0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (291 puan) tarafından
Kizlar ben zorunlu sezeryanla doğum yaptım bugün 5. Gün size hikayemi anlatmak istiyorum 

Anneler gününün olduğu gece 1 buçukta bı anda suyum geldi doktora gittim bu arada ilk gebeligimdi ebe açılma baktı 2 cm sancı yoktu bebek kakasini yapmıştı takibe alındım nst yürüyüş saat 8 e kadar devam etti açılma sadece yarım santim yani 2 buçuk cm di saat 9 gibi bebeğimin kalp atışı değişti doktoruma haber verildi doktorum hemen geldi acil sezeryan dedi pazar günüydü özel hastane kimse yoktu ekibi yarım saat içinde topladılar sezeryane alındım bu arada sancım belimi kıracak kadar çoktu ama bebeği dinledikleri için nst den kalkamadım açılma o yüzden olmuyordu ve ben hastaneyi inletiyordum sancidan hemen spinal anestezi yapıldı o anki rahatlığını anlatamam sezeryan sırasında doktorumla sohbet ede ede bebeğim doğdu 10:45 bebeğim doğdu anneler gününde anne oldum 11 buçukta ben ameliyattan çıktım ilk 3 saat bekledim bisi yiyip içmedim sonrasında yavaş yavaş kendime geldikçe yedim sadece çorba tükettim sıvı herşey ayran ve süt haricinde hepsini içtim ertesi gün taburcu oldum eve geldim gaz problemi olmaya başladı onun önüne de rezene çayıyla geçtim günde en az 3 kupa içtim tavsiye ederim bebeğim gazlı bebekti geceleri uyumadı gündüz uyudu onun önüne de rezene çayı ve anason beraber tükettim 1 kupanin yarısını aksam 9 da diğer yarısı gece 1 de içtim onun da üstesinden bu şekilde geldim çok şükür az buçukta olsa toparlandım birde size tavsiyem asla yeni fogan bebeğe direk bitki çayı vermeyin kendiniz tüketin zaten anne oguterej bebeğine sütle gönderiyor ha birde ne olursa olsun evinizde kayısı incir kürü üzüm hoşafınj eksik etmeyin birde en önemlisi soğuk birşey tüketmeyin herkese kolay doğumlar ❤️❤️❤️

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gözünüz aydın olsun Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin acısını göstermesin bahtını kaderini güzel eylesin yüce mevlam 
(291 puan) tarafından
Amin canım ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşaAllah sağlık sıhhatle
(291 puan) tarafından
Amin canım hepimizin ❤️
0 oy
tarafından

• Allah hayirli uzun ömürler versin insallah ne kadar güzel anneler gunu artik cok cok daha anlamlı senin için 
(291 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(12,754 puan) tarafından
Adaşım Allah analı babalı büyütsün :)
(291 puan) tarafından
Amin canım sizinkini de
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt inşallah 
(291 puan) tarafından
Amin canım ❤️