0 oy
440 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Arkadaşlar nasilsiniz :)) dün hastalandim acil serum takilmasi gerekti ve kucuk bir bebeğim var 1 yaşinda birakacak kimsem yoktu ve komşuya bırakmak zorunda kaldim hem biraz akraba hem komşu kucuk bir koyde yaşiyoruz neyse gittim serum takildi 20 dk sonra eşim aradi acil eve git çok ağliyormuş bebek dedi tabi hemen hemşireye cikarttim serumu  ve hemen eve geldim çok fazla ağlamiş çok uzuldum keşke bırakmasaydim ama onuda oyle hasta olan yerlere gelmesini istemedim neyse kadincağizdanda Allah razi olsun yinede bakti ve çiğineyip bişeyler yedirmiş tabi bu benim aklimda kaldi ben vermek istemem asla çiğineyipte veren arkadaşlar var mi dialer curur fln yaziyor nette ama 1 seferde bişey olmaz ya. Kadinada kizamiyorum zaten ihtiyar eski topraklar oyle malesef 

33 Cevaplar

+5 oy
(5,606 puan) tarafından
Biz vermeyiz tabi ama dediğin gibi eski topraklar öyle maalesef Allah razı olsun ki bakmış çocuğuna bence hiç dillendirme kadıncağız da kırılmasın Bi kereden bir şey olmaz allahın izni ile 
(8 puan) tarafından
Olan oldu yaa inşallah bişey olmaz demekten başka elimden bişey gelmiyor
(5,606 puan) tarafından
Olmaz olmaz içini ferah tut benim kaynanam da Kaç kez yaptı kaşıpından verdi uyarmama rağmen çok şükür bir şey olmadı
(8 puan) tarafından
Kayinvalidemde vermeye kalkti bende uyardim ama yine yapiyorlar ya ağizindan opuyor bebeği cildiriyorum kac oldu soyledim ağzindan opme anne diye
(5,606 puan) tarafından
Kaynanalar anlamıyor maalesef
(8 puan) tarafından
Gel ağzima ağzina ur diyor resmen
-Reklam-
0 oy
(7,922 puan) tarafından
Ne çiğneyip agzindanmi vermiş 
(8 puan) tarafından
Evet ya çok iğrendim bende ama yapacak bişey yok olan olmuş
(7,922 puan) tarafından
İğrenç :( ağzındaki bütün mikroplar çocuğa bulaşır be
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Asla vermem. Aynı kaşıktan bile yedirmem. Sağlıksız ve iğrenç.
(8 puan) tarafından
Bende oyleydim ama olan olmuş
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Ben versem de asla baskası veremez ıyy 
(8 puan) tarafından
Ben kendim bile asla vermem teyze yapmiş yapacağini :((
0 oy
(934 puan) tarafından
Iyyyyy midem bulandı. Ben olsam teyze bidaha öyle yapma suyla islat derdim. Ben kendim bile yapmıyorum çocuğuma, ele hiç yaptırmam. 

İşte bu yüzden kimseye bırakmak istemiyorum çocuğumu, Rabbim sağlığımızı sihhatimizi versin 
(8 puan) tarafından
60 vardir
(8 puan) tarafından
Bişey olur mu ya çok korkuyorum
(934 puan) tarafından
Çok da yaşlı değilmiş ya, keşke uyarsaydin, Allah korusun yine işin düşerse ne olacak ? Onu da düşünmen gerekirdi,yanlış yapmışsın uyarmamakla
(8 puan) tarafından
Artik ölüm doşeğinde bile olsam birakmam ya zaten cok pişman oldum keşke birakmasaydim benimle gelselerdi
(934 puan) tarafından
Valla bilemem canım, inşallah olmaz demekten başka bişey gelmiyor elimden
Kız bide onlar ne dış fircalar ne bişey eder, bak düşündükçe tekrar midem bulandı valla.
Kız nerden de okudum :D valla ögüre öğüre bi hal oldum
0 oy
(7,187 puan) tarafından
İyy midem bulandı bütün hastalıkların mikropları çocuğa geçti resmen bu ne tür iğrençlik 
(8 puan) tarafından
Aynen benimde icim icimi yiyor
0 oy
(666 puan) tarafından
Öyle verdiğini kim söyledi size kadın kendi mi söyledi 
(8 puan) tarafından
Evet kendi soyledi çiğineyipte verdim kendi yiyemez zannetim dedi
0 oy
(738 puan) tarafından
Ay ne okudum ben diye tekrar tekrar okudum komşu kendi çocuğuna vermiş sandım sonra bir daha okudum senin çocuğuna mi vermiş . Midem alt üst oldu ben kendi yediğim kaşıktan bile vermeye kıyamıyorum kaldı ki başkası çiğneyip çocuğuma birşey verecek ortalığı yıkarım hayırdır . Ne güzelde diyorsun vallahi kızamadim eski toprak ihtiyar diye 
0 oy
(4,214 puan) tarafından
Öğğğyy içim kalktı. Kızıma benimle aynı kaşık, çatal yahut bardakla birşey dahi vermem ne çiğnemesi. Diş sağlığı için çok tehlikeli. Kaldı ki çocuk 2 yaşındaysa katı şeyleri çiğneyerek yiyebilir zaten
0 oy
(1,072 puan) tarafından

