0 oy
1,281 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Asla böyle bişeyin başıma geleceğini bilmiyodum hayal bile edemiyodum ama Rabbim alnımıza yazmışsa ne olursa olsun yaşarız o şeyi. Eşimle akraba değildik ama arada alınmış verilmiş kızlar vardı o yüzden eşimle ailesi amcamın kızının düğününe geldiler orda eşimle birbirimizi gördük hoşlanmıştık birbirimizden ama konuşmadık hiç aradan 5 ay geçti eşimi rüyamda gördüm günlerce etkisindeydim bi türlü çıkamıyodum etkisinden sonra dayanamayıp dondurduğum feysimi açtım belki eşim beni bulurda mesaj istek falan bişey atar diye meğersem eşim aylarca beni feyste arıyomuş bulmak için :) bi kaç gün facem açık ama tık yok en son dayanamadım ben mesaj attım arkandaki manzara güzel diye ve başladı konuşmamız :) 3 ay konuştuk telefonda sonra istemeye geldi ailesi ama babam yok olmaz dedi :( çok üzülüyodum ama hep eşime sabredelim diyodum sabrettik sabrettik ama babam her seferinde yok dedi kaçma fikri hiç aklımda yok eşim bi anda dedi ben dayanamıyorum artık çok acı çekiyorum sensiz dedi benimle gel dedi ama ben asla öyle bişey yapmayacağımı söyledim velhasıl bi an baktım eşimle kaçmışım tabi çok üzülüyodum telli duvaklı gelin olmak yerine hiç bişey yaşayamadan evlenmek. Şuan Rabbime şükür eşimle çok mutluyuz ikinci hamileliğimi yaşıyorum yani ilk hamileliğimde ikiz bebeklerimi karnımda 6 aylıkken kaybettim şuan ise tekrar hamileyim 24 haftalık. Ailemlede çoktandır barışmışım gidip geliyorum şükür ALLAH ıma eşimi karşıma çıkardı ondan çok razıyım Rabbim ondan kat kat razı olsun inşallah. Çok uzun oldu belki ama bi an anlatmak istedim :) 

14 Cevaplar

0 oy
(117 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Öyle tabi hayat bu bize ne göstereceği belli olmaz asla cok sevindim sejin adina ne güzel ailenlen de arani duzeltmişsin ne güzel rabbim hayırlısını versin mutlulugunuz icin de cok sevindim allah bozmasın 

-Reklam-
+2 oy
(1,509 puan) tarafından

Bence yat kalk dua et canim esin iyi cikti diye buyuk cesaret tebrik ederim ben asla babami ezip gecemezdim sahsen 

tarafından
benimde asla aklıma gelmezdi ama insanın hayatında herşey başına gelebiliyomuş demekki bunu anladım ama çok şükür eşimden razıyım ALLAH ondan binlerce kez razı olsun
0 oy
tarafından

Bende hep kaçarak evlenmem diyodum ama kaçarak evlendim nasip kısmet böyleymiş bende annem ve babamla aramı düzelttim ama abim hala konuşmuyor inşallah o da konuşur zamanla 

tarafından
inşallah birgün abinlede aranı düzeltirsin canım senin adına sevindim ama herşey insanın içinde kalıyo ne düğün ne kına ne gelinlik yani bunların hepsi boğazımda düğüm olarak kalmış ama en zor olanıda insanlar kaçmadan bahsettiğinde benim boynum bükülüyor keşke güzellikle babamın evinden çıksaydımda şalvarla bile çıksaydım razıyım
tarafından
Aynen her düğüne gittiğimde içim parçalanıyo ama yapcak bişey yok annemle babam böyle olmasını istedi onlar zorladı olsun çocuğumuzun düğününü görürüz inşallah
tarafından
Benim bi tek babam karşı çıkıyodu yani hiç bi şekilde bana sormuyodu istiyomusun yada senin düşüncen nedir demiyodu annemde çok üzülüyodu bu duruma. Babam çok çok iyi bir insan çocuklarına yani bize çok düşkün çok seviyor bizi o yüzden aşırı sevgisinden beni vermek istemiyodu o yüzden bizimkide kaçarak oldu malesef ama inşallah dediğin gibi çocuklarımızın düğününü görürüz
(137 puan) tarafından
Kızlar ltf biriniz bana anlatsın ailenizle nasıö barıştınız çok merak ediyorum :(
İlk çocuğum ve yanımda ailemden hiç kimse yanımda olmayacak ne annem ne kardeşlerim bebeğimi göremeyecekler. Çok üzülüyorum tek başıma doğuma gideceğim için :(
0 oy
(1,454 puan) tarafından

vallla ne güzel eşin iyi biri cıktı neler duyuyoruz böyle kaçıp üstüne eşinden ilgi göremeyen rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşalalh 

tarafından
Evet ya ALLAH herkesin eşine benim eşimin huyundan versin inşallah :)
0 oy
(141 puan) tarafından

Evliliğinin bu şekilde olmasına üzüldüm canım:( Ah bu aileler.. o çocuklar sanki onların kölesi,  onlar da onların sahibi gibi söz hakkı dahi tanımadan kendi istedikleri kişiyle evlendiriyorlar çocuklarını. Sonra ne oluyor? Gençler birbirine ısınamayıp anlaşamayınca "alışırsın. Sabret diyorlar. Boşanmalar, kocadan şiddet görmeler yığınla var. Hep bu bilinçsiz anne-babalar yüzünden. Madem çocuğum gelmiş evlilik yaşına diyorsun,o zaman kendi tercihini de yapacak olgunluktadır.Anne babaların çocuklarını kaçmaya mecbur bırakması çok üzücü:( Neyseki senin evliliğin kendi tercihinle olmuş ve Rabbim daim etsin mutluluğunuzu canım. 

tarafından
teşekkür ederim canım ama benim o kadar hayallerim vardıki bekarken sürekli gelinliklere bakıyodum internetten gelin ayakkabilarına nişan kıyafetlerine ama hiç biri nasip olmadı. bugün görümcemin nişanıydı damat tarafı birsürü şey almışlardı bohçalar sandıklar birsürü. Zor tutmuştum kendimi boğazımdaki düğüm bi türlü çözülmedi ben o duyguların hiçbirini yaşayamadım
(137 puan) tarafından
Çok zor gerçekten ama önemli olan eşinle mutlu olup olmadığın. Allaha şükür aranızda iyi maşallah allah bozmasın. Dua et ailen seninle barışmış seni affetmişler. Benimki 4 sene geçmesine rağmen beni affetmediler. Gerçi bende hala babamın yumuşamasını bekliyorum. Ama yinede şükrediyorum eşim birgün olsun beni pişmam ettirtmedi. Ben ondan razıyım allah'ta ondan razı olsun
0 oy
(905 puan) tarafından

Herseyden once  rabbim piaman ettirmedigi icin bol dua sukur et ve cok skr esin iyi    cikti rabbim.ömür boyu mutlu etsn

0 oy
(415 puan) tarafından

Bende esımle kaçarak evlendm babam vermedı eşimı görmek dahi istemedi esımle cok acı cektk snra bı delı cesaretı geldı bıze gel benı  kacr dedım cnku babam bnı akrabaya vermek ıstıyordu ben ıstemyrdm hep tartısıyrdk snra esımle kactk evlndk ve cok sukur cok ıyız esımle benımle gelır aılemı zıyarete gderz aılemle aramzda 14 saatlık yol  var gder kalrz tabı babam esım yokken  bana laf sokar bnde esımın yanndan ayrılmam esımı kardslermı alırım cıkar gezerz valla kmse için mutlulugumu bozamam 

tarafından
Canım bizimkiler hiç kimse bu konuyu açmıyor babam asla bahsetmiyor alnımı öpüyor hep yanaklarımı öpüyor ama eşimin tarafından birileri kaçmaktan bahsedince hiç bişey diyemiyorum içime sanki hançer saplanıyor
0 oy
(368 puan) tarafından

Allah yuvann huzurunu bozmasin ama ben gelnlik giyememene cok uzuldum nolursa olsun birinden al veya kirala bi saatligine git bi tane foto cekil,insanin icnde kaliyo yillar sonra bile, bizim dügün kışin oldu foto cekilemedik diye hla.cok üzulurm doğumdan snra bi hedefim vr kilolari verip gelinligin icine tekrar gircem :) bi poz bile olsa gtcm studyoya çekilcem, babannemle dedemin bile var insan özeniyo :) bizimde kültür farki var diye aileler ilk başta anlasamadi ama sabirla bekledik vazgecmedigmizi görunce anlaştilar cok sukur cok iyi dünürler smdi 

tarafından
Şuan o heves kalmadıki bende yani babamın evinden güzellikle rızalarıyla çıksaydımda yırtık elbiselerle çıkmaya razıydım düğünümde olmasaydı kınamda ama ellerini öpüp çıksaydım başka bişey istemezdim
0 oy
tarafından

Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah rabbim kötülüklerden korusun yuvanızı ve bebeğinizi bende kaçarak evlendim Allaha binlerce kez şükürler olsun çok mutluyuz ikinci bebeğime hamileyim 

tarafından
İnşallah dahada mutlu olursunuz canım bebeklerinle kocanla
tarafından
Amin canım rabbim herkesin yuvasına huzur mutluluk versin
0 oy
(817 puan) tarafından

Kızlar kaçarak evlenmek nasıl bi his ya bana hep filmlerdeki gibi bi aksiyon sahnesi geliyor gözümün önüne:)

