0 oy
448 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
Beni yadırgamayın hanımlar eşimle mutluyum ama bana göre evlilik hizmetçilik gibi herkese hizmet falan kaynanamla beraber oturuyoruz bana göre evlilik hizmetçilik belki benim gibi düşünenler olmayabilir ama ona hizmet et buna hizmet et herkesin kölesi gibiyim bana göre hizmetçilik bazen düşünüyorm herkese hizmet ediyorum gocunmuyorum ama küçücük bebelere bile hezimet ediyorum yani buda benim düşüncem herkesin kölesi gibi geliyor bana 

12 Cevaplar

0 oy
(2,634 puan) tarafından
Bazen bende öyle hissediyorum. Ama benimki babam anneme çok yardım eder yemeği geç ekmek dahi yapar yani. O yüzden. Eşimden de ister istemez bekliyorum bunları. 
-Reklam-
0 oy
(344 puan) tarafından
Canım birlik oturduğunuz için öyle geliyor inşallah kendi evinize çıkma fırsatınız olur sende bu düşünceden kurtulursun 
0 oy
tarafından
Aynı evde yaşasaydık büyük ihtimalle ben de öyle hissederdim belki de bir şeye koşturmazdım. kaynanama gidince hiçbir şeye elimi sürmem bi salata yaparım bi de sofra toplamaya yardım ederim o kadar belki yapmamı bekliyordur bilmiyorum ben kendi evimde onlar için yemeğimi temizligimi vs yapıyorsam o da kendi evinde yapsın eli ayagi tutuyor bi de daha 45 yasında ben o düşüncedeyim
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Canim bazen bende oyle dusunuyorum ama sen kendi anana babana bakmiyomusun kendi evinde onlarada hizmet etmiyomusun iste buda kocanin anne babasi bence insan kendi ailesi gibi gormeli tabi sana deger veriyorlarsa
0 oy
(332 puan) tarafından
Canım aynı evde olduğun için dediklerinde haklısın ama ayrı eve çıkınca öyle hissetmezsin çünkü şöyle düşün bekar olsan da toplumumuzda kız ev işi yemek yapar yani anne baba evinde de öyle ki tek de yaşasan kendine yemek yapacaksın temizliğini yapacaksın ayrı ev olsa sadece eşin olmuş olacak o öyle ağır gelmez çünkü eşin ise gidiyor geliyor sende ev işi yeri geldiğinde yardım etmeli tabi eşler de ama bayan çalışıyorsa durum farklı o zmaan daha çok yardım etmeli  ☺ inşallah ayrı eve çıkarsınız canım ne kadar iyi anlaşsan da kendi evin olmasını istersin 
0 oy
(638 puan) tarafından
Etme. Nefret ediyorum bu düşünceden, ben sözlendim,bi yere gidildi galiba, ben kalkmadım hizmete. Zaten ilk gittiğim ev tanımam etmem gitmişim oraya, dönerken görümcem bana dedi ki, gelin kendini hizmetiyle sevdirir. Sevmek zorunda değilsiniz dedim. Arabada kayınvalidem felan hepsi vardı. Tek gelinim, bi de görümcem var. Kayınvalidemle oturuyorum. Baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider. Ben bi tek eşime hizmet ederim. 9 aylık evliyim daha kayınvalidemin çamaşırına dokunmadım, odasını hiç süpürmedim. Akşam yemekten sonra biz mutfakta içeriz çayımızı, kayınpeder salonda içer, bi iki kez ben götürmüş olabilirim, kayınvalidem götürür çayını, devamına da o bakar. Herkes kendi işini yapmayı bilecek, ben kimsenin hizmetçisi değilim. Severek evlendim, eşim de sert bi insan. Ben gerektiği gibi konuşurum ama haklıysam annemle böyle konuşamazsın demez bana. Ama annesi ters bi laf ederse de kojulmalarınıza dikkat edin der, tabiki bana da der. Kimsenin hatta küçük çocuğun felan işini hizmetini yapamam. Alıştırmadım kimse de benden beklemez. Evde olduğum gün akşam yemeği yaptım, masa o biçim hazır herkes geldi görümcem kızı felan, daha da 15 günlük gelinim. Bi baktım yemek yendi, masa öylece duruyo millet çayı doldurmuş salona geçiyor. Herkes tabağını makinaya koysun çalıştıralım rahatça oturalım dedim. O gün bu gündür kimse tabağını masadan almadan kalkmaz. Evlilik hizmetçilik değil canım. Yap kızım nolacak, işten kimse ölmez diye yetiştirildiğimizden biz hizmetçi olduk. Annem hiç hoşnut değildir benim bu halimden ama doğru olan benim yaptığım 
(9,246 puan) tarafından
Valla zevkle okudum helal olsun :)
(638 puan) tarafından
Sen öyle deyince bi baktım da, baya da uzun yazmışım :))
(9,246 puan) tarafından
☺             ☺
0 oy
tarafından
senin evliliğin oyle canim Allah sabir versin
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Ayri eve cikabilirseniz herşey daha güzel olur
0 oy
tarafından
Kaynananla beraber oturdugn icin boyle düşünüyosn. Kendi evinde olsan yemegini istedigine gore yaparsn istedgn gun temizlersn. 
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Valla evlisin diye kimseye hizmet etmek zorumda degılsın ben kimseye canım istemediği sürece birşey yapmam yeri gelir kaynanam bana hazırlar eder ipleri onların eline verdiysen birşeylwr bekleyebilir çinkü eski kafalı insanlar kadınları çocuk yemek temizlik için görüyorlar bir değeri olmuyor ama böyle olmadığını kadınlarında erkeklerden adak kalır yanı olmadığını kadının hizmetçi değil de bir birey olduğunu göstermek senin elind bence
0 oy
tarafından
Bende öyle düşünüyorum ev işi yemek ütü bulasik çocuk bak besle büyüt adam eve gelsin onun dirdiriyla uğraş seni anlayan hiç kimse yok anca getir götür 
0 oy
(797 puan) tarafından
Çok doğru haklısın gelin değil hizmetçi ahh ahh bide dünyanın en kötüsü bizler nefret ettm kız hayatimdan

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 456 göst.
30 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 457 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 517 göst.
0 oy
11 cevap 283 göst.

380,618 soru