0 oy
791 göst.
Aile kategorisinde tarafından
34 haftalık erken doğum yaptım. Haliyle erken olduğu için enfekte olması çok çabuk olur dedi doktor. O yüzden misafir kabul edemedim. Misafirliğe gidemedim da ha yeni yeni dışarıya çıkmaya başladım. Dedesine gittik yeni mi aklınız başınıza geldi diyor. Halası karını kızını buldun bizi unuttun karı ağızlı oldun diyor ablası çocuğu bizden kıskandı deyip bir ton laf ediyor inanın artık çok sıkıldım eşimin ailesi hiç anlayışlı değil ve bazen kocam bile beni anlamıyor  sürekli onlar yüzünden tartışıyoruz bişeyler anlatmaya çalışmaktan açıklamaktan yoruldum.İnanın RABBİM herkesin karşısına halden anlayan kuldan utanan  insanlar çıkarsın. Artık  laftan sözden çok sıkıldım nasıl bir tutum sergilemeliyim. Kayınvalidem ilde dahil olmak üzere hiçbirine gitmek istemiyorum. Eşimin hatırına gidiyorum ama resmen ayaklarım geri geri gidiyor ve bu durum istemediğim bişey yapmak beni çok üzüyor eşimden soğuyorum 

18 Cevaplar

0 oy
(964 puan) tarafından
Ayni durumlar bizdde var kuzu ama gitme inan ol kapat kapini onlara esinde ne derse desin hhe de gec ben çözümü oyle buldum yoksa cok basin ağırir
tarafından
Aynen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Açık açık söyle bence severek söyle yumuşak yumuşak annecim evimde olmak istiyorum de, çıkmak istemiyorum de valla inanın ben 7 aylık gelinim daha evliliğimin 8. gününde patavatsızca çat diye kahvaltıya gelen bir kaynanam var daha biz don atlet yatarken tamda o günden beri sevmem kendisini. Herkes herşeyi söyler kimsenin ağzını tutamazsın ama sende söylemek istediğini söyle ki, ezilme 
tarafından
Eskiden kayınvalidem çok severdim ama şimdi öyle değil işte o kadar onun da lafını sözünü duydum şuan sadece eşimin annesi ve evimiz yakın olduğu için müsait misiniz diye aramadan çat kapı geliyor kızımı görmek için ama insanlık hali bazen çocuk durmuyor bulaşıkları bile yıkayamadığım zamanlar oluyor utanıyorum  gelmesini istemiyorum. Eşimle böyle dediğimde de toplasaydın o zaman ne yapıyım diyor. Bende utanıyorum ya görmesin evimi o şekilde bir arasın müsait miyiz diye diye biz ona gitmeden mutlaka ararız müsait misiniz diye
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Senin icin önemli olan bebeginin sağlığı kim ne demis düşünmüş takma salla gitsin . Zaten aklı başında olsalar bu kelimeleri kullanmazlar  

0 oy
(745 puan) tarafından
Direk sende cvplarıno ver agızlarını kapatsınlar insanlar bundan anlıyor bazen 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Gitme sen ılık oldukça onlar tepene çıkar boşver tavrını net koy bir yıl kavga ettim eşimle ben de 
0 oy
(213 puan) tarafından
Gorumceninkide lafmi simdi vala ayar oluom boyle insanlari herseye burnunu sokanlanlara senin durumn belli daha neyin kafasini yasiolar napcan dogum yapar yapmz gezmeyemi cikacan yada bebekmk gezdircen ala ala 
0 oy
(31 puan) tarafından
Merhaba, evliliğin ilk yillarinda böyle sorunlar olabilir maalesef. Bazı erkeklerin ailesinden kaynaklı sorunları farketmesi yıllar alabiliyor. Bizde zamanla olgunlasiyoruz, ilk yıllarda takildigimiz kavga ettiğimiz şeyler yıllar için anlamsız kalıyor. Bu süreci eşinizle olan ilişkinize fazla yansitmadan atlatabirseniz eminim ilerde daha güzel günleriniz olur. Zaman lazım maalesef, siz fikirlerinizi her seferinde eşinizin ailesine tatlı dille söyleyin. Eşinizle bu konuları konuşmayın fazla çünkü çoğu erkek evliliğinin ilk yıllarında ailesi ve eşi arasındaki dengeyi kuramıyor ve genelde ailesine laf söyletmiyor. Zamanla rahatlarsıniz umarım. 
0 oy
(817 puan) tarafından
Canım ya inan tek değilsin kaynanaaıyla mutlu olan yoktur eminim yada çok azdır aynı sorun bizdede var başka şehirde yaşıyoruz kurban bayramına gidecez kendi annemde mi kalacam yoksa onun annesindemi kavgalarımız şimdiden başladı ezdirme kendini valla herkes mutlu olduğu yerde kalacak ben senin anneni değil kendi annemi görmeye gidiyorum mutsuz olduğum yerde kalamam dedim en azından 1 gün kal dedi obir gün bile kabusum olacak. Evlenmeden önce eşim onlardan farklı o onlar gibi değil sanki ailesiyle mi evlenecem o beni ezdirmez diyordum hep valla hiç de öyle olmuyormuş ailesi sana uymuyorsa olmuyor huzur kalmıyor bir kendi anneme babama bakıyorum birde onun annesine babasına bakıyorum çok aşırı derecede görgü ve yaşam farkı var şakadan bile anlamayıp yaptığım şakayı kafasına takıp beyninde kurup beş karış surat asan bir kadın Allah yardımcımız olsun. 
0 oy
(12,784 puan) tarafından
Ayy cahiller.. Karı ağızlı oldun ne demek karısına kızına bağlı diye sevinmeleri gerekir 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Net ve sert sekilde, biraz anlayis bekliyoruz ama oda yok sizde. cocugumun durumu belli daha neyin lafini yapiyorsuniz de, boyle yapacaksaniz surekli ben gelmeyim rahat edin, surekli laf isitmek zorunda değilim de kes at
0 oy
(91 puan) tarafından
Alnına korona var korona diye yaz cocugumdan uzak durun de çekinme sağlığınız önemli cahil bencil insandan nefret ediyorum hamile kaldığım günden bu yana kayınvalidem birgün evime gelmedi korona var diye evinde çocukların var diye hamilesin sana birşey olur diye doğumu yapınca bile gelicegini sanmıyorum o kadar gel diyorum birde 
0 oy
tarafından
Aynı durum bizde de var.Esim Allah razı olsun iyi ama bazen onlar yüzünden eşimden de sogurmuyum diye dusunmuyor değilim.
0 oy
tarafından
Haklısın malesef canm keşke böyle olmasalar 

Benim bile doğumum kismetse eylüle ozaman ben de izin vermem ilk zamanlar gelmelerine ve geldiklerinde kesinlikle elletmem
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Hiç yüz verme öncelik bebeğin.. onlara da cevabını ver durum ortada bebek küçük doğmuş onların bebeği görmesinden daha önemli sağlığı..
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Herkes de aynı dert valla 
0 oy
tarafından
Nefret ediyorum bu zihniyetten artık evlatlarının bir birey olduğunu ve yuvası olduğunun bilincine varın yahu ne ya insanların hayatını zehir ediyorsunuz. İstiyorlar ki gelin el pençe divan beleş temizlikcileri olsun evlatları da sözlerinden çıkmayan, kendine ait bir cümlesi dahi olmayan anakuzusu. Ya var ya gelin olarak bırakın edepsiz desinler sınırlarını söylemek gerekiyor ama böyle zihniyete emin olun lafta işlemiyor klonlanmis hayata o kadar sıkı sıkı bağlılar ki istiyorlar ki kendisi geçmişte nasıl olduysa oğlu gelini de öyle olsun. İnş esin birey olmanın aile olmanın farkındadır da onların sadece kuru gürültü den ibaret kalır 
0 oy
(692 puan) tarafından
Hiç kendinden taviz verme bende 33 haftalık hamileyim ve 5 gün hastanede yattım erken doğum riskim var dün çıktım beni görmek isteyen bana gelsin ben bu şekilde kimseye gidemem zaten eşimde bunun farkında gelmek isteyen beni görmek isteyen gelir görür vala benim çocuğum herşeyden önemli bu zamana kadar gelmişim 1 ay daha dişimi sikmam gerek yoksa bütün emekler boşa gider

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 625 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 384 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 359 göst.
11 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 474 göst.