0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (2,127 puan) tarafından
Kızlar ben şimdi pişi yapim diyorum eşime sahur için ama hamuru biraz fazla yapim kahvaltıda bizde yeriz hamileyim tutamıyorum ondan yani sorum şuki hamuru ı yapcam sabaha bişey olmaz dimi dolabamı koymam lazım

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aynn kalan hamuru dolaba koy sabah biraz erken çıkarirsin hamur isininca sekil verip kızartırsın 
tarafından
Yok cnm ıstediğin gibi kabarmaz oda sicakliginda olmalı  bnde hep aksamdan mayalar dolaba atarim ordan biliyorum
(2,127 puan) tarafından
Ha saol canım varmı peki güzel tarifin bide ortasını deliyomusun sende :D
tarafından
Evett deliyorum cnm daha guzel kizariyor ici çiğ kalmiyor  tarifim olmaz mi:))
4 buçuk su bardağı un
2 silme kasigi tuz
1 paket maya
2 tatli kasigi şeker
1 su bardagi ilik süt
1b1bucuk su bardagi ilik su

Mayayi ilik suda erit icine sekeride koy ki mayayi aktiflestirsin sonra unu ve tuzu koy yoğurma kabina karistir cukur ac ortaya mayayı dok üzerine sütünü koy yoğur
Sonra kapat ağzını mayalansın  mandalinadan kucuk cevizden buyuk parçalar kopar tepsiye diz( yagli kagit ser ki yapismasin) birazda orda mayalansın yarim saat kadar sobla elinle bastir yassilastir biraz ortasını del istersen elinle istersen tahta kaşık sapıyla  kizgin yagda kizart sonra afiyet olsun
En iyi cevap seçilmeyi hak ettim galiba:D
(2,127 puan) tarafından
Ahah tabi canım ağzına eline sağlık:D
tarafından
Hahaa afiet olsun cnm :D
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzum hiçbir şey olmaz sabah pişirirsin
(2,127 puan) tarafından
Varmı güzel bi tarifin :)
tarafından
Varsa güzel tarifiniz bende şurada durayım :(
(13,202 puan) tarafından
Yemek. Com dan yapıyorum ben herşeyi
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Mayalandırmadan direk dolaba at bişey olmaz 

Birde alakasız ama seni bi olay vardı prdan tanıdım daha unutamadım hani şu koronada öldü denilen kişiyi sen ortaya çıkarmıştın gördükçe aklıma geliyor :)
(2,127 puan) tarafından
Ahahah kız beni burdan mı tanıyosun :)
(1,100 puan) tarafından
Aynen canım :D
Görüşüyor musun yaşıyor demi kız :)
(2,127 puan) tarafından
Arada yazışıyoruz  gayet sağlıklı o olayı ben bile çözemedim valla :D
(1,100 puan) tarafından
Aman iyi olsun da :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 130 göst.
20 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sssstttt (3,503 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 189 göst.
25 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 319 göst.
20 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 389 göst.
13 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 021821 (1,408 puan) tarafından soruldu

379,116 soru

11,348,341 cevap

34,813 kullanıcı

...