0 oy
780 göst.
Aile kategorisinde (2,366 puan) tarafından
bebeye bakma konusunda zaten annem ilk zamanalrdan beri yan ciziyor kolum agrıyor diye tmm agrıyor ama bir araya geldgimşzde kıcsgına bile almaz oturdugumuz sürece yanınızda paso kolum der sevdiklerin için biraz sabır göstermek sevgi degilmi neyse önceden de annemle sorunlar yasadık degişti bence kaynanam bacagım arıyor ayaga kalkamıyorum diye bahane ediyor hiç yürüyemiyorms 1.5senedir evime gelmiyor 8ay oldu dogum yapalı 2. yı gelmedi görmeye bile yer ediyor bakammak için neyse konum şu kuzsnımde hamile teyzem calısıyor ksynanasınada guvenmyr oda bakmak ıstemyr bana diyor ki sen napcksn annenin kolu cok agrıyor ikisine nasl bakacak yürüse bile kucuk kızın sen baslayana kadar yanına yardımcı tut bence yarım gunlugune. diyor sinr oldum annem dert yanıyor kesin beni lınclemeyin lütfen 2.5yasnda kızım bıkere bile kalmış kul degiliz anne az bakta dinlenym veya gezmeye gideym esimle vakit gecireym bile demedik hastane işlermz oldu gamileyken 2 3krz bırakmazdr bı kac saatligine ..benım annemin yanına bakıcı tutmam mantıksız degilmi sizce ben vardiyalı calıscam esimde öyle esimle ikimiz sabahco olursak 5gün aannem yanlız kalıcak ben 8saat calısıyorm esimde 12 yani esımden önce evde olcam ögeln 3de gelcem sabah 7de gidip annemi zaten gt evine diye göndercm ki bazende gece 11de gitcem saabh 7yr kadar esim evde olursa idare edeblrse annemi hiç cagırmcaz yani ben. evde oldugunda ben esim evde oldugun da o bakack 2bebişe ..

36 Cevaplar

+7 oy
(4,668 puan) tarafından
Canım ne kadar annen de olsa senin çocuklarına bakmak zorunda değil. Öncesinde bu bakım işini planlamış olmanız gerekiyordu. Annen bakarsa bile sizi yarı yolda bırakacak gibi görünüyor maalesef.
(2,366 puan) tarafından
önceden nasl planlınablrkş bakmak zorunda degıl lafını anlamyrm burdakıler hep bunu söyluypr bakmak zornda degl ama bakıcı yok ben bakıcıya vermek istemyrm kızı için kattlanamaz mı  zaten ..evet banada öyle geliyor annem zaten asabi bi kişiklşk ottan seylere kızıp druyor huy buluyor bi gun bakamam kaynananı cagır diyeblr oda bacaktan yürüyemyrm dio ..ya bugüne kadar anneme yuk olmadım 2 3sene idare ediverecek oladar nazlanyrki sureklide bakmıcak biz ikimizde işteyken bi sabahcyken bide aksamcyken ondada belki ben evde olcam
(4,668 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum bakıcıya çocuk bırakmak ne kadar zor biliyorum ama annen senin dediğin karakterde bi insansa sizin işinizi kolaylaştırmak yerine zorlaştıracaktır. Sürekli acaba bugün çocuklarıma bakacak mı tedirginliğin stresin olacak. En iyisi O stresi yaşamaktansa evin heryerine kamera yerleştirip en güvendiğin kadını bakıcı olarak tutmak olur. Hem annenin tafralarını ve şikayetlerini çekemezsin hem de kimseye karşı mahçup olmazsın.
-Reklam-
+7 oy
(2,075 puan) tarafından
Bence anneler kayınvalideler torun bakmak zorunda değil. Rabbim biliyor da gence veriyo çocuğu. Yazık zaten hastalik sağlık uğraşıyorlar kafaları götürmüyor. Bi de başkasının çocuğunun sorumluluğu ayri bişey. Yazık kadın da gönüllü değil belli ki. Bul bi bakıcı
(2,075 puan) tarafından
Bi bebek 4 yılda nasil büyüyorsa yaşlı insanlar da 4 yılda daha farklı sorunları oluyodur olabilir. Sana naz yaptığını mi düşünüyorsun?
(2,366 puan) tarafından
walla ne yalan söyleyim 6kez bacagı agrıyorsa 3ü naz ..cnku evde tek kaldım esim işte 2sine zor baktım annem gelecektim ama hastsym gelecektim ama araba yok gelecktm ama bas agrıyor gelecktm ama ishalim ve her konstgumuzda hastalandım kustum yani oyuzden bu dusuncelere atıyor benı
(2,075 puan) tarafından
Öylesi daha kötü degil mi? Gerçekten hasta olsa da hevesli olsa en azından çabalıyor dersin ama gönülsüz baktirmayla aklın kalmaz mi? Bak benim kızım haftada 2 gün babaannesiyle kaliyo ve babaannesi delirir onun için bi dediğini iki etmez. Yinede o gelene kadar içim içimi yer. Sen bi de zoraki bırakıcaksn. Nasıl yetisicek çocuğun hiç düşündün mü?
(2,366 puan) tarafından
hasta olabilir kolu agrıyor ama her seferinde dile getiriyor annem kendimi düşüncem der annem khce keyfi yaparken ben iki bebeyle cebellestm gozunun onunde babam kızardı bırınede sen yedir die ama esim aynı seyi yapsa esim tembel ilgilenmiyor bebelerle olur .. hep mutfakta işi olur nasl tutuyum kolum der ya insan kızı ıcın sıkar dısını sana 10kilo saatlerce tasıtmıyoruz ya sevmek için bile dün biz yemek yerken yemegın sonuna dogru aldı ceviz kırmaya oturdu komsularyla yemek yapıp yiyor evi batocak die bizi cagrmıyor ve bugun köyden geldik die bahce evinin içine koymadı nye ortuler yıkanacak die titiz ya hanfendi .. biz yemek yerken bile rahatlastrmyolar bizi hep bebeler bizde esimde kafa dagtmya kopek gezdirse sorumsuz oluyor dusınsene evde full bizde bahceye gidyrz herseyyle yine biz ilgilenyrz .. annem kuzenime diyor kucugu getir bi kolumdan kaldıramyrm die ..gönulsuz baktırmayla aklımda kalır stresede girerim acaba nerde nezmn atar yapacak die .. cocugum nasl yetişecek annem sureklo TV acıcak 2 2 dört ikisine birden nasl bakaym dicek yeri geldgınde bagırır bile ..annem de ölür yollarına cok düşer üstlerine ama farklı bu ya .. babannesınde 2gunden snra napyr
(2,075 puan) tarafından
O zaman boşver sen biraz sık dişini en azindan yarı zamanlı bile olsa bakıcı tut. Devir babana bile güvenmeme devri çünkü. Kimseye arkandan laf ettirme annen de dahil. Bi iki sene idare edersn snra zaten büyük ana sınıfına baslar bi iki sene snrada öteki başlar. Belki sende o sırada farklı hayat planları kurarsin ama inan aklin gidicegine birak paran gitsin. Hem annenin gözünün önünde olur bakıcıya tamamen emanet etmezsn hemde annenin yükü hafifler eskisi gbi şikayet etmez.
+3 oy
tarafından
Çocuk yaparken danisiyirmuyuz ki bakmak konusunda bu kadar ısrarcı olunsun. Ben anne ne hak verdim yaşlı kadın nazlaniyordur bu yaştan sonra çocuk bakmak ta zor olabilir ya çalışma yada dediği gibi birini tut.
+1 oy
(2,266 puan) tarafından
Durumunuz çok kötü değilse kendin bak derim zaten aldıgın maaşı bakıcıya vereceksin aynı hesap. Annelerin bakma konusuna gelirsek kimseyi zorlayamayız
(2,366 puan) tarafından
kotu degl ama kredi ödüyrz cnm 11yıldırcalısıyrm kadroluyum işten ayrılamam ücretsiz iizn alcam oyuzden 2.ksz haziranda bitiyor iznim smdi ksynnm bacagm yürüyemyrm diyecek annemde iddialasacak kesin kafamı bozarlarsa bakıcı tutc m
+1 oy
(339 puan) tarafından
Nasıl anneler bunlar diyecem öncelikle kusura bakma lütfen torun bu yaa benimkiler bakmak için ölüyor benim veresim gelmiyor ama ne bilim kuzum rabbim yardımcın olsun 
(2,366 puan) tarafından
amin cnm herkes kacıyor sanki uzun saatler bakın hiç evinize gidemezsiniz biz işten gelince de yanımızda duracaksınız dedik onlara herkeste bi kacma seyi annem her görstgumuzde kuucuk kızımı kaldırmam kol cok kotu der sırf darılmaym diegelşr gelirse oda yan cızmezse venı uzup strese sokacak bundan eminim kaynanm zaten yıllardır görmüyor umrunda degıl telefonu acarız kızının gözü kendi bacagı bebeleri bile sormaz annem de tam tersi a dan Z ye herseylerini düşünür  ama bahcede iki dk oyalamaz kacar tut deriz kacar bebelere yedirmek ben ikisini birlikte yedrr
0 oy
(2,366 puan) tarafından
insan banada yazar :(:(
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Anneanne babaanne çocuk büyütmek zorunda değil maalesef bakmıyor diye gönül koyma bence artık onların kafa kaldırmıyor biz bile yeri geliyor zor tahammül ediyoruz durumun müsait ise annenin gözetimi altında bakıcı bencede en mantıklısi ...
0 oy
tarafından
Canım annenin yanina bakıcı tutman çok mantıklı valla akrabamız var kadın öğretmen annesi uzakta kayınvalidesi artık çocuk falan tutmaya yüreği yok kadının bi bakıcı tutun bende yanında durayım ben zor bakarim ama bakıcıya da güvenemem torunumu dedi 2 yıldır öyle yapıyorlar biz bile kendi bebegimize bazı zamanlar oluyor dayanamıyoruz yemek yemeye vakit olmuyor onlar artık yaşını basını almış çocuklarını büyutmusler zor geliyor 
0 oy
tarafından
Bence annen artık yaşını almış dinlenmek istiyor belliki herkes torun bakmayı sevecek diye bir şey yok sonuçta 

Çocuklar okula gidene kadar filan çalışma bence bakıcı parası filan aynı hesaba gelir. Hem anne ile iletişimi açısından filan sen yanında ol bebişlerin 
(2,366 puan) tarafından
zaten hali hazırda calısıyorum ücretsz iizndeym 11yıldır calısıyrm keske okula gidene kadar kendim baksam minnet etmeden agız egmeden strese girmeden okadar cok istermki paso hastsym der annem normal gunde ıglılenmek ıstemyr yoruldum der ıkı dk tut derm kolum bacagm der bahcede hıc bızden bebekleri almazlar yani bnde diyrm az saat bakcak dinlendrcm  belki eve yollayacm ben gelince kesin yollarımda esimde de duruma göre .. sevmiyolar evet torun bakmayı bende kırılıyorum keske bukadar narin olmasam
tarafından
Bır yandan ınsanda ister tabi annenin bakmasını dediğin gibi
Ikna olmazsa kırma kalbini canım sen zorla güzellik olmaz zorlarsan şimdi istemeye istemeye bakar oda iyi olmaz.
Ne yapicanı eşinle konuşun bir noktaya varisisiniz inşallah
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kuzum annen çocuğuna bakmak zorunda değil sonuçta çocuk yaparken onlara sormuyoruz annen sağlıklı olsada bakmam dese kırılmaya hakkın yok ben böyle düşünüyorum
(2,366 puan) tarafından
gelse bunu yüregine anlat bakamam diemio ama her görüştgumuzde bebekleri almıyor kolum agrıyor die
(7,768 puan) tarafından
Sevmiyor demek boşver zaten bırakmak istemende hata güzelde bakmaz çocuk yarı aç yarı uykusuz kalır ya bakıcı tutacaksn snn evinde bakacak kamera kuracaksn ya da çalışmacayacaksn canım yapacak bişi yok
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ben sunu bilirim sun inanirim. Bir cocugun yani annesinin yanidir. Büyükler bakmak zorunda degil en azindan 3 4 yasina gelene kadar calismamali bakmalisin canim baska yolu yok. 
0 oy
(92 puan) tarafından
Bebek tek degil sanirim 2 tane galiba demi yani kuzum bebek bakmak gercekten zor bir is hele ki baskasinin cocugu olunca yani kendi kızında olsa sonucta baskasinin çocuğu herseyden once bir sorumluluk. Ve çocuk sorumlulugu bu hayatta hicbirseye benzemez Allah korusun 1 saniye icinde oyle seyler olur ki anlayamazsin belki de annen o sorumlulugun agirligini almak istemiyodur ben de bekarken kuzenimin cocuguna baktim mesela cok da seviyordum ama o sorumluluk psikolojisi beni yordu yani bebek uyurken bile huzursuzdum ya birsey olursa falan diye 
0 oy
(1,295 puan) tarafından
Kpss yi kazanmak için çok uğraştım ama nasip olmadı. Yine çalıştım ama çocuğum olunca bıraktım işi. İçimde bi yerlerde memur olmak kaldı resmen. Ama şimdi bakıyorum çalışıyor olsam senden zerre farkım olmazdı cnm. Annem bakamaz elinden gelmez. Kaynanam desen isteyerek bakmaz. Aynı senin gibi ne yapıcam diye düşünür dururdum. Hatta sana şunu söyleyim mi?  Bakıcı bile tutsam yanında durmak bile istemezler. Neyse sen bence tut bakıcını annen de öyle otursun yanlarında
0 oy
(36 puan) tarafından
Bebeğiniz var Allah uzun ömür versin ama annen bakmak zorundaymış gibi konuşuyorsun kadın zaten bakmış büyütmüş kendi çocuklarini simdi rahat etme zamani gelmiş bakmak istememekle de gayet haklı burda sana fedakarlık düşüyor ya bakıcı yada sen kalican yanında kimseye minnet etmeden buyutucen cocugunu
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ben de hamileyim. Seneye 2 ay anneme 2 ay kayinvalideme baktrmayi düşünüyorum. Daha onlara soylemedm bu plânımi. Son dakika haberleri olur:d bakalm nasil karsilayacklar. Belki onlar da istemez:D
0 oy
(140 puan) tarafından
canım bnm belliki bunalmışsın konuşacak fikir alacak birilerini aramışsın. ben çalışmıyorum ama gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim. imkanın varsa ücretsize ayrıl. daha sonra bakıcı ve anne destegiyle götürürsün sonra zaten çocukların okul dönemi gelir. bi arkadaş kayınvalidesine bırakıyor vede bakıcıda yanlarında oluyor çokta memnun en azından annesi başında oldugu için bakıcıya güvenmeme gibi bir durumda olmuyor hem annende yorulmamış olur gözün arkada kalmaz. kimi anneler dediğin gibi ben bakarım der üstlenir ama sennki belliki rahatsız göze alamıyor yarı yolda bırakmadan sana en uygun planı yapmalısın. herkes yaşadıgını bilir burayı çok takma mantıklı buldugun şeyler olursa kendine fikir ve yol edinebilirsin nacizene benim düşüncelerim.
0 oy
(183 puan) tarafından
Zorla güzellik olmaz canım bakamam diyorsa bakamaz isteyerek bakma nerde senin zorunla bakma nerde bakıcıya da güven olmaz eğer durumun el verisli ise kreş yaşına gelene kadar sen bakmalısın çocuklarına iki tane zor olur üst üste olmuşlar sanırım annenede hak vermek gerek
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız 34 yaşındayım Boyun fıtığı kollarıma öyle vuruyor ki kaşığı ağzıma götüremiyorum belim kitleniyor bebeğin altını değiştirirken beslerken. Annene inan yan çizmiyor annem de aynı karpal tünel var iki elinde belinde fıtık kalçası kırık ayağını sürüklüyor kadın 55 yaşında şuan hem de genç daha. Allah razı olsun çok yardımcı yine de benimki ama bazı insanların canı daha tatlı ki bakmak zorunda değil. Bilemedim ne yapsan şimdi. 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Valla 3 4 güne bende başlıyorum işe. Annem 4 yeğenimi büyüttü ablamlar çalıştığı için. Yakın olsam asla bakıcı falan istemez kendi bakar ama uzağız. Kaynanam bakcak benim bebişe ama ben kaynanama da dedim anne bakmak zorunda değilsin kesinlikle mecbur hissetme kendini. Gerekirse bakıcı tutarım başında sen beklersin hiç bişeye karışıp kendini yormadan diye. Ama benim biricik torunum ben onu kimselere bırakmam dedi kendisi. Hala konusu açılınca söylerim kimse benim çocuğuma bakmak zorunda değil ya işi bırakırım ya bakıcı tutarım diye.

Senin yapacağın en iyi şey bakıcı tutmak ve anneni de başına dikmek. Çocuklara göz kulak olur ve yorulmaz. Yada işi bırakacaksın başka çare yok.

Şahsen çocuğuma gönülsüz bakacağına anneannesi yada babaannesi hiç bakmasın daha iyi. El daha iyi bakar öyle insanlardan çünkü.
0 oy
(75 puan) tarafından
Herkes üstüne çok gelmiş belkide annen gerçekten bakamicak durumda hiç akraban tanidagin yok mu  bakıcı olarak tutsan 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 64 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 639 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.