0 oy
641 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Kizlar ben meryem ismini cok seviyorum maneviyatli bir isim oluşu beni çekiyor..

Lakin eşim eski isim diye biraz gonulsuzdu.

4 yasinda kizim var bikac kez baska isim soylensede bastan beri oda meryrm olsun diyor..

Cevremizdede meryrmmi deyip agiz bukenler oluyor biraz uzuluyorum..

Yeni cikan isimler beni pek cezbedemior yorumlariniz onemli bnm icin..tesekkurler simdiden

23 Cevaplar

0 oy
(1,238 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Muhtesem isim. Bende dini isimler maneviyatli isimler koyma taraftariyim 
(188 puan) tarafından
Ya en azindan o degerlerimiz ölmesin ya...hersey okadar cabuk tukeniyorki...
(1,238 puan) tarafından
Aynen oyle canım. Benimde oglum olucak. Fatih selim
Yada  Bilal koymayi dusunuyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben sevmiyorum canım Meryem ismini gene sizin kararınız biraz daha modern olabilir 
(188 puan) tarafından
Anladim cnm bakis acisi tabi. Bu yorumlari bildigim icin danismak istedim yinede gorusunuze saygi duyarim tesekkurler
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(119,224 puan) tarafından
ben modern seviyom yaa 
(188 puan) tarafından
Kendi tercihiniz tabi..
0 oy
(10,298 puan) tarafından
Meryem naz kuzenimin kızının adı güzel bence 
(10,298 puan) tarafından
İsteyen geçsin kuzum çok şık bir isim bence biz de kızıma Piraye adını verdiğimizde bi dünya laf ettiler biz koyduk koyduğun isim küçük düşürücü olmadıkça sorun yok
(188 puan) tarafından
Piraye cok degisikmis anlami nedir masallah hos gelio bnce kulaga cok tesekkur ederm yorumun icin cnm
(10,298 puan) tarafından
Kıymetli değerli bir anlamı diğer anlamı süs ziynet demek canım
(188 puan) tarafından
Anlsmliymis cnm adiyla yasasin insaallah
(10,298 puan) tarafından
Amin canım hepimizin evladı inşallah
0 oy
tarafından
Benim kızımın ilk adi ve çok severek koydum illaki Kuranda gecen veya cennet annelerinin isimlerinden bi tane koycam dedim severekte koydum hatta daha çocuk olmadan karar verdik ilk ismi Meryem olcak diye
(188 puan) tarafından
Yani kuranda gecmesi onemli degilde anlami ve maneviyati onemli tabi. Meryem gibi bilge, meryem gibi iffetli, abid, saliha bir kadin  nebilim aranilan ozlem duyulan bi anlami tasiyor bnce sizin kiziniz adina cektimi peki:) masallah ismiyle yasasin evladiniz ikinci ismi nedir
tarafından
Amin.cnm saol Meryem hüma kızımın ismi çok içime sindi ya şimdi 3 yaşında iyiki koymusum gidip çok modern isimlerden koymadım hüma yeni yeni moda ama aslında eski bi.isim
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Çok güzel isim bence. Eltimin kızinin adı , huyu , suyu , kendisi çok güzel. 
(188 puan) tarafından
Masallah ya boyle yorumlari okumak iyi gelior Allah razi olsun rabbim esirgesin eltinizinizin kizinida insasllah
(13,833 puan) tarafından
İnan bana eltimin kizinin adı olmasa bende koyardim çok seviyorum böyle klasik isimleri. Yeni isimler bana hitap etmiyor. Anlamsiz geliyorlar.
(188 puan) tarafından
Aynen birazda bizim cevrede hic meryem ismi cok yok. Zeynebide dusunduk ama okadar cokki meryeme duydugum sicakligi zeyneptn alamiorum. Elbette oda maneviyatli isimde iste
(13,833 puan) tarafından
Zeynep bizde düsundük , elif düşündük. Ailede cok fazla olan isimlerdi.  Hosuna giden ismi koy canim , annesi sensin sonuçta. Kim ne derse desin takma.
(188 puan) tarafından
Aynen canim tesekkur ederm destegin icin..
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Çok güzel canım bence meryem bırak ne o öyle mira lina lara çok saçma sapan isimler hiç sevmiyorum benim iki oğlum var biri Yusuf Asaf digeride Muhammed Zeyd olacak insallah
(188 puan) tarafından
Ayni dusuncedeyim bende valla isim koyalim derkrn sacmaliolar ogluslarinizin ikisinin ismide cok guzel masallah ya cogalsin yusuflar muhammedler zeydler asaflar tukenmesin..
(1,272 puan) tarafından
Âmin canım allah razı olsun sende sağlıkla al kucagina
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Meryem ismi cok ama cok güzel 
(188 puan) tarafından
Demi insani alip goturuyor:)
(4,134 puan) tarafından
Benim eltimin kizinin ismide meryem cok tatli cok akliku maşaAllah
(188 puan) tarafından
Masallah cnm adiyla yasasin insaallah
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Küçük kızımın ismi Meryem ne yalan söyleyeyim düşündüğüm isim değildi ama eşim rüyasında gördüğü için koyduk şimdi ise dünyanın en güzel ismi bizim için çağrısı söylemesi içimizi okşuyor çok şükür Rabb'ime
(188 puan) tarafından
Allah o sicakkigi veriyor degilmi? Masallah neguzel anlamli bir ruya olsa gerrk adiyla yasar kaderini bile etkilrmistir belkide hayirla buyusun...
(2,244 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun öyle gerçekten hiç aklımızda yokken oldu çokta güzel oldu Elhamdülillah
(188 puan) tarafından
Bazen iyi oluyor ole olmasi insan ne koysam diye dusunmekten kurtuluyor Allahin taktiriyle koymak kadar guzel bisimi olurmus masallah ya
0 oy
(427 puan) tarafından
Benm kizimiN adi meryem ve cokta anlamli hem anne babalar ewlatlarina kur'an dan isim verme zorunlulugundalar  hesap gunu cocuk anne babasina neden yapmadiniz die hak istermis 
tarafından
Öle bı zorunluluk yok canım evet ismiyle çağırıyorlar ama hiç bir hoca kurandan koymanız gerekiyor demiyor anlamı güzel olsun düzgün bı isim olsun yeter Kuran'da olup anlamı kötü olan çok işim var ve bunu insanlarımız anlamını bilmeden koyuyorlar
(427 puan) tarafından
Zaten insanalr byle seyleri zorunluluk bilip sorumlulugunu yerine getirse problem kalmayacak ki nrydr yinrfe arkadasin istegine bagli tabi bnm kizimin adida meryem ve cokta memnunun
(188 puan) tarafından
Kizlar aynen anlami manasi islama uygun yada duzgun olmasi onemli soeumluyuz dogru soyluosunuz
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bence hoş bı isim
(188 puan) tarafından
Aynen bncede bakis acisina gore degisiyor bencede eski isim diye bakilirsa sacma ama anlam ve kulaga hos gelio diye dusunulse gayet guzelde iste herkes farkli tesekkurler yorunun icin
0 oy
(188 puan) tarafından

Meryem tek başına ya da yanına bir isim daha ilave ederek kullanılabilmektedir. İbranice dilinden yayılan bu isim kelime manasıyla “ibadeti seven, ibadete düşkün” anlamları taşımaktadır. Türk Dil Kurumu sözlüğünde açıklaması bulunmayan bu kelime, genellikle Hz. İsa’nın annesini çağrıştırmaktadır.

Meryem ismi taşıyan kişiler planlı, titiz ve çalışkan bir karaktere sahiptir. Bu yapıları ve yüksek zeka seviyeleri birleşince özellikle iş yaşamında yüksek unvanlar kazanabilirler. Güçlü bir karakterleri vardır. Duygularını dile dökmekten hoşlanmazlar ve geçmişlerini de asla unutmazlar.

Isim analizi kizlar

(4,129 puan) tarafından
Arkadaşımin adı tamda anlattığın gibi
0 oy
(502 puan) tarafından
Kankitomun kizinin adi meryem erva ben de ilk baslarda begenmiyordum ama bu iki isim guzel olmus bence
(188 puan) tarafından
Yani erva bizede cok soylendi ama ilk kizimin iki iwmi var ve iki isim genelde soylenmio cnm meryem ismi bnce basli baaina agir bir isim diye dusunuyorum tesekkur ederim yinede:)
(502 puan) tarafından
Başak koy :D
0 oy
tarafından
Asel Lina bilmem ne modern isimlerden daha güzel
(188 puan) tarafından
Aynen ya asel ve lina anneleri alinmasin diye yorum yapmak istemiorum genelde ama bu iki isim asiri itici gelior banada..
0 oy
tarafından
Güzel hem anlamı guzel hem telafuzu kolay yeni isimler benim bile aklımda kalmiyor
(188 puan) tarafından
Aynen cnm isim koyma amacini tasiyan isimlerdn diye dusunuyorum.. insallah nasip olurda koyariz bakalim:)
0 oy
tarafından
Kardeşimin ismi Meryem..ya tabi şimdi çok farklı isimler konuyo ama seviyorsan koy..herkezin gonlunu yapamazsin..eşin ve senin kararın önemli..oğlumun adı gölge..herkez olurmu falan dedi.simdi alıştılar garip gelmiyo .kızımın adı saye...onada alıştılar.. 
(188 puan) tarafından
Okadar haklisinki herkes baska bisi dio erva diyen var humeyra emine onerenler oldu nebilim hicbiri cekmio ilk kizimin ismi ebrar ikraydi zorlanmamistim hic golge anlamli geldi cnm sayenin anlami nedir adiyla yasasinlar
tarafından
Sayede gölge demek canım..bende çok isim aradım ama gerçekten böyle içine siniyo hiç bir isim yerini almiyo benim ikiside öyle oldu .kimseyi dinlemedim. Kardeşimin ismi meryem.guzel bir isim  dinleme boşver herkz bisiy der.
0 oy
(137 puan) tarafından
Merhaba canım, kızının ismini ne koydun acaba ben de Meryem istiyorum yanına eklediğin isim oldu mu? 
(3,895 puan) tarafından
Anlamlı bir isim Meryem gayet güzel yanına isme gerek yok. :)
(137 puan) tarafından
Teşekkürler :)
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Güzel isim bende iki isimli koyabilirim bu sefer. Dini anlamı olan bir isim illa koyarım. Çok fazla koyulan isimleri sevmiyorum biraz nadide olsun. 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben eski olmasından ziyade anlamlı olması taraftarıyım.Meryemin anlamı da güzelmiş eski yeni bakmayın anlamlıysa koyabilirsiniz. :)
0 oy
(841 puan) tarafından
ben 6 buçuk aylık hamileyim eşim de başta Meryem ismini çok koymak istedi ama bizim sevmedigimiz bir akrabamizin ismi olduğu için vazgeçtik :)))) hala isim bulamadık 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 408 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.
4 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Aytenlam (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 362 göst.
0 oy
23 cevap 746 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu