0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 5 tane 40 gram bileziğim var pandemiden dolayı çok zor durumdayız 6 7 aydır eşm çalışmıyor bez alamayacak duruma geldik normalde 6 bilezikti onu önceden bozmustum simdi tekrardan bozmak istemiyorum altınımi ama zorluk çekiyoruz kızlara kıyafet almam gerekiyor yazlıkları hiç yok sizce bozayim mi siz olsanız napardnz 

34 Cevaplar

0 oy
(402 puan) tarafından
Eşin sana bunları zamanında almış ve bunca zaman bu çorluğa rağmen istememiş.sen bozayım mı dediğine göre karar sende yani eşin zorlamıyor.yazık günah değil mi?dışarda git tekstilde calış demek kolay bence.siz gidip 1 hafta çalışsaydınız siz de çalışmak istemezdiniz tekstilde.hem evlilikte takılan takılar vs bence tek başına kadının değil.biz nasıl iyi zamanda eşimizin rızkını yiyorsak zor zamanda ona destek olmak da bizim gödevimiz 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kenarda altın varken çocuklarım neden sefillik çeksin ki bozarım tabi yavrularım için 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kötü  olmuş canım. Esin ne zaman çalışmaya başlar? Daha da uzayacaksa mecbur bozduracaksın ama hazıra da dağ dayanmaz 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yarın bende bozdurcam sırf eşimin bekarken harcamaları için.simdinkizarlar neden yapiyorsunndiye eee faizi var maaş onalr a gidiyor birikim yapılmıyor doğum yaklaşıyor faizi kapatacaaz altı elbet ilerde alinir
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bence bozma cocuklarin icin ufakta olsa bir birikim gibi olsun onlar esinin ailesi yada senin ailen yardim edemez mi ? 
0 oy
tarafından
Kızım icinse bozarım hiç düşünmem bile bez alamıyorum demissin 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Altın yine zamanla alınır, hem keyfinden değil mecburen bozdurcan, bende eşim için sattım hepsini ama söz verdi alacak :) 
0 oy
(748 puan) tarafından
Mecbur esine destek olcqksn zaman kotu zaman olsun altn nedir ya dunya mali ben evlenrken hepsini borcuma verdim esime veedim helal olsun onemi yok 
0 oy
(964 puan) tarafından
5 tane bileziğim vardi 4 unude bozdum esim ve cocugum icin yaparim pardon ama bez alcak param uok diyip o cocuklari zor yasatan sizsiniz 1 tane bozdurun ne olacak gerisinide koyarsin gene 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Yarısını alırım yani 20 gramini bozdur diğeri kötü günler için sakla
0 oy
tarafından
Esin keyfi calsmamazlik yapmıyor ki şu dönemde gerckten iş bulmak calsmak çok zor ki bebeğimin ihtiyacı varsa hiç düşünmezdim acikcasi zor günler için koymuyormuyormuyuz altınları zaten kenara şuan zor zamanda milletten istemek yerine elindekini bozdurup çocuğumun ihtiycni alırdım 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sanırım eşin iş beğenmiyormuş Allah akıl versin eşine. Ama sen çocuğun için bunu hiç düşünmeden yap bak benim eşim çalışıyor 2 eve baktığı için yetişmiyor diye doğumda kolyemi sattım 1 buçuk ay öncede kızımın aşısı için sadece 1 alyansım vardı onu da sattım. Hiçbişey çocuklarım dan daha değerli değil. 
0 oy
(582 puan) tarafından
Altın ı ne için alıyoruz birikim yapıp zor gunler için dgilmi.bez alamamak yetırınce zor gun sayılmıyomu ihtiyaç gıderemedıkten snra koluma takmişim neye yarar.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 252 göst.
0 oy
8 cevap 103 göst.
17 saat önce Diğer kategorisinde asllyd (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 220 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 114 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Zeynepruzgar (242 puan) tarafından soruldu