+1 oy
349 göst.
Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından
Esimin ailesindende benim ailemdende uzaktayiz evlendigimizden beri.  iki ailede farkli sehirlerde  Benim esim ailemi hic aramaz sadece bayram da o da ben deyince ariyor onun haricinde kandil de ya da nasilsiniz diye bi kere bile aramaz. Ama ben onun ailesiyle gunde en az 2 kere konusuyorum. Cunku kayonvalidem cocugu gormek icin gunde en az 3 4 kere goruntulu ariyor. Bugun bana kandilde aramadin diye laf söyledi. Bende oglun benim ailemi deger verip bi kerr aramiyor bende aramamaya karar verdim dedim. Herkes kendi degerini belirler sen ararsan ben sevinirim hem erkekler aramaz dedi. Bende biz en bastan ona soylemistim aileme nasil davranirsan bende oyle davranirim diye ama ben ona ragmen her gun sizinle konusuyorum dedim. Ki sadece kandilde aramiyorum o da esime tepki olarak cunku ben bir sey yapmadikca o bundan guc buluyo. Sizce ben haksiz miyim ?

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sonuna kadar haklisin ve bunu acikca kaynanana dedigin.icinde durust birisin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Haklısın iyi demişsin. Senin ailene ne kadar değer veriyorsa sende artik o kadar değer ver belki anlar.
0 oy
(594 puan) tarafından
Yok yere kaynananla aranı bozma derim tamam tepki göstermekte haklısın tabiki ama farklı yolla göster tepkini bence 
0 oy
(427 puan) tarafından
Tabiki ahklisin ama ben tenezzul edip sylemezdim esime sylememde bnm esimde oyleydi hic tenezzule dip syleemzdim syleseydim haa bak demej ki bekliyrlar aramami die dusunur die sylemem hic sylrmezdim bnde onun ailesine gdier gelirdim ama oylr cok samimide degildim onalr oglunun ne ayar oldugunu bildikleri icin bisey diyemez ben ne dersem arkamda dururlardi esimde ben hic tenezzul etmedigim icin kendince sinir olur dururdu kudururdu
(604 puan) tarafından
İste ailem de en azindan ozel bi gunde arasin istiyor bi arayip kutlamak zor olmamali bu sefer aramayinca ailem esimle aramda sorun var saniyor ve baska seyler dusunup tedirgin oluyorlar bide gurbette olunca o yuzden aramasini soyluyorum sirf annemlerin akli bende kalmasin diye
(427 puan) tarafından
Onlarda hakli kendince ama lafin gecmiyrsa napabilirsin ki onun ailesine sylesen biz zorla aratamayiz deyip ustune bide sana cephe alirlar ama tabi sen bilirsin onlari daha iyi tanirsn ama yinede onun ailesi sana iyiyse sende iyi olnaya calis esinin yaptgi gbi yaparsan bi farkin kalmaz boswer
(604 puan) tarafından
Esimin ailesi genel olarak bana karsi iyi tabi arada kaynvalidemin soktugu laflari saymaksak ama ben cok kinci biriyimdir bi kac sozu var bana soyledigi onlari asla unutmuyorum ve dugun gunu ailemr yaptigi saygisizligi da var bunlari dusununce bugun onlara soylemis oldugum sey ivin yanlis mi yaptim diye dusunmedim bazi seylerin farkima varsinlar
(427 puan) tarafından
O zaman bildigini yap canm sen daha iyi bilirsin neticede
0 oy
(181 puan) tarafından
Haklısın canım benim eşimde öyle aynı şehirde olmamıza rağmen belki 4 aydır annemlere gitmemiştir annesi de söyler hep sen böyle yaparsan eşinde bize aynısını yapar diye ama eşim öyle bir şey yapmayacağımı bildiği için senin dediğin gibi güç alıyor biz onlar kadar saygısız vicdansız olamıyoruz ne yazık ki 
