
Ben şimdi diğer yorumları da okudum da canım eğer kız olduğun için seni ayırıyolar dışlıyolarsa gitme bile o düğüne hangi devirde yaşıyoruz kardeşin de bi kadınla evleniyo farkındalar mı acaba annen de kadın bunu da biliyolardır sanırım geri kafalılar
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Kıymet bilmeyene kıymet vermek israf gibi geliyo bana
(1,250 puan) tarafından
Aynen öyle hem israf hem de ağır bir yuk hatta zulum gibi geliyor artık bana
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Dugununde maddi durumu varken mi takmadi eger varken takmadiysa 200 lira tak bnce yigenler arasinda da ayrim yapildigini ilk kez duydum ya ne sacma 
(1,250 puan) tarafından
Değil mi Bence de çok saçma diyorum ya erkek kardeşlerimin çocuklarını sever onlara hediyeler alır her doğumlarında altın takar annem babam da öyle hep onlara yapar Ben kız çocuğuyum ona olmaz ayıp durumu çok iyi canım Tir şirketi var yani paraya para demiyor
(1,654 puan) tarafından
Kimi cok dislarsan Allah ona muhtac eder anneannemde annemi cok disladi kiz cocugu diye yaslaninca yine bize geldi rahmetli
(1,250 puan) tarafından
Insallah bana gelmesinler icim cok soguk anneme ve aileme karsi o kadar cok seviyordumki onlari evlenince el oldugumu anladim anlattilar :(

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 517 göst.
2 Ağustos 2022 Moda kategorisinde Dertli ana (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Dertli ana (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,352 göst.
9 Haziran 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 261 göst.