0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Arkadaşlar merhabalar.. Eşimin üzerine bir araç var abisi kullanıyor bekarken bazı sebeplerden dolayı eşimin üzerine yapılmış bu araç ve abisi iş karşılığında birine vermiş aracı karşılıklı anlaşma ile ama resmi satış yok alan kişi vergi borçlarını da ödemeyi kabul etmiş bu borçlar yapılandırıldı ama eşimin üzerine görünüyor adam bir kısmını ödedi ve her ay evimizde tartışma eşim öde diye arıyor adam zorla ödüyor hepsini kapatıcam elime para geçince diyor vs boş toplamda 9,500 TL abisi olacak üç kağıtçı zamanında hiç ödememiş alan kişinin nosu elimizde yakın bir çevrede oturuyor taksiti zorla ödüyor ama artık tükendik.. Aracın üzerinde hak mahrumiyeti var ve hacizli yazıyor e devlette baktığımda şimdi trafik şubeyi aradım vergi dairesinden çalıntı ihbarı verin dedi.. Bu durumda başka ne yapabiliriz bilgili kardeşlerim lütfen yazın.. Başımıza bela olur mu ve aracı muayeneye soktu geçmedi yani şu an araç hem muayenesiz hemde sigortasız.. Ve bu aracın 2014 ten beri vergi borcu var eşimin maaşına haciz gelmedi ev borcu ödüyoruz diye mi bilmiyorum araç üzerine haciz konulmuş eşimin maaşına haciz gelir mi.. şimdi baktım adam aracın sigortasını bile yaptırmış ama vergi borcunun tamamını kapatamıyor taksit ile veriyor sizce ne yapmalıyız

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Araç hacizliyse banka hesabına da haciz gelebilir 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arabanın ruhsatı şu an kimin üzerinde canım 
(228 puan) tarafından
Araç eşimin üzerine olunca ruhsatta onun  üzerine
tarafından
O zaman borç sizin canım hacizde size gelir adama bişey olmaz
0 oy
(866 puan) tarafından
Sadece bu da değil yani o araçla bı süt islense eşinizin üzerine sonuçta ilk ona sorarlar yani kullanmadigi araci niye üzerine almış abisi de tam bı bencilmis
0 oy
(850 puan) tarafından
Nasıl güvenebiliyorsunuz bir sürü riski var elbette baş ağrıtır... Gidin polise anlatın bağlatın aracı. Trafiğe bile çıkmaması lazım cezası size gelir bir de onunla upraşmayın. 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Araba kaç paralık araba. Ayrıca haciz neyden kaynaklı geliyor. Eşinin üzerine olduğu için resmi olarak borçda sizin araçda sizin. Çalıntı ihbarı verin arabayı alıp borcunu ödeyip satın en iyisi. Yoksa basiniz ağrır doğrusu. Zaten akrabanda olsa üzerine olan aracı kimseye vermeyecen. Adamın arabayı ne maksatla kullandığı belli olmaz araçla bi olaya karışıp kacsa sizin başınız ağrır
(228 puan) tarafından
8,700 kadar borç
(3,052 puan) tarafından
Dert etmeyin o zaman en kötü arabayı cekersinjz evinizin önüne. Borcunu da siz ödersiniz. Adamada parayı getir arabayı al dersiniz ödemezse de 60 bin tl lik arabayı 8700 e almış olursunuz.
(228 puan) tarafından
Aynen cnm.. adamıda anlamıyorum aracın tüm bakımını yaptırıyor asıl ödenmesi gereken şeyi zar zor ödüyor hiç düşünmüyor bu borçtan araç bağlanır mı diye ben olsam araç alsam ilk bunlara dikkat ederdim
(3,052 puan) tarafından
Uğraşmak istemiyorsanız adama açık açık borcu adam gibi öde arabayı üstüne al deyin. Ödemeyeceksen biz borcu öder arabayı evin önüne çekeriz deyin. Araç sizin üstünüze sonuçta
(228 puan) tarafından
Yarın aricaz çok uzadı çünkü

İlgili sorular

+3 oy
30 cevap 1,441 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 360 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 142 göst.
19 Şubat 2022 Aile kategorisinde Prensimibekliyorum (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 345 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu

380,599 soru

11,395,466 cevap

34,913 kullanıcı

...