0 oy
316 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Gebe kalmadan önce sağlıklı bir gebelik geçirmek ve hamile kalmak için neler yaptınız vitamin vs. kullandınız mı ? Kolay gebe kalmak için önerileriniz nelerdir ?

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla hiçbişey yapmadım canim ilk denemede oldu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yapmadım canım valla hiç 
tarafından
Peki önerin var mı
tarafından
Rahim temizlenmesi için ilk soğan suyu iç daha sonra gebe kalmk için folik asit başla canin
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Hiç bişey denemedim valla kendiliğinden oldu bin şükür ❤️ strese sokma kendini akışını bırak bence
tarafından
Direkt korunmayı bıraksam hiç düşünmesem olur mu ya
(15,823 puan) tarafından
Olur inşallah Rabbim gonlunuze göre versin inşallah
tarafından
Sağ ol canım ya eğer bir kere denerim olmazsa kafama çok takarım :(
(15,823 puan) tarafından
Hiç takma canım benim ilk iki Gebeligim hemen olmuştu 3.gebeligim korunmayı bırakmanızın 3  ayında oldu  şimdi 30+1 gunluguz bile❤️
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Hamile kalmadan 6 ay önce Dr ya gittim hormonlarima falan baktırdım  folik asit kullanmaya basladim
tarafından
Doktor nasıl muayene ediyor ne diyor
0 oy
tarafından

İlk gebeligimde çocuktum inanki hicbisey anlamadım

Bu gebeliğim beş yıl sonra planlı oldu şükür

Çok iyi beslendim once muayene oldum tahlil hirmon verdim 

Ve sigarayı bıraktım benim bu şekilde idi..;)

tarafından
Ben sigara içmiyorum canım alkol vs hiçbiri yok düzenli demir b12 vitamini de kullanıyorum her ay aynı gün adet oluyorum hiç düzensizlik yaşamadım ama biraz kilo sorunum var
tarafından
Önce kesinlikle kilo sorununu hallet ben kilolu hamile kaldım birde gebelik kilosu gelince kötü oldu
tarafından
Kaç kilo hamile kaldın
tarafından
67 hamile kaldım
0 oy
tarafından
5.5 sene tedavi gördük tüp bebek vs olmadı 

Düşünmeyi bıraktığım zaman kendiliğimden hamile kaldım 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Selenyum ve folik asit kullandım zaten evlenmeden önce de eşime demiştim ben hiç korunmayalım çocuk istiyorum diye. Kolay gebe kalmak diye birşey yok sadece yapabileceğiniz vitamin takviyeleriyle sperm ve yumurta kalitesi arttırıla bilir. Doktora gidip hormonlara ve tam kan sayımına baktırmıştım birde idrar yolu enfeksiyonu vardı onun tedavisini olmuştum ayriyeten canım. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
tarafından
Teşekkür ederim sağ ol canım
0 oy
(477 puan) tarafından
Ben hemen bir doktora gittim bebek istiyoruz diye. Normal ultrasonda muayene oldum ve kan tahlili bakıldı sağlıklı olduğum söylendi. Vitamin falan almamıştım ama folik asit almanızı öneririm. O zaman bilmiyordum bilseydim ben de alırdım. 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Doğum kontrl hapını bıraktıktan 4ay sonra hamile kaldım Allahın izniyle artı bir şey yapmadım hiç
0 oy
(2,130 puan) tarafından

Planmi o da nekii hemen hamile kaliyorum kacan göceni affrtmiyor ☺☺☺☺☺:angel:

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hic bise yapmadım canim artik korunmayı bırakalım dedik bıraktık o ay hastalandım ama bi sonraki ay cok şükür hamile kaldım hamile kaldıktan sonra kontrole gittikten sonra vitamin kullanmaya başladım 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Vitamin kan degerlerine baktırsbilirsin cnm folik asit kullanabilirsin.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ewlenmeden önce hormon testi vermiştim.neolur ne olmaz diye istediğimiz ay dada kozalak pekmezi yedik
0 oy
tarafından
Folik asit ve kalsiyum kullandım 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Hic bisey yapmadım bi ay baktim supriz gibi bisey oldu :)
0 oy
tarafından
Neler neler neler neler:) şaka bi yana iftardan sonra yazılan ayrıntılı sizin için
tarafından
Bekliyorum
0 oy
(10,751 puan) tarafından
Yapmadım vallaha. Bir baktım aaaa bebek olmus 7 haftalık
tarafından
Nasıl fark etmedin kız
(10,751 puan) tarafından
Kız hap kullanıyordum hemde günü gününe 6 senedir hala korundum
0 oy
(619 puan) tarafından
Canim ben aile hekimine gittim hipertroid cikti kanda. Baya detayli kan testi yapılmıştı. Ikac kullanıyordum dogum kontrol. Dahiliye de degerlerin duzelince düşünmen daha iyi olur dedi. Ama benim o ay regl gecikti. Olur olmaz bilemedim ama bi test yaptırdik hamileyim. 

Doktor hamile icin olan ilaçlarla değiştirdi. Bi sıkıntımız yok cok şükür.
0 oy
(32 puan) tarafından

Vallaha hiç bisey yapmadım denemeden oldu :D

0 oy
tarafından
Hiçbir şey yapmadım evlenince korunmadim sadece hemen hamile kalmam herhalde diye düşünüyordum sonuç evlendikten 9ay sonra bebisimi kucağıma aldım :D 
tarafından
Bu öncesi için folik asit kullanımıni da gereksiz diye duymuştum dr.kaan kocatepenin bu konu hakkında videosu vardı YouTube d

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sunshine (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 106 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hlal (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 143 göst.
0 oy
21 cevap 226 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu