0 oy
685 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar bu sitede hep evliler olduğu icin en iyi tavsiyeyi sizden alırım diye düsündüm.

Ben evli degilim.23 yaşındayım.Çevremde tanışmak isteyen kişiler oluyor ama bana evlilik biraz korkutucu geliyor. Sanki ailemden uzaklaşmak, bir erkekle yuva kurmak zor gibi geliyor gözüme. Evlilik düsünen her insanda böyle kaygılar oluyor mu ? Evlendikten sonra degisir mi bu düşüncelerim sizce ne tavsiye edersiniz ? Farklı bir şehirde zaten yaşamak istemem aileme yakın olmak istiyorum. Hayırlısı olur insallah :)

32 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Bir hafta takıl burada. Kararını verirsin zaten  :))
tarafından
Puahahahah
tarafından
Bence sitede durursa sonucu tahmin edebiliyorum:)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evlenmemeni tavsiye ederim
tarafından
Neyim yok ki
tarafından
Anlatmak istersen dinlerim cnm özel degilse
tarafından
Sagol canin benim bunada cok sukur
tarafından
Sende sağol canm❤️❤️
tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Evlenme :D yada evlen dert dinleme postları açılıyor burda yardımcı oluruz elimizden geldiğince 

tarafından
Kiizzz  yaaa  :)
tarafından
Haaa haaa
0 oy
tarafından
Evlilik  cok güzel heleki çocukla süslenince  cok daha güzelleşiyor. 

Fakat seçtiğin kişiyi iyi bilmelisin  sana sahip çıkacak mı haksız bi durumda yanında olacak mı 

En önemlisi kendi düzenini oluşturacak mi  sevgiden önce saygı biliyor mu 

Bunlar olduğu sürece korkutucu değil canım 
(64 puan) tarafından
Teşekkürler tavsiyeleriniz için ♡
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Bu endişeler hepimizde oldu canım. Bir de ben evlenip başka şehire geldim o çok zor oluyor ama 1 kaç ay geçtikten sonra alışıyor insan 
(64 puan) tarafından
Şehirdısında okurken 3 haftada bir geliyordum eve. Başka sehirde evlenirsem çok zorlanırım galiba
0 oy
tarafından
Adamına denk gelirsen yaşarsın ama gelmezsen hayatın zehir olur ona göre her adımını kararlı at bana göre mantık en sağlıklısı bende mantık yaptım ama sevdimde tabi şuanda huzurlu mutluyum çok şükür 
tarafından
Aynen zehir olur hayatin tam anlamiyla benimki oldu
tarafından
Senin iyidi sanki elmas noldu
(64 puan) tarafından
@Tarçınlıkurabiyem Teşekkürler tavsiyeleriniz için ♡  
@bayanelmas  mutlu olursunuz insallah
tarafından
Nebilim sarpa sardi hersey
tarafından
Hadi ya üzüldüm bak inşallah herşey gönlünce olur canım benim ❤️
0 oy
tarafından
O evleneceğin adama bağlı be gülüm bak mesela benim eşim ailemle görüşmeme asla ama asla karışmadı şimdi de bazı sıkıntılar oldu benim ailemle birlikte yaşıyoruz önceden aileme yakın ev tuttuk her gün olmasa da gün aşırı görüşürdük mutlaka. Tabi sadece bu yetmez kişiliği karakteri çok önemli seni sevmesi sadık olması parayı helalinden kazanması lazım ailesine olan düşkünlüğü çok önemli ama kuzusu biriyle evlenme sakın kurtulamazsın. Birlik oturma teklif edensen kaçarak uzaklaş aile apartmanı diyenden de kaç alkol kumar varsa evlenince bırakır derler sakın kanma bırakmaz karı kız işlerinde aşırı eli ayağı olan biri varsa ondan da uzak dur evlendikten sonra da devam eder bi de babası annesine nasıl davranır ona bak bi çocuk genel olarak aileden me görürse onu yapar kötülük şiddet görürse o da aynı olur 
(64 puan) tarafından
Teşekkür ederim tasiyeleriniz icin ♡♡♡
tarafından
Bu arada evleneceğin adam senin memleketine yakın bi yerden olsun sen doğulu o batılı veya tam tersi olursa arada çok fark oluyo sen okumuş biriysen kendine göre birini bul çok zorlanırsın kesinlikle zevklerimiz hobileriniz ortak paydada buluşsun evlendikten sonra adam eline telefonu alır oyun oynar video izler sen de yalnızlıktan sıkılırsın sen gezmeyi tozmayı seversen eşin de öyle olsun yani kendine uygun biri olmalı köprüyü geçene kadar ayıya dayı denir sen kesinlikle iyice araştır
(64 puan) tarafından
Evet haklısınız.tavsiyelerinize dikkat edecegim :)
tarafından
Mutlaka et bak burdaki eş problemlerini oku tek tek düşün canım
(64 puan) tarafından
Evet en önemlisi uyumluluk ve hoşlanmak.zaten hoşlanamadıgım biriyle mutlu olamam
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Evlendigin kişiye bağlı canım sonuç kötüde olabilir iyide canım 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Gerçekten gerçek aşkı bulmadan evlenme derim. Bir de ister alt üst ister yan birlik asla kabul etme.  Hep sularına gidicem diye uğraşma neysen o ol. Daha sözüyken bile mesafeni koru. Onun dışında evlilik ve bir evin olması gerçekten güzel. 
(64 puan) tarafından
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Insallah hayırlısı olur ♡♡
0 oy
(479 puan) tarafından
Canım bu hepimizde oluyor ama evlilikte gelecek için planlar yap mesela bir karar ver ben evlendiğimde ne istiyorum eşimin ailesiyle asla oturmanın tavisr etmem bence hiç oturma yakının da oturma ne kadar uzak olsan okdr iyi senin için bide eşinin olgun olmasına bak mesela eşim şuan 25 yaşında ama 22 yaşında evlendi. Asla olgun değil keşke daha olgun biriyle evlenseymişim yani evlilik güzel bieşy ama sorumluluk gerektiriyor sadece eşinden herşeye rağmen arkanda durmasını söyle yani
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Evlenicegin kisiye bagli ama artik insanlari tanimakta cok zor gercekten oldugu gibi evlenmeden once nasilsa sonrada ayni kalan bir insan bulmak hayatta insanlar cok degisiyor cunku suanki aklim olsa hic evlenmezdim ben herkese gore degisir kimisi evlenir mutlu olur kimiside benim gibi evlenmek icin can atar sevdigi adamla evlenir butun hayati zehir olur sevgisi hic birseyi kalmaz  allah herkese hayirli kismetler nasip etsin hayirsizsa hic gelmesin 
0 oy
(36 puan) tarafından
Dengini bulursan evlilik çok güzel keske daha önce evlenmedim dersin ama seçeceğiniz kisiyi o kadar iyi seçmen gerekiyor ki insaAllah mutlu bi evliliğin olur :)
0 oy
(351 puan) tarafından
Aklın varsa evlenme gencligini tüketme diye bir sarkı armagan ediyorum sana
(64 puan) tarafından
Biliyorum o sarkıyı :)
0 oy
tarafından
Seçtiğin kişiye bağlı. Hayatına alacağın insanda öncelikle anlayış olması çok önemli. Sınırlarına, düşüncelerine, yaşamına, sevdiğin sevmediğin şeylere saygısı olan biriyle olursan güzel bir şey tabii evlilik. Sen üzüldüğünde yanındaysa seni mutlu etmek için uğraşıyorsa daha ne olsun. Ama bunun tam aksi biriyle olursan o hayat çekilmez. Evlilik tek kişilik değildir ortak noktalarda buluşmak önemli olan.
0 oy
(60 puan) tarafından
Sırf fikir almak için mi bu programı indirdin ben programı indirmeden sohbet var mı yok mu bilmiyordum... Rabbim hayırlı bir vakitte hayırlı  bir es nasip etsin inşaallah 
(64 puan) tarafından
Internetten de giris yapılabiliyor.uygulama indirmedim. Amin insallah.Duanız icin teşekkür ederim ♡♡
0 oy
(402 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun artık düzgün adam da kadında kalmadı maalesef çok zor şimdikilere üzülüyorum. Evlilik çok sorumluluk gerektirecek kutsal bir işti. Herkes farklı şeyler söyler yaşadığında anlarsın ama şu bi gerçek o seni senin onu sevdiğinden fazla sevmeli bence değer vermeli mantık daha ağır basmalı vs vs yani yaşayınca anlarsın şimdi. Bi ne desek boş aynı eve girmeden bilemezsin 
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Evleneceğin kişiye bağlı.

