0 oy
643 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
 Bazı nedenlerden dolayı arkadaşimin bebeğini yarın alacaklar. İlaçla olacakmış ama tam anlayamadim

Nasıl oluyor ne şekilde bir operasyon geçiriliyor ben bu dönemde ona nasıl destek olabilirim. 

Zor bı tecrübe ama neler yaşadınız paylaşabilir misiniz?

15 Cevaplar

0 oy
(4,708 puan) tarafından
Cehenem süreci bekliyor de ona
(4,708 puan) tarafından
10082012.    Rabbim sana bağışlasın inşallah cnm bnm rabbimden umut kesilmez hiçbir zaman bir bakmışsın olsun darısı kuzenimin başına inşallah

Aleyna cnm ben yukardan da dedim zorunlu bir durum olsa anneye zarar verse eyvah onun dışında hiçbir şekilde anlınamaz
(1,207 puan) tarafından
Kimse çocuğunu 5 aylıkken aldırmak istemez durduk yere aldıracak olsa ilk baştan aldırırdı niye yolu yarılamışken aldirsin demek ki sağlık sorunu var ki aldırıyor ya da bi sebep vardır
(4,708 puan) tarafından
Kuzum ilk başta belirtin zaman zorunlıysa tabi ama  bilemeyecek
(1,207 puan) tarafından
Belirtmemişsin ki canım direk cehennem seni bekliyor de demissin
(4,708 puan) tarafından
Yorumlara bak görürsün cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından

Cnm ben yaşamadım ama Hastane yatarken bı abla vardı yanımda.  O da bunun için yatıyordu.  İğne yapiyordular. Normal doğum yaparak aldılar çocuğu 

(1,363 puan) tarafından
Anladım canım  çok sagol
0 oy
(1,808 puan) tarafından
5 aylık bebek hic bi sarttan dolayi alinamaz ya nasil yani
(9,247 puan) tarafından
Kalbimi durdu acaba
(1,808 puan) tarafından
Ona aldirmak denmez ki bilemedim
(9,247 puan) tarafından
Bilmem aman boswer
tarafından
aliniyor cnm hangi sebebi var arkadasin bilemem ama mesela testleri yaptirdin olumsuz cikti heyet aldir der sen istersen alirlar
0 oy
tarafından
benim arkadaş 5 aylıktı hemde ikizdi biri düştü birinide kürtajla aldılar çok zor diyor. ne doğum ne sezeryan hepsinden betermis 
(1,363 puan) tarafından
Anladım çok sagolaisn
0 oy
tarafından
Nasil yani 5 aylik bebek diyosnz nasl alincakki ve nedsn aliniyo anlayamadm 
0 oy
(775 puan) tarafından
Sağlık probleminden dolayimi aliniyor
(1,363 puan) tarafından
3ayri hasaneye gidip doktor tarafından alınmış bir karar onu diyebilirim .
tarafından
Down sendromu falan mi oyzudense sakin aldirmasi. Zaten doktorlar aldirin diyorlarmishep
(775 puan) tarafından
Down ile ilgili ise hiç aldırmayın yanlış cikiyo. Bazen
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Dogum için gittiğimde böyle bir gebe vardi zor bir durum Qllah yardım etsin. Sancı verip normal doğum yaptırıyorlar
(1,363 puan) tarafından
O kadar sancı çekip of Allah yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Benim bebegimi 5 aylıkken aldilar spina bifida teshisi basta olmak uzere yasamsal fonksiyonu olmadığı icin , öğlen 1 gibi suni sancı vermeye basladilar doktorum normal dogumda israr etti , suni sanci etki etmeye basladi cok kotuydum ilk baslarda karin agrisi gibi girdi sonra siddetlendi o yatakda kivrandim ertesi gun sabah ezanina kadar suni sancinin birini bitirip birini aldim geldiler gittiler alttan muayene ettiler acidan gece 1,2 dk bayildigimi kendimden gectigimi hayal olarak hatirliyorum suyum geldi  en son çatala oturttular zorladılar olmadi otur ikin dediler ozaman dustu , yasamiyormus ben gormek istemedim cok zor bir durum Allah kimseye yasatmasin evladiyla sinamasin ilk goz agrimdi simdi minicik mezarinda melegim 
(1,363 puan) tarafından
Başka bi seçenek yokmu  sancıyla doğum dışında. Direk kürtaj yapamıyorlar mi
(1,521 puan) tarafından
Bebek buyuk oldugu icin yapmıyorlar ,tek seçenek sezeryanda var ama benim doktorum kabul etmemişti
(1,521 puan) tarafından
Kürtaj icin cok büyümüş oluyor bebek
(1,363 puan) tarafından
Anladım çok sağol rabbim cennetinde kavuştursun sizi .

Hastanede ne gibi ihtiyaçların oldu lohusa pedi vs. Lazım oldu mu.

Acini tazelemk istemem ama inan hiç bı fikrim yok doktorda bişey dememis
(1,521 puan) tarafından
Amin canim Allah Razi olsun
Ben cok acemiydim cook hazırlıksız gitmistim arastircak vakit bile yoktu , yanina alacagi cok sey yok gidince onluk giydiriyolar zaten tum dogum surecin onunla geciyor 2 3 parca temiz kiyafet alsin yinede ic camasiri alsin terlik alsin cok yurucek koridorda normal dogum gibi kanaması oluyor zaten ped yahut onla rahat edemezse canped gibi kilot bez alsin ben oyle yapmistim ,Baska hicbisi ihtiyacim olmadi  bebek doğduğu an butun agri gidiyor o aciyi yaşamamış gibi oluyor sadece bol bol yatip dinlensin  sütü gelmemesi icin doktoruna ilac yazdırmayı ihmal etmesin  benim kanamam 23 gun sürmüştü sonra tamamen bitmisti ,
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Özellikle ilf gebelikle suni sancıyla doğu yaptırırlar 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Eger hasta diye alınacaksa yazık. Hele ki kalbi atıyorsa. Benim 3 aylık kalbi durdu yavrumun hayatımın en zor günlerinden biriydi ve normal dogum gibi yaptım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ensefalosel den dolayı ilk gebeliğim sonlandırıldı canım.17 haftalikti ilaçla suni sancı veriyorlar normal doğum yapıyorsun sonra parça kalmışsa kürtaj yapıyorlar 
0 oy
tarafından
Ne ne ne ne ne ne ne Vay Başıma Gelenler 5 aylık mı 3 ay kalmış çocuğun dolmasına ne aldırmasın öldürmesi Allah Tövbe yarabbi
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Doğum olur o diye biliyorum alınmaz hemşire soylrmsiti
0 oy
tarafından
canim hast. calisirken bir arkadasin basina geldi onun ki 6 aylikti suni sanci ile dogum yaptirmislardi normalden daha zor cunku once cocuga ilac verilmisti cansiz bir dogum normalden daha sancili acikcasi acidan cok psikolojisi acisindan cok zor bir durum Allah kimsenin basina vermesin
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Neden aldiriyomus sana sebebini söylemiştir 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 214 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 214 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Güneşş (680 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 111 göst.
+1 oy
20 cevap 475 göst.
19 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emellcagan (11 puan) tarafından soruldu

380,247 soru

11,384,590 cevap

34,884 kullanıcı

...