0 oy
619 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kayınvalidem ve görümcem öyle diyorlar 10 günlük bebeğime, sürekli emmek istediği için, yerine koyduktan beş dk sonra uyanıp ağladığı için, beni istediği için "kucağa alıştırdınız, ağladığında hemen alma, kucağa alınacağını bildiği için öyle yapıyor..." diyorlar. Bebek güvende hissetmek istiyor ihtiyacı var desem de dinlemiyor kimse beni sinirlerim bozuluyor :( 

31 Cevaplar

+15 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah'ım koronanın bile aşısı bulundu, cahilliğin yok !
tarafından
❤❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘
tarafından
Puahahahah senin  yorumlarına bayılıyorum
(5,721 puan) tarafından
Canım ya çok teşekkür ederim ♥️♥️
(9,651 puan) tarafından
+++ :)
(5,721 puan) tarafından
♥️♥️♥️kuzum
-Reklam-
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Ayy hiç dinleme al kucağına sarıl kokla senin kokunu alsın o bağ ne kadar önemli 
tarafından
Gel de anlat işte
0 oy
(10,972 puan) tarafından
O kadar pişmanım ki ilk bebeğim de sütüm cekilene kadar üzülüp susacagıma keske evden kovsaymışım
tarafından
Senin için de üzüldüm
(10,972 puan) tarafından
Konusur onlar bacım evin ayrı mı
tarafından
Ayrı evet
(10,972 puan) tarafından
İyi en azından gidecekket
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Dinleme kimseyi. Bebeğin sadece ve sadece sana ihtiyacı var. Bir süre sonra çocuğuna sarılamıcaksın bile izin vermicek. Hazır kucaklayabiliyorken öpebiliyorken doyasıya yaşa. Onlara da sor sen şimdi bebeni istediğin gibi öpüp sarılıyon mu diye. Tadını çıkar boşver
(1,352 puan) tarafından
Benim kaynana da daha doğmadan kucağa alıştırma dedi. Sonra aynı gün içinde kocamı öpmeye sarılmaya kalktı. Al dedim büyüyünce öpüp sarılamıyon o yüzden hiç bana karışmayın dedin sustu kaldı
tarafından
Haklısın ama İşte ben kendimi ifade edemiyorum galiba ya da dinlemek istemiyorlar.
@gencanne12 iyi demişsin :))
(1,352 puan) tarafından
Benim evladım ben yetiştircem diyebilirsin  takma kimseyi ya da ağzına geleni söyle
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Doyasiya saril kucağına al büyüyünce kucağına sığmayacak tek ihtiyacı  sensin o bebeğin  senin kucağın  kayinvalidende hav hav hav yapsin
tarafından
Öyle haklısın yine de hav hav demeyelim iyi biridir sadece bazı söylemleri insanın moralini bozuyor.
(1,808 puan) tarafından
Yine o bebege en iyi sen bakarsin senin canindan moralini de bozmalarina izin verme ama
tarafından
Çalışacağım, teşekkür ederim :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bebeğini en iyi sen tanırsın kim ne derse desin 1o günlük bebek kucaktan anlamaz anne sıcaklığı Arar.. bu günler geri gelmez al kucagina bırak kucağında uyusn 
tarafından
Haklısın teşekkür ederim
0 oy
(699 puan) tarafından
Valla ben bu sözlerin aynısını hatta daha daha fazlasını duydum. En son kaynanaya dedim çocuk benim çocuğum alışsın bana dedim. İyi sen bilirsin yemek yapamazsn yemek yiyemezsn diye diyrm dedi. Olsun yaparım dedim şuan 20 aylık kucağıma arada geliyor sarılıyor geri gidiyor. Uyurken kucağımda uyuyor bazen. Diyeceğim o ki çok zorda olsa alışsın çünkü o bi bebek ve senden başka güveneceği kimse yok. Elleme al kucağına koynunda uyut. Benimki de öyleydi zorlandım bak yalan söylemem ama özledim mi evet :)) 
tarafından
Aynen bana da öyle dedi hasta olursun o zaman nasıl yapacaksın vs. Uyuyor o da kucağımda :)
Çok teşekkür ederim :)
(699 puan) tarafından
Valla hiç unutmam mastit olmuştum. Ateşim çıktı kalkamyrm tekim evde çocukla. Çocuk ağlıyor kucağa al diye ben kalkamyrm. O ağlıyor ben aglyrm :) çok zor zmanlar oldu olmadı degil.

Sana bu dediğimi bana başkası demişti büyüyünce kucağında durmaz şimdi sev doya doya diye. Kızım büyüyünce anladım. 10 haftam var şuan ikinci kızımı kucağıma alicm inşallah. Onu da öyle yaparım diye düşünyrm
tarafından
Üzüldüm ya, haklıymış.
Sağlıcakla al kucağına bebeğini inşallah ☺️
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Sen bebeğini bol bol kucakla afedersin millete b.k yemek düşer anca güya iyilik düşünüyorlar işte kendilerince demiyorlarki onun senin kokuna tenine ihtiyacı var banada herkes dedi kızım yeni dogdugunda kimseyi takmadım şimdi 21 aylık o günleri mumla arıyorum gene eskisi gibi kucağımda dursa saatlerce diye
tarafından
Bilmedikleri için öyle diyorlar işte.
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Benim kızım tam 3 buçuk aylık olana kadar gecede dahil kucağımda uyudu yere koyduğum an kıyamet koparirdi kucağa alıştığı için değil güvende hissettiği için öyle şimdi 10 aylık yine kucak sever ama eskisi gibi değil atmaya falan baslasi kendini hazır kucağında duruyorken bol bol al kokla şimdi değilde 20 yaslarindami gelecekler kucağımıza takma kimseyi 
tarafından
Haklısın, benimki de kucağımda uyuyor :))
Çok teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından

Aaa benim kayınvalidemden bi tane daha varmış hahaha:D

tarafından
Galiba çoğu böyle =)))
0 oy
(119,346 puan) tarafından
umursama          
tarafından
Peki...
0 oy
(181 puan) tarafından
Bir şey anlatma sen bildiğini yap onlar da söylenir söylenir susar 
tarafından
İnşallah...
0 oy
tarafından
Cwnm 4 aya kadar hicbir cocuk hicbirseye alismaz cunku cocuk kendisini anne karninda hissediyor hala
tarafından
Evet ama anlatamıyorsun ki işte.
tarafından
Cahillerle ugrasma sen bildigini yap . Ben bakicam ilerleyen zamankarda alisiyosa benim problemim de
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Oyy kuzum benimm 10 gün olmuş doğduğu çocuk doğduğunun bile farkında değil daha nerden biliyomuş kucağına alınacağını bu insanların boş lafları beni bitiriyo :) kıskanıyolar napcaksın çocuk orda ağlıcak sende alışmasın diye kucağına mı almıcaksın ne saçma yaa
tarafından
Gel de anlat.
(3,730 puan) tarafından
Anlatamazsın bacım hiç kendini yorma enerjini bebeğe harca tamam de bildiğini yapmaya devam et onlar ondan anlar
tarafından
Haklısın...
0 oy
(171 puan) tarafından
Kızım yeni doğduğunda kayınvalidem emzirmem bitince direk yatağına koyardı bunun yeri burası derdi. Kucağa alismasin diye. Ben de her seferinde hayır onun bana ihtiyacı var derdim ve alırdım. 3 ay koala gibi gezdik. Sonra mi? Oyun halısında ana kucağında oyalanan bir bebek:) 

4-5 ay arası çok zordu çünkü oturamiyordu yatmaktan sıkılıyordu. Gene kucak istedi.. Gene sık sık kucağıma aldım. 5. Ay destekli oturmaya bir başladı bir daha işi olmadı kucak diye. Şimdi 8.5 aylık bir tek emmek istediğinde kucağa tırmanır. Onun dışında çok bağımsız bir çocuk.

Velhasıli ne kadar kucaklarsan ne kadar ihtiyacı olduğunda desteklerden bağımsız ve özgüvenli olur benim fikrim. Tabi bir de çocuğun mizacı vaar
tarafından
düzenlendi
Çok çok teşekkür ederim ❤️ Umarım anlarlar elinde sonunda
0 oy
(10,384 puan) tarafından
3 ay bebek kendini zaten anne karnında sanıyor alışması mümkün değil ay bi de alışsın ya onun için en güvenli yer anne kucağı 
tarafından
Öyle de anlatamıyorsun ki
0 oy
(3,823 puan) tarafından
10 günlük bebeğin ne kucağa alışması canım ya sen o cahilleri evinden gönder bir an önce yoksa çok şey söylerler bebekler ilk aylar anne güveni isterler normal kucak isteyip emmesi 
tarafından
Zaten aynı evde değiliz :d
Öyle ama anlatamıyorum ki
(3,823 puan) tarafından
Onlsr öyle diyor ya gel kuzum kucağa alıştırma seni biraz diye öp kokla inat onlara benim halam ağlasın bebek biraz hemen susturmayı dedi bende kızım ağlarken amaann ne güzel de alıyon sesinde pek güzelmiş dedim kimse bişey diyemedi
tarafından
İyi yapmışsın :)
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bosver canım sen takma kafana al bebegini sıkı sıkı sarıl bırak suan lohusasın bebişin sana seninde bebişine ihtiyacın var 

kayınvaliden gilide bosver konusur konusur susarlar 
tarafından
Sağol, inşallah.
(2,565 puan) tarafından
Kız kçcücük aglar aglar susar demeyi biliyorlar ya onlar koca insan onlarsa konusur konusur susar :) insallah
tarafından
Hahaha haklısın :d
0 oy
tarafından
Sen dinleme onları bırak alıştırdıysam ben alıştırdım çekerim sıkıntısını de geç 
tarafından
Peki...
0 oy
(632 puan) tarafından
Valkah banada oylə duyurlar.oglum 9 aylık kucagimda uyur.bazen yorucu oluyor ama beni cok seviyor) kimsədə uyumaz.kucukken güzel ama buyuyunce insan biraz zorlanıyor canim.sonradan aglayinca kucagina alma Canm.buyuk olunca insan zorlanir.benimki kimsede uyumaz ancaq benim kucagim.ve benim yanım.
tarafından
Peki teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 141 göst.
23 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Rabiafule2 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
0 oy
10 cevap 161 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy