+2 oy
139 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
“SÖZÜNE SADIK KALIRSA KURTULUŞA ERMİŞTİR” - Bir keresinde de saçı başı dağınık bir bedevi Resûlullah’a geldi ve “Ey Allah’ın Resûlü! Allah’ın bana farz kıldığı namazların neler olduğunu söyle!” dedi. Resûlü Ekrem, “Beş vakit namaz ama nafile de kılabilirsin.” buyurdu. Bedevi, “Allah’ın bana farz kıldığı orucun ne olduğunu söyle!” deyince Hz. Peygamber, “Ramazan ayında tutulan oruç ama nafile oruç da tutabilirsin.” buyurdu. Bedevi bu defa, “Allah’ın farz kıldığı zekâtın ne olduğunu söyle!” dedi. Allah Resûlü, ona (zekâtı da içine alan) İslam’ın temel ilkelerinden bahsetti. O zaman bedevi, “Sana ikram eden Allah’a yemin ederim ki nafile hiçbir ibadet yapmayacağım fakat Allah’ın bana farz kıldığı ibadetlerden hiçbir şeyi de eksik yapmayacağım.” dedi. Bunun üzerine Allah Resûlü, “Sözüne sadık kalırsa kurtuluşa ermiştir.” (Nesâî, Sıyâm, 1) buyurdu.

2 Cevaplar

0 oy
(1,790 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Rabb'im bizi de kurtulmus kullarından eylesin inşaallah 
(1,790 puan) tarafından
Cancağızım diyince ismini görmeden direk anlıyorum senin olduğunu ❣️❣️
(3,769 puan) tarafından
Cancağızim bana özgü hitap şekli oldu burada:)❤️❤️❤️
(1,790 puan) tarafından
Post okurken genelde kimin olduğuna bakmıyorum ben bir sen varsın dikkatimi çeken bir Sümeyra var eşinin mesajlarından dolayı ;)) birde ysm var Aybars tan dolayı :(
Sana da içten onu diyen çok olsun inşaallah canım
(3,769 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun cancağızim ömrümüz ona laikiyla kulluk ederek geçsin dört dörtlük olamayız Cook günahımiz var ama bizi yaradandan asla ümit kesilmez bizim günahlarımız toz tanesi bile değil ken onun merhameti affı büyüklüğü yanında nasıl ümit keseriz :)❤️
Düşeriz evet bazen ama kalkmasını bilmek lazım

Teşekkür ederim güzel dileğin için ❤️
(1,790 puan) tarafından
Aynen canım Rabb'im avucumuzun içine sığdırmis herşeyi adına kurban olduğum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın insalllah Rabbim razı olsun canım ❤️
(3,769 puan) tarafından
Amin amin inşallah cancağızim ❤️

İlgili sorular

0 oy