Anamın beni böyle büyüttüğünü biliyorum :) tabi kendi çocuğuma yapmadım. 

(8 puan) tarafından
Kayinvalidem eşimide oyle buyutmuş benim Annem çok iğrendiği icin bize ağzindan bişey vermemiş bişey olmaz inşallah 1 defadan
(1,072 puan) tarafından
Kadının ağzı illa hastalıklı değildir. Ama grip olsa aft i olsa falan geçebilir. Her bakteri virüs değil. bisey olmaz inş. Bebek te tolerans edebilir belki bağışıklığı iyiyse def eder
(1,072 puan) tarafından
Olan olmuş ihtimal versen tembihlerdin. Takip edersin cocukta gozle görülen bisey olursa doktora gidersiniz. Bisey yoksa da bağışıklık kuvvetlendirici destek verebilirsiniz yaşına uygun ne yapılır şu an bilemiyorum da meyve vs.
(8 puan) tarafından
Kac saat gozlem altinda tutayim neredeyde 24 saat olacak
0 oy
(10,330 puan) tarafından
Kuscam galiba. 
(8 puan) tarafından
Duyduğumda bende oyle hissetim ama olan olmuş canim
(10,330 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok canım zaten geçmiş olsun bu arada
(8 puan) tarafından
Çok sağol canim kendime kiziyorum neden hasta olduğum icin
(10,330 puan) tarafından
Kız insanız saçmalama allahtan bakacak kimse bulmuşsun ben hasta olsam o da yok yavrum her şey insan için
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Eski insanların öyle adetleri varmış. Öyle yaparlarmış. Bişey deme yine de kötü niyetle yapmamış. Zor zamaninda yavruma bakmış sahip çıkmış. Kendi cocuguna nasıl bakmissa öyle bakmış. Ama ben vermem. Vermeye de gerek yok 1 yaşındaki cocuga. Eskiden anne sütü olmadığı durumda mama da olmayınca haliyle kadınlar yiyecekleri ağızlarında çiğneyip yedirirlermis bebeklere. O zamanlar için doğal bı durum. Günümüzde buna gerek yok şükür 
(8 puan) tarafından
çok sağol ya yorum için bende çok tedirgin oldum ama bişey olmaz 1 defadan inşallah kadin eski toprak onlarin zamaninda oyleymiş ben dün onada dedim teyzecim kendi yiyebiliyor keşke verseydin yerdi o diye olsun kadin kotu niyetli değil nerden bilsin mikrop bulaşabileceğini ağzindan Allah korusun evlqtlarimizi ya çok uzgunum
(15,168 puan) tarafından
Bir seferden bişey olmaz Allah'ın izniyle. İyi düşün iyi olsun. Zaten olmuş olan.
0 oy
(1,110 puan) tarafından
Kadın kötü niyetli değil canım komşun öyle aklında mikrop kapacağı falanolsa demez ağzımda çiğnedim diye birşey olmaz annesi sadece komşun size gelirse ezerek falan yedir elinle suyla ıslat o da öyle verdiğimi görünce. Düşünür bi.Kendi öyle büyüttüyse normal geliyordur ona ama dediğim gibi yaparsan aklında kalır
(8 puan) tarafından
Allah korusun çok sağol canim cevap icin çok korkuyorum inşallah bişey olmaz
(1,110 puan) tarafından
Olmaz canım çocuklar biz görmeden neler atıyordur ağzına komşun teyze demekki boğazına durmasın falan diye öyle yedirdi içini ferah tut
(8 puan) tarafından
Aynen kadin ondan oyle vermiş Allah korusun Allaha emanetler
0 oy
(12,962 puan) tarafından
Kendi bebeğime bazen veriyordum ama başkasının çocuğuna vermezdim herhalde 
(8 puan) tarafından
Artik birakmam ama olmuş bir kere zamani eskiye donduremem keşke birakmasaydim cok uzgunum
(12,962 puan) tarafından
Ya iyi bir şey değil tabiki ama kötü niyetle yapılmamış öyle düşün ben bir kez bırakmıştım soluğu unutmuştum abla kendi torununun suluğu ile vermiş üstünde durmadım Elinden geldiğinde iyi bakmaya çalışıyor
(8 puan) tarafından
Kadin elinden geleni yapmiş yapacak bişey yok inşallah bişey olmaz Allah korusun evlqtlarimizi
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Vermedim oyle cigneyip bisiler elle ezmek diye bir sey var ustelik 1 yasinda neyse olan olmus
(8 puan) tarafından
Aynen olan olmuş cok uzgunum
0 oy
(984 puan) tarafından

