0 oy
621 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kayınvalidem ve görümcem öyle diyorlar 10 günlük bebeğime, sürekli emmek istediği için, yerine koyduktan beş dk sonra uyanıp ağladığı için, beni istediği için "kucağa alıştırdınız, ağladığında hemen alma, kucağa alınacağını bildiği için öyle yapıyor..." diyorlar. Bebek güvende hissetmek istiyor ihtiyacı var desem de dinlemiyor kimse beni sinirlerim bozuluyor :( 

31 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bu gün cahilkerin konuşma günü sanırım postları sinir olarak okuyor. Çok biliyorlar onlar zekiler. Bebek daha dünyada olduğunun farkında değil ne alışmasından baksediyolar . Bebeği lohusanın yaka iğnesidir senden başkasını tanımıyor bilmiyo. Alışması için en az 3 aylık olması lazım. Çocuk o zamana kadar doğduğunu farkın bile olmuyormuş
tarafından
Evet öyle ama çoğu kişi bunu bilmiyor maalesef.
-Reklam-
0 oy
(1,161 puan) tarafından
sen bos  versene  onlari sen kendi bildiyini yap. yadaki  ben  oyle  konusanlara  acdin iyici bir doktor  vidosu izletdim . kendi bebeyi. alisirsa  alissin ben bakacam sonunda  bu kimsnei ilgilendirmez  de kec..  benim kizim hep kucakda  buyuyen bir  bebek  oldu. ne zaman agladi aldin asla  aglamasina  tahammul edemiyordum. 1 yasi oldu. cok huzurlu sakit  guvenli bir  bebek oldu. bebek o dugqunu almazsa  huzursuz  bir  bebek oluyor.
tarafından
İyi fikirmiş video :)
Evet öyle stresli oluyorlar ama anlatamıyorum
0 oy
(734 puan) tarafından
10günlük bebek senin sıcaklığına kokuna kendini güvende hissetmeye ihtiyacı var.Alış sa ne olacak onları sevmek için yapmadık mı.Biraz büyüyünce sıkılıp kaçacak kucaktan bugünlerin keyfini çıkar
tarafından
Öyle evet, teşekkür ederim.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sen onlari dinleme yavrunun sana ihtiyaci var dunyaya alismasi kolay degil
tarafından
Doğru söylüyorsun
0 oy
(695 puan) tarafından
10 günlük bebek anneye muhtaçtır anne kokusunu ister kucağa alismayi nerden bilsin kimseyi dinleme bildiğin içinden geldiği gibi davran bebeğine
tarafından
Peki teşekkür ederim...
0 oy
(478 puan) tarafından
Ohh be ne güzel yapmışsınız. Elinize, kucağınıza,yüreğinize sağlık :) gerisi de ne hali varsa görsün 
tarafından
:) Teşekkürler
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Alışsın kucağına ne olacak tövbe estağfurullah su insanlar sanki çocuk madde bağımlısı gibi davranmıyorlar mı ayar oluyorum kime ne kardeşim 9 ay vücudum da tasimisim 2 sene de kucağımda taşırım kime ne zaten buyuyecekler sanki ömür boyu taşıyacağız kimseyi dinleme al yvrunu kucağına alışsın seni bilsin güvende hissettsin yeni doganin en iyi bildiği korku ölüm korkusudur bu yüzden hep anneyi ister derler ve ben buna çok inanırım çocuğum hep kucagimdsydi şuan 1 yaşında tutabilene aşk olsun ne oldu eksildim mi hayır tam tersi çocuğum neşe dolu mutlu kahkaha atmayı bilen bana güvenen bir çocuk oldu 
tarafından
Ne mutlu sana İnşallah benim bebeğim de öyle olur çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
O bebegin sana ihtiyaci var tabi ki her agladiginda kucagina alacaksin dunyayi bilmiyo tek guvendigi yer annesinin kollari senin kokunu alinca kendini guvende hissediyo kimseyi takma doya doya op kokla bebegini eskiler evlatlarini sevememis simdi biz sevince laf sokuyolar salla gitsin
tarafından
Öyle, teşekkür ederim...
0 oy
tarafından

10 günlük bebeğin yeri senin kucağındır ya deli mi bunlar benim bebeğimde 6 aylık hep kucağımda zaten ilerde istesemde durmayacak tadını çıkarıyorum herkeste orta yerinden çatlasın :D 

tarafından
Hep öyle alışır diyorlar işte anlatamıyorum ki :)
0 oy
tarafından
Sende kimseyi dinleme. Öyle bir zorunluluğun yok neden bu kadar ezik davranmak zorundasınız gerçekten sinirlerim bozuluyor. Sensin o bebeğin annesi. İster kucakta ister yatakta büyütürsün o bebek daha dunyaya geldiğinin bile farkında değilken kucakta olduğunu nereden bilsin. Yapmayın bacım bu kadar ezdirmeyin kendinizi kadın kadının düşmanı olmuş. Tek bebekse hele de ilk bebekse kucakta olması kadar doğal ne olabilir. Ben 5 ay üstümde uyuttum oğlumu ama 13 ay var kızımla aralarında kızımı o kadar alamıyorum kucağıma bazen suçluluk bile hissediyorum. Yarın bi gün büyüyecek o zaman almak istesende gelmeyecek kucağına.
tarafından
Ben anlatmaya çalışıyorum zaten ama anlatamıyorum, daha da ileri gidersem bu sefer saygısız ben olurum yine.
tarafından
Cevap verme yapacağını yap. Boş boş konuştuklarının farkına varsınlar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Dinleme kesinlikle 10 günlük heralde kucakta duracak meme bebeği o anne kuzusu ne saçmalıyorlar yaa sabahlara kadar üstümde tuttum ben memede tuttum şuan kucagı hiçte sevmez. 
tarafından
Ne diyebilirim ki haklısın teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
23 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Rabiafule2 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 69 göst.
0 oy
10 cevap 161 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy