0 oy
433 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Dondurma kizlar..Hiç verdinizmi kaç yaşta vermeye basladiniz? Benim kızım 21 aylık geçen eltim ben veriyorum dedi aralarında 3 gün var onun kızı benim kızdan 3 gün büyük sadece. Dedim abla hastalanmazmi falan diye yok bişey olmaz sende ver falan dedi ama ben veremem ya abur cubur bile nadir şeylerden veriyorum onu hiç veremem abla dedim. Sizce verilmesi doğrumu ya göz hakkı kadar?

24 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Buz değilse bişey olmaz 
(3,099 puan) tarafından
Ben çok korkarım ya hastalanır diye ama şimdi ister istemez bizde yiyoruz eşimle ama kızımın yiyemiycegi şeyleri kızım uyuyunca yeriz ama şimdi ben yiyince kızım aklıma geliyor hiç yiyemiyorum eşim almış hala brkliyor buzlukta 1 haftadır açılmadı bile
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sütlü dondurmalar faydalı hasta yapmaz ama çok yedirme bacim
(3,099 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol bende zaten hani göz hakkı kadar yedirsemmi diye düşündüm ama fazla pinpirikliyim sanki
tarafından
Gıda okudum daha bebiş doğmadı oradan biliyorum bacım sütlü dondurmalar aşırıya kacirilmadigi sürece faydalı hatta abur cuburlarin en faydalisi o cibiklilardan verme ama sonra arkamdan küfür etme bacım :D bebiste afiyet olsunnnn❤️
(3,099 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim ☺️♥️
0 oy
tarafından
17aylk doğum ben yerken istedi erimiş yerinden verdim birazcık ama öyle tabak tabal veya bütün paket değil kaşığı ucuyla tadına baktı sadece 
(3,099 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Benim kız babasıyla buz parmak yiyor aşırı olmadıgı takdirde verilebilir tabi
(3,099 puan) tarafından
Kaç aylık canım kucukmu
tarafından
Şuan 2.5 yaşında ama videoları bile var çok daha küçükken de yiyordu ben pek sakınmam sıcakmış soğukmuş  vucudun hepsine ihtiyacı var
(3,099 puan) tarafından
Vericem canım çok sağol:))
0 oy
tarafından
29 aylık benimki veriyorum 
(3,099 puan) tarafından
Göz hakkı kadar vereyim bari bende canim
tarafından
Ver kuzum az erit öyle ver arkasından su içir
0 oy
(6,978 puan) tarafından
1 yasindan beridir az az veriyoruz, üstüne su iciriyoruz hic hastalanmadi şükür. Cocuklar icin en masum aburcubur bence (maras dondurmasi)
(3,099 puan) tarafından
Maraş dondurmasını nerden bulalım bacım olsada yesek çok güzel ya canım çekti bak:D
(6,978 puan) tarafından
Hakkini helal et :) maras dondurma dedigim marketteki sutluler
(3,099 puan) tarafından
Yok kız onlar valla Maraş dondurmasının tırnağı olamaz bı ara eşimin arkadaşı getirmişti kahramanmarastan bunu o zaman anladım bizi kandırıyorlar Maraş dondurması diye
(6,978 puan) tarafından
Ah ah orasi kesin zaten, madonunki guzelmis bide esim cok over, ben kendim yiyemiyorum ama bebege veriyorum iste :)
0 oy
tarafından
Kızım 1 yaşında iyice ısınsın havalar ben başlıycam vermeye dondurma kötü bişey değil canım 
(3,099 puan) tarafından
Bende vericem bundan sonra sık olmamak şartıyla ya çok sağol canım:))
tarafından
Ver canın dondurmanın zararı olmaz aksine faydası olur
0 oy
(2,039 puan) tarafından
1 yaşında kızım biz yerKen ona da veriyorum ama biraz daha kenarlarından hafif erimiş olan tarafından veriyorum 
(3,099 puan) tarafından
Ben kızım yemeyince hiç yiyesim gelmiyordu bekliyordu öylece buzlukta ama şimdi verdim içim daha rahat eder
0 oy
tarafından

Veriyorum ben bişey olmuyo çok seviyo 19 aylık 

(3,099 puan) tarafından
Bende daha ilk defa tattirdim şimdi çok sevdi
0 oy
(14,033 puan) tarafından
1 yaşında şuan geçen gün tadına baktı ama ılımıştı çok soğuk değildi yazın vereceğim 
(3,099 puan) tarafından
Bende daha bugünlük verdim havalar biraz daha ısınsın vericem gene
0 oy
tarafından
6.5aylık ogluma dün babası biraz tattırdı erimiş dondurmaydı toplam 1tatlı kaşıgı yedi
(3,099 puan) tarafından
Ben çok pinpirikli davrandım ya ama çocuğun onada ihtiyacı varmış daha yeni anlıyorum aman şunu yemesin aman bunu yemesin zararlıdır derken tam çocuğun bağışıklığı düşüyormuş bı ara kızımın doktoru da demişti ama ben gene devam ettim pinpirikli davranmaya
tarafından
Pinpirikli demeyelim her annenin korkusu endişesi aynıdır her anne çocugunu saglıklı beslemek iyi yetiştirmek ister. Eşim derki biz kumla toprakla oynayarak büyüdük kum yedik toprak yedik öldükmü sen niye onu verme bunu yemesin diyosun bırak der. Ek gıdaya geçiş yaptık ve o kadar araştırdım ne vereyim ney saglıklı diye ve kafam o kadar allak bullak olduki ve kendi kendime ben ne yiyorsam çocugumada onu vericem dedim. Ki en iyisi bu bence
0 oy
tarafından
Hayır bir şey olmaz yurt dışında çocuklar hastalanınca doktor dondurma öneriyor dondurma hasta etmez virüs bakteriler eder ama rafine şeker konusunda zararlı 
(3,099 puan) tarafından
Evet duymuştum normalde doktorlar bile bazen diyor çocuğunuzu soğuktan topraktan sakınmayın diye vücut onlara alismadigi zaman ilk soğukta hasta olma ihtimalleri daha yüksekmiş
0 oy
(928 puan) tarafından
Canım alıştır soğuğa da yoksa ilerde birazcık yese hasta olur sütlü verirsen bide biraz yumuşatip zararı olmaz benim komsumda böyle sakinirdi çocuklarını çok evin içinde kapkalin giydirirdi soğuk bişey icirmezdi ama hep hasta olurlardı yine de 
(3,099 puan) tarafından
Şimdi az bişey verdim tadımlık bende canım ilk defa yediği için fazla vermedim
0 oy
tarafından
Yuzde yuz keçi sütlu dondurmayi 1 yasinda veririm ben daha kucuk suan az eritir veririm dondurma zararli degil hakikosi 
(3,099 puan) tarafından
Hakikisini bulabilsek keşke canım ya
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Sütlü dondurmayı dışarda az bekletip veriyordum ben 
(3,099 puan) tarafından
Bende yumusattim biraz öyle verdim canım simdi
0 oy
(2,047 puan) tarafından
26 aylık benımkı de 15 aylıktan beri veriyorum 
(3,099 puan) tarafından
İlk defa şimdi verdim gene böyle arada vercem ya
0 oy
(899 puan) tarafından
9 aylık oğluma yediriyoruz valla çıldırıyor dondurma görünce elimizde titreme alıyor çocuğu yiyecek diye heyecandan:)) bayagidir da yiyor bı şey olmadı çok şükür ama tatlı olarak bu şey diyemem evet abur cubur sıkıntı ama napim biz de kucuktuk yedik büyüdük cok da kisitlamamak lazım diye düşünüyorum
(3,099 puan) tarafından
Bende şimdi verdimde çocuk bile tadına şaşırdı ilk defa yediği icin
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ben verdim geçen gün 21 aylık çok sevdi hepsini istedi ama korktum ilk kez yiyor diye bı yemek kaşığı kadar anca yedirdim
(3,099 puan) tarafından
Bende şimdi verdim canım tatlı kaşığının ucuyla az az anca 1 yemek kaşığı eder su icirdim hemen ardindan
(1,794 puan) tarafından
İyi yaptın canım aslında faydalı da işte biraz eriyen yerinden vermek daha iyidir
(3,099 puan) tarafından
Bende biraz beklettim öyle verdim canım çok sagol
0 oy
tarafından
Dondurma hasta yapmaz. Hatta fayda bile verir çocuğa ama üzerine ılık su icirmen gerekir 
(3,099 puan) tarafından
Yedirdim canım ilk defa çocuk bile şaşırdı iki saat geveledi ağzında:D
0 oy
(924 puan) tarafından
15 aylıkken kendi yemeğe başladı bir yasindanbiz tatdirdik biz yerken gözü düşüyordu abur cubur da veriyorum ama günlük bir iki tane aman zaten pandemi  çocuklarımı yordu yesinler ya. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 90 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 371 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,033 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 442 göst.