Ben yapamam ama kadına daha Bi şey demediğin iyi olmuş. Eskiler hep öyle. Kaynanam da diyor ağzında fındık çiğne de ver diye. İğrenç ötesiiiii. Fındık yese ne olacak yemese ne olacak. Ben öyle şeylere çok uzağım bilmiyorum herkese normal gelir ama işte. Yemek yediği kaşıkla yemek yiyemem. Aynı tabaktan yeriz evet ama kaşıklar farklı olur ağzıma alamam. Suluğundan su içemem. Ama ağzını yüzünü yerim öperim orası ayrı :D

(8 puan) tarafından
Ya hem guleceğim cikiyor hem uzuluyorum kadinda nerden bilsin kadinin sucu yok ki yiyemez zannetmiş vermiş Allah korusun inşallah bişey olmaz ya
0 oy
(15,654 puan) tarafından
Yasliymis ne desen boş.ama bir yasinda kimseye bırakmayın ders olsun size de 
(8 puan) tarafından
Buyuk ders oldu asla birakmam ben ona gozum gibi bakiyorum ya
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Yok cabim kimse vermez babaannem 90 yaşında o bile eliyle ezip veriyor ama kimisi öyle maalesef ama berden bileceksin ki insanın aklına bile gelmez 
(8 puan) tarafından
Asla gelmedi en kotu cikarlar dişarda gezinirler dedim teyze bir soyledi icimden abov dedim ben ayni kaşikla bile bisey vermem kadin gitmiş ağizindan vermiş ama sağolsun kadin bakti bebeğime
0 oy
(160 puan) tarafından
Benm travmam var bunla ilgili nefret ederim agizda bsey cigneyip cocugua verilmesinden babaannem ablama öyle yaomiş 1 yil boyunca ablam agir hastalik kapip ölmus annem hep bahseder ogreniyorm nedne yaparsiniz ki boyle seyler tovbe ya kenxi cocuguma bile opmeye kiyamiyirken baskasi agzindan cigneyerek bsey vermesi beni rahatsiz eder allah razi olsun bakmişta ama yani oylede olmaz
(8 puan) tarafından
Nur icinde yatsin ablan cok uzuldum
(160 puan) tarafından
Sağol cnm bidaha çocuğunu birakma kadinda ne gbi bi hastalik veya mikrop var bilmoyorsun ozellikle mikroplar agizdan bulaşir
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Yaşına girecek çocuk hemen hemen  herseyi yer çiğnemeye gerek yok ki kadının bunu bilmesi lazım yaşını başını almış 
(8 puan) tarafından
işte akil ..
(3,470 puan) tarafından
Akıl akıl gel g*tüme  takıl diye Bi laf var o geldi aklıma:))
(8 puan) tarafından
Hahah benimki biraz oyle oldu

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 370 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 163 göst.
+1 oy