0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
Mesela anne evinde annemin kullandığı standart ürünler vardı salça , deterjan ,yağ markasına Kadar kendi evime almaya devam ediyorum alışmışım başka markaya gitmiyor elim

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende oyleyim xnm neyden memnun kaldiysam kullanmaya devam ediyorum
(3,739 puan) tarafından
Demi alışıyor insan:)
tarafından
Aynn cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla anne evinde de en ucuzu u alırdım evlendim yine en ucuzunu alıyom :D 
(3,739 puan) tarafından
Ahaha :D aliskanlik olmuş tabi:)
tarafından
:D napalım anam fakirlik ruhumuzda
0 oy
tarafından
Annemin evinde de ev işine ilk mutfajtan başlardım kendi evimde de 

Sonra kışa hazırlık annemin evinde ne yapılıyorsa şuan bende yapıyorum konserve kahvaltılık sos salça gibi 

Bayramda tatlı yapardık bir onu yapmıyorum hazır alıyorum onun dışında anne evinde ki ritüeller çoğunlukla benim evdede oluyor
(3,739 puan) tarafından
Bende yapamıyorum baklava ya hazir alıyorum annemin yaptığı gibi olmuyo
0 oy
tarafından

Eskidendi çok eskiden diyeyim gerçi çalışıyodum pek para hesabı yapmadım öff nede para harcardım ama evlenince züğürt oldum fakirim ben fakir :D

(3,739 puan) tarafından
Ruhun zengjn senin kız:)
tarafından
Bende öyle maaşımın yarısını yer yarısını biriktirirdim şimdi birikmiyor maaşın yarısını yesem yarısını adam yiyor :-D
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende öyleyim ya alışkanlıklar hemen gecmiyor
(3,739 puan) tarafından
Elim sürekli neye alıştiysam ona gidio
0 oy
tarafından
Aynen öyle ben de öyleyim
(3,739 puan) tarafından
Kolay kolay vazgeçilmiyo tabi.:)
tarafından
Yok vazgeçmek değil aslında da şimdi mesela evde birkaç yaptığım şey var en çok kayınvalidemi örnek alıyorum ben Kayınvalidemin kullandığı Kayınvalidemin yaptığı tarzda yemekler Kayınvalidemin yaptığı birçok tarzda değişik ev şekli şemali Yani eşim annesinin evinde gibi
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım :)
0 oy
tarafından
Bayram için mesela anne evinde sarma tatlı yapılırdı bayramda annemlere kaynanamlara gidiyoruz ben yine de yapıyorum. Annem her temizlikte duvar sildirirdi şimdi bende her temizlikte duvar siliyorum 
(3,739 puan) tarafından
Duvar hiç silmedim ya gözüme takılan şeyler olursa anca öyle ama onu dışında ayrıntılı silmedim
tarafından
Bende silmemek isterdim sürekli duvar siliyorum yılda 3 4 defa kirlenmemiş duvarları annemden kalma alışkanlıklar
(3,739 puan) tarafından
Çok kirlendiginde babam boyacı ona boyatiyorum ben :))
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Yok kız nerde. Ana evinde cok tembeldim. Firinimiz vardi orda calisiyordum tezgahta aksam da arkadaslarla geziyordum.annem yapardi temizlik yemek felan alisverise zaten karismazdim.  :)  evlendim anam iste calismiyorum ama evde calisiyorum. Titiz bir koca olunca caliskan oldum. :):)
(1,238 puan) tarafından
Var ama kac yasinda senin dedigin
(3,739 puan) tarafından
40 50 li yaşlarda falan
(1,238 puan) tarafından
Var benim oyle bir tanidim tekerlikli sandalyede ama trabzonlu
(3,739 puan) tarafından
Yok bizimki yuruyo ankarada
(1,238 puan) tarafından
He yok o zaman ankarada tanidigim yok
0 oy
tarafından
Annemle altlı ustlu oturuyorum ozamanda ben seçerdim yine ben seciyorum bekar gibiyim kendimi hiç evli gibi hissetmiyorum hayatım değişmemiş şuan farkettim :-D
(3,739 puan) tarafından
Kaynanası ile altti üstlü oturan duyuyorum hep ama bı tuaf geldi ne bileyim ama senin için çok iyidir bu durum iş mi yapacaksin yada başka işlerini mi halletceksin koy anneye bebisi:)
tarafından
Güzel iç guveysi aldik bir nebze gelin aldık  :-D bebiş henüz doğmadı dogsada kayınvalide gelecek annemde hasta şeker tansiyon obezite ne ararsan var kadında ...
0 oy
tarafından
Çalışmak tan aliskanlik yapamadim
(3,739 puan) tarafından
Olsun canım calisiyo mussun olsun o kadar:)
0 oy
tarafından

Annemin hangi detarjani kullandığını bile bilmezdim.  :D

(3,739 puan) tarafından
Ahaha oda iyimis:D
tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Valla ben bekarken evle alakam yoktu bir yumurta dahi kırmayan ben annem şuna evime geliyor imreniyor herşeye sen yumurta kırmaz din şimdi neler yapiyor sun evine :) 
(3,739 puan) tarafından
Ahaja :) anneyi en güzel utandirma şekli:D
tarafından
Ahahha sorma :)
(734 puan) tarafından
Benim annemde evde yapmazsınız bir rahat edeyim elin oğlu yaptırıyor der.
tarafından
Mecburuz kuzum ev bize bakıyor çocuklar bize bakıyor eşim ece para sokuyorsa ona bakmak mecburiyetindeyim keşke anneme de yapsaydım 5 yıl çalışıp kendi çeyizimi hazırlarım o yüzden annem babam konuşamaz
0 oy
(3,836 puan) tarafından
benim belli olmuyor valla. Bu konuda annemle yardimlasiyoruz kim neyden memnun kaldiysa söylüyor. ama illa bi standart var tabi
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım :)
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Aynen öyle bide sofra düzeni sofraya oturma şekli adabı saati hep birlikte oturuyorduk kendi evimdede buna çok dikkat ederim annem gbi yaparım annem nasılsa ben öyleyim :) 
(3,739 puan) tarafından
Unutulmuyor işte :)
(17,720 puan) tarafından
:)) evet
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Babamın evinde fiyatına bakma alışkanlığım yoktu markete gitsek ben fiyatına baksam kızım ne istiyorsan al iyisi hangisiyse al derdi. Peynirin fiyatını üniversiteye basladigimda ev alışverişi yaparken fatkettim ve çok şaşırmıştım bu kadar pahalı mı diye. Evlendikten sonra tabi baba evi gibi olmuyor yine iyisinden aliriz ama indirimleri takip etmeye çalışırım yada bozulmayacak bir şeyse büyük alırım falan. 
(3,739 puan) tarafından
Baba yüreği dayanamıyordur koca acımaz işte :)
0 oy
(119,251 puan) tarafından
o bendede var yaa
(3,739 puan) tarafından
Oluyo evet anne evi gibisi var mı :)

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 558 göst.
22 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Duyguyla (344 puan) tarafından soruldu
+1 oy
36 cevap 485 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu