0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (58 puan) tarafından
Hanım arkadaşlar günaydınlar. ❤

Ben 18 haziran doğum yaptım. Bu 40 çıkarmayı neye gore hesaplicaz. Doğduğu gün sayılıyor mu sayılıyorsa bugün doğumunun 40. Günü. Ben bugün mu abdest alcam yarın mi. 40 cıktı demek yoksa 40 gün dolup yarinina mi abdest almak demek. Bunu anlamadım . Beni aydınlatabilir misiniz rica etsem :)

5 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben doğum günümden itibaren saydım 40. Gün abdest aldım  yani bugün alacaksın canım 
(58 puan) tarafından
Canım o zaman bugün abdest almam gerekiyor benimde dimi. Doğumuna göre 40. Günü bugün.  Bende öyle düşündüm.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Sen yinede tedbir amaçlı bence yarın al :D 

(58 puan) tarafından
Ayy kafam karıştı yaaaaa :D
0 oy
tarafından
Bugün çıkar kırkını abdestini al banyonı yap canım 
(58 puan) tarafından
Kafam karışıyo yarın diyen var bugün diyen var :D
tarafından
Bebegin doğduğu günü hesaplıyacan 40 doldugu gün yani bugun banyonu yapabilirsin. Benimde annem bana derdi. 2 çocuk doğurdum ikisindede aynı 40 oldugu gün banyomu yaptım beklemene gerek yok canım
(58 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)
0 oy
(29 puan) tarafından
Yarın 40 günlük oluyorsun canım bugün değil. Çocuk doğduğu gün 1 günlük olmaz abdest aldıysan yarın tekrar alırsın 
(58 puan) tarafından
Bu yönden mantıklı geldi :D
(29 puan) tarafından
Bizde de konusu çok oldu :) emin olamıyorsan iki günde de abdest alırsın olur :) eşim sürekli hesap yapardı niye aynı günü saymıyoruz diye :)
(58 puan) tarafından
Hiç deme valla biz de karar veremedik bir türlü sayiyoz mu saymiyoz mu diye eslere kalsa sayarlar :D
(29 puan) tarafından
Yaş hesaplaması gibi :) doğduğun yılı da sayıyorlar ya doğar doğmaz 1 yaşındasın :)))
0 oy
(305 puan) tarafından
Yok canim dgdugu gunun erteainden sayarsin 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 242 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 28 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde hotiki (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 15 göst.
0 oy
1 cevap 46 göst.

380,001 soru

11,375,304 cevap

34,859 kullanıcı