0 oy
(137 puan) tarafından
Benim yaptığımı şimdiye kadar hiç kimse yapmadı herhalde :) benimki çok uzun bi hikaye ama ben özetlim.
Eşimin ailesi ve benim ailem kendi aralarında konuştular anlaştılar ve bize sordular. Bizde birbirinizi gördükten sonra zaten ilk görüşte aşık olduk :). Aileler tmm dedi ondan sonrada babam uzattıkça uzattı eşimin ailesi babama artık bi söz keselim dediler ama babam şimdi değil diye diye 2 sene geçti. Sonra bende büyük bi cesaretle kalkıp okul gezisine diye antalyaya eşimin yanına gittim ve ailelerden habersiz nikahımızı kıydık. Nikahı kıydıktan sonra babamın evine döndüm. Bi kaç ay sonra ailem duydu babam bir sene falan uğraştı benimle boşanmam için ama ben kesinlikle kabul etmedim. Neyse sonra babam baktı beni ikna edemiyor koydu beni kapının önüne. Eşimin yanına gittim allah razı olsun içimde kalmasın diye bana düğünümü yaptılar gelinliğimide giydim ama malesef ailemden hiç kimse yanımda yoktu. Eşim akraba olduğu için onların tarafı vardı. 4 sene oldu babam amcalarım dayılarım hiç kimse benimle konuşmuyor. Annemlede gizli saklı konuşuyorum :( benden sonra bi kardeşim daha doğdu şuan 1.5 yaşında beni tanımıyor bile :( babamı nasıl ikna edecez bizimle barışması için bilmiyorum.
Çok uzun oldu kusura bakmayın
tarafından
Ne kusuru estağfurullah cnm ya ama seninki biraz farklı olmuş yani baban yok dememiş anlaşmışta eşinin ailesiyle ama son dakkada gol yapmış geri çekilerek sözünden. Bu aileler kendi elleriyle yapıyolar herşeyi sonrada barışmıyolar ama benim ailem öyle değil barışmak için can atıyolardı çünkü bana çok bağlılar çok seviyolar bi kaçmamdan bi kaç ay sonra barış yemeği oldu ve hep gidip geliyorum annemlere ama senin 4 yıl olmuş yaw nasıl dayandın ALLAH sabır vermiş sana. Canım araya insanlar girdilermi barışmanız için yani büyük adamlar araya giriyolarya babayı ikna etmek için sizinki öyle bişey oldu mu
(137 puan) tarafından
Araya girenler varda babam kabul etmiyor. Onlar beni zorladılar. Babam söz verdiği halde sözünden döndü.  Çok şükür eşimle o kadar mutluyuz ki iyikide hata yapıp babamın beni zorla boşandırmasına kanmadım. Babam Çok inatcı bi insan nasıl barişacaz hiç bilmiyorum.
tarafından
Benimde babam çok inatçı biri ama kızını verme konusunda çok inatçıdır yani barışma konusunda dayanamıyodu benden uzak olmaya o yüzden hemen barıştı inşallah seninde yumuşarda ailene kavuşursun cnm ya
(137 puan) tarafından
İnşallah canım hayırlısıyla o günleride görürüm inşaallah
0 oy
(137 puan) tarafından
Canım ailen nasıl ikna olup seninle barıştı banada söylermisin. Bizimki 4 sene oldu hala tık yok babamın barişma gibi bi niyeti yok :(
0 oy
(175 puan) tarafından

Ben de üniversiteye gittiğim zaman eşimle tanıştım iki yıl sevgililikten sonra aileme söyledim tanışmaya geleceklerini babam asla dedi davet bile etmedi sonra biz herkesten gizli nikah kıydık :D 1 ay sonra anlaşıldı e devletten bakarken görüyor ki soyadım değişmiş. Sonra baştan aldık gelsinler tanışalım dedi tanıştılar istediler düğünü yaptık :D düğünüm benim istediğim gibi olmadı insanın içine oturuyor cidden 

0 oy
(208 puan) tarafından

Sizleri okudukça o kadar ağlıyorum ki anlatamam tek kaçarak evlenen ben değilim ama herhalde tek mutsuz olan benim Rabbim mutluluğunuzu daim etsin

(208 puan) tarafından
Evim ayrı gibi aynı avlunun içindeyiz iki senelik ye evliyim
tarafından
Yani insanın imkanı olsa kesinlikle birbirinden uzak yerlerde yaşamaları lazım yani evler birbirine yakın olmamalı aynı şehirde olsa bile. Ben şuan kaynanamlarla birlikte oturuyorum çok şükür bi sıkıntımız yok 2 yıllık evliyim bende ama ne kadar iyi olurlarsa olsunlar ev ayrı olması lazım çünkü aynı evin içinde insan rahat edemiyor lavaboya bile gittiğimde bile çekiniyorum kaynım falanda var daha bekar o yüzden kesinlikle ev ayrı olması lazım ama dipdibe değil biraz uzak olsa daha iyi oluyor.
(208 puan) tarafından
Aynen bizdede öyle bacım bekar kaynım anası babası kavga etsek içinde afedersin yatak odanın bile icindeler ayırımiyor evi napiyim bakmak zorundaymisim onlara malesef
tarafından
Ya kaynanaya kayınbabaya insan saygı gösterir falan ama bakıcı yada hizmetçi olmak için evlenmedin bi süreden sonra insan mecbur evini ayırıyor kendi evini kuruyor çoluk çocuğuna kocasına bakıyor yani ALLAH yardımcın olsun canım inşallah kocan düzelirde hayatın düzene girer
(208 puan) tarafından
İnsallah cnm insallah

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 353 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 577 göst.
29 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sevda Mehmet emir (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 718 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 730 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Bulutun annesi (61 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,081 cevap

34,507 kullanıcı

...