(604 puan) tarafından
Kesinlikle ben hic saygisizlik etmem gunde 4 5 kere aradigi oluyor kayinvalidemin artik telefonum calinca arkadaslar bile kayinvaliden demi diye soruyorlar onlar bile ne kadar cok aradiginin farkindalr ona ragmen bana beni aramadin kandilde diyecegine az ogluna ögüt versin
(181 puan) tarafından
Evet canım çok haklısın benim kaynanam sürekli söyler oğluna öğüt verirde dinleyen kim
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Genede sukur et ki kaynanadan farkli sehirdesin
0 oy
(964 puan) tarafından
Ayni durum.bizdede var kuzum haklisin valla ben bi kere sinirlendim yeter diyip esimin ailesini 1 hafta aramadim ay noldu bisimi yaptik dediler halbuki sorun ogullarinda valla yavrum zor yaa 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Yani sen haklısın tabiki ama ben olsam direk demezdim öyle dolaylı yoldan anlatırdım şimdi kayınvalidenin burda suçu ne bide eşine söylemen gerekirdi en başından bak sen ailemi aramıyorsan bende senin aileni aramam sormam hayat müşterek çünkü. Ha yok hâlâ bildiğini mi yapıyor o zaman sende arama sorma onun ailesini ama onun aileside seni arıyorsa eğer boşver sende aç konuş bence sen arama onlar arasin bekle zaten belli olur hani sen hiç aramadigin zaman
(604 puan) tarafından
Daha evlenmeden o bana dediki benim annem aranmak ister surekli dedi bende dedim ki tabiki ararim ama sen benim ailemi ne kadar deger verip arar sorarsan bende ona gore mesafe koyarim dedim yani daha evlenmeden bunu konusmustuk. Ki kayinvalideme de sirekli dedigim sey annemleri aramamasi bende iki seferdir kandilde aramiyorum bi sekilde tepki gostermek icin. Zaten yaron anneler gunu yarin ararim zaten annemden cok konusuyorum onunla
(2,165 puan) tarafından
Haklısın canım bişey diyemiyorum ama eşin keşke bu konuda biraz daha anlayışlı olsa sen arıyorsan onunda senin aileni araması lazım tek taraflı olmaz ki sonuçta bu hayatı birlikte Paylaşıyorsnuz onun annesi aranmak ister de senin annen istemez mi canm eşinin düşüncesi bikere yanlış en baştan
(604 puan) tarafından
Kesinlikle iste kayinvalidemede sinir oldugum konu bu e sen anne olarak aranmak istiyorsunda benim annrm istemez mi bana laf sokacagina ogluna de gelin bizi daha once arardi bi sorun mu var de ogluna belki o zaman oglununda kafaya dank eder bi sey ama o erkekler anlamaz diye sanki oglunu savunuyor gibi oluyor
0 oy
(208 puan) tarafından
Tabıkı de haklısın acıksözlülük yapıp kaynana bunu dıyebilmişsb helal olsun wala bn olsam cesaret edemezdm heralde:)) 
(604 puan) tarafından
Bende sabrederim sabrederim sonunda patlar soylerim :) gecen kandilde de aramamistim o zands bir suru soylendi kayinvalidem o zaman susmustum ama bu sefee soyoedim gitti :)
(208 puan) tarafından
İyi yapton ağzına sağlık cnm
0 oy
(333 puan) tarafından
Bu konuda haklı haksız yok ki canım. Sonuçta ailelerden uzaksınız gidip gelme söz konusu olmadığı için kaynaşmada söz konusu değil haliyle,  peki ailen damatlarini arayıp sorar mı? 
(604 puan) tarafından
Acikcasi esim mesafeli gibi durdugu ivin babamda mesafe koyuyor babm biraz kincidir ama bize gelfiginde esim cok hurmet ederler ama o o zamn bile iki kelime etmz elinde trlefonla icerlrrde oturur
(333 puan) tarafından
şimdi canım eşin aileye yabancı ister istemez mesafeli durur, ama aileden biri eşine güzel bir sohbetle yaklaşırsa eşinde ailene ısınarak daha samimi olabilirler ayrıca eşinle ile arandaki küçük bir sorunu kayınvalidene söylemende pek doğru değil, çünkü şunu unutma ki ağzından çıkan her söz yarın bir gün kocan tarafında yüzüne vurulur. Sana kendimden örnek vereyim bende kayınvalidemle torundan sebep günde 3-4 defa konuşuruz, ama benim eşim benim ailemden 1 kişi hariç diğerlerini hep bayramda arar sorar. Benim 3 abim var bu abilerimden biri 50 yaşında ve sürekli benim eşimi ara ne yapıyorsun nasılsın diye arar sorar, sonra zaman geçti benim eşimde abimi arayıp sormaya başladı, ve abartısız söylüyorum abim aradığı zaman biz 3 dk falan konuşuruz ama eşimle 2 saat konuşurlar. Yani bu tür olaylarda tek taraflı hareket etmemek lazım, çünkü sevgide saygıda karşılıklı
(604 puan) tarafından
Esim ailemin evine geldiginde babam sohbet etmeye calisir annem surekli onune bir seyler koyar rahat etmesi icin her seyi yaparlar o da farkinda ama benim kocam oturup konusmak yerine eline telefonu alir salonda tek basina oturur. Aurica kiz kardesimin esi var o mesela geliyor biz geldik diye cocuga bi nasilsin demiyor diyorum konussana covukla o kadar gelmis yok yine elinde telefon. E ne yapacaklar buna ayaginin altini opmedikleri kaliyor bi zaten ama onun annesinin arada laf sokmalarina karsin ben asla saygisizlik etmem oturur konusurum her aradiklarinda acarik gunde 10kerede arasalarda. Ben normalde soguk birisiyimdor ama asla onlara oyle davranmaam. Ben onun ailesine bu sekil davraniyorken onun boyle yaomasi bana haksizlik aileme haksizlik bende bu sekilde tepki koyuyorum
(333 puan) tarafından
Ben anladım canım senin demek istediğini seni anliyorumda ama senin eşin ailene isinamamIş bu açıkca ortada, tepki koymak yerine konuşsan nasıl okur
0 oy
(2,529 puan) tarafından
valla benim ailem onun ailesinden bin kat üstün her anlamda. O yapmazsa bende yapmam ama evet erkekler düşünmüyor böyle şeyleri 
0 oy
tarafından
Haklısın ama bunu kayinvaldene soylemeseydin keşke..ona başka bahane üretip eşine söyleseydin..sorun eşinin aramamasi kayinvaldenin degil..eşin hatasını anlar ileride diğer tarafta aran bozulur bu kez..orda hata yapmışsın bence canım.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Erkekler kadın kadar ince düşünceli olmayabiliyor. Böyle bir günde kaynanana söylediğin laf başlı başına hoş olmamış. Aile içi konuların dışarı yayılması bana göre yanlış. Bu benim fikrim 
0 oy
tarafından
Haksız ve aksi birisin bana göre zorla kimseye birşey yatıramazsın onu öyle kabullenmelisin kendine dert arıyorsun resmen takıldığın şey hep boş kalmaktan kaynaklı sanırım annen annen mi baskı yapıyor aramıyor bu nasıl damat diye kayin validenle günde iki kez konusuyom diye annene söylüyorsan oda takiliyordur biraz ara yapıcı ol herşeyi onlardan bekleme 
(604 puan) tarafından
Gurbette oldugum ivin annemleri aramadigi zaman annem aramizda sorun var o yuzden aramiyor daniyor ve bunu kendine dert ediyor annem asla evimin huzurunu bozacak bir sey yapmazda soylemezde sadece ailemi tanidigim icin sadece ozel gunde de olsun arasin ailemin bende akli kalmasin istiyorum ilk zamnlar ariyordu simdi artik aramiyor e onlarin ailesi aile de benim ki ailr degil mi masil onun ailesi aranmak sorulmaz istiyorsa benimki de istiyor ve surekli yapici olmaya calisan da benim biraz da o bir seyleri fark etsin ve yapsin istiyorum. Kayinvalidem zaten gunde milyon defa arar bi isi mi var demez acmazsam acana kadar arar o da beni suvlayacahina biraz ogluna gelin bizi aramiyor iki seferdir bi sikintiniz mi var diye sorsun ogluna ayrica surekli her konuda bana erkekler anlamaz oglum boyle deyip durdugu ivin bende durustce neden aramadigimi soyledim ayrica bunu esim duya duya soyledim ki o da fark etsin diye
tarafından
Bu soylediklerin le daha ne yı kasttettigini daha iyi anladım duygularını beklentini yorgunluğu üstüne düşen yükü ama yinede sen çok takilmamaya çalış bazı şeyler insanın kendi içinden gelmeli

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 232 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 492 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde Helin2121 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 404 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Zoli (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 468 göst.