+1 oy
494 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından

Merhaba herkese.. eşimle oğlum olacağını oğrendikten sonra. 2 hafta once bir anlaşma yaptık.ikimizde isim düşünelim.ve bugun için ikimizde bulduğumuz düşündüğümüz isimleri soyleyelim hosumuza giderse 2 isim koyariz hangisi daha hoşsa o ismi kullaniriz veya iki ismide kullaniriz deid.Eşim bu arada cami imamı ve oglumuza manevi anlamları olan bir isim düşüncesinde olduğundan ki düşundüğü isim ise Eyüp
Anlamı:Kuranda adı geçen tüm zorluklara hastalıklara sabır gösteren hz eyüp ismini dusundugunu soyledi.Beğendim açikcasi
Bende burda duyduğum bir isim olan Cesur ismini düsündüm.1 haftadirda aklimda degisik geldi.ve kimsede duymadığım isimdi eşime söledim. (aslında çok yumusak huylu) olmasına rağmen bu konuda biraz sert çıkıştı.daha farklı ismlerle gelirsin diye düşündüm dedi.biraz üsteleyince Cesur diye isim olmaz dedi.ne o dizi,çizgi film karakteri gibi dedi.ergen ismi gibi dedi.İsim bile degil dedi.kabadayı ismi gibi vs vs soylendi.Bende tamam o zaman sen ne istiyosan o olsun ikinci ismidedim.kalbimin biraz kırıldığını fark etti.(üzüldü biraz açıkcası)sonra konusuruz isim konusu deyip kapattı..açıkcası biraz kırıldım. Eşimede değisik ve farkli gelir.çok guzel isim bulmussun der diye dusunmustum.Sizden ricam bu isim hakkindaki goruslerinizi yazarsaniz sevinirim.bu arada eyüp ismini begendim.

27 Cevaplar

+4 oy
(1,267 puan) tarafından
Canım cesur ismini ben de beğenmedim eşinin dediği gibi çizgi film karakteri gibi geldi bana, tabi herkesin düşüncesi farklıdır bu benim fikrim
(2 puan) tarafından
Anladim tesekkur ederim.vallah bilemwdum
-Reklam-
+1 oy
(1,667 puan) tarafından
İsim güzel aslinda neden boyle buyuk tepki verdi acaba 
(2 puan) tarafından
Inan bende bilmiyorum.
0 oy
tarafından
 En olsam bende oğluma cesur ismini vermem canıM ahirette kullar uyandirilirken her bir çocuğun adı seslenildigimde ana baba nin ismi  manası ile yüzü aydınlanacak