Kadına değer veren kıymet veren biriyse yaşarsın ama;

Sürekli ezen, üzen adamsa cehennem olur hayat.

Birde evliyken kabul edemeyecegin şeyleri başta kesin bir dille belirtki kırmızı çizgin olduğunu bilsin ve aşamasin.
0 oy
tarafından
Ben esimi ilk gordugum an evlenecegim insan oldugunu anladim. Nkrmalde bende evlilik meraklisi falan degilim ama emin ol karsina dogru insan cikinca aayacaksin ve kafanda soru isareti kalmayacak :)
(64 puan) tarafından
Insallah ♡♡
0 oy
(204 puan) tarafından
Bence sevdiğin biriyle evlenirsen evlilik harika bi olay.. Doğru kişi doğru zamanda karşına çıkınca su akıp yolunu buluyor zaten.. Ben doğma büyüme istanbulda yaşadım. Ailem arkadaşlarım herşeyim istanbulda... Ama eşimi çok sevdim herşeyi bırakıp ankaraya geldim.. Yaklaşık 3 yıldır Ankaradayım.. İyi ki evlenmişim diyorum.. Gurbet bazen can sıkıyor ama yine de sevdiğim adamla birlikteyim.. Bu herşeye değer... 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Tıpkı kendimi gördüm sende :) bekarken aynen böyle düşünüyordum hatta korkuyordum evlenmekten ya mutlu olamazsam mutlu edemezsem ya yanlış bir evlilik yaparsam düşüncesiyle hickimseyle gorusmuyordum bile herkesi geri ceviriyordum ama insanın nasibi gelince eli dili gözü bağlanıyor resmen evlilikten bu kadar korkan beni eşim birkaç saat içinde ikna etti üstelik bu mesaj yoluyla oldu şaka gibi şimdi 7 yıllık evli iki çocuk annesiyim :)
(64 puan) tarafından
Allah mutlulugunuzu daim etsin ♡

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
0 oy
6 cevap 129 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (315 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 84 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebiss (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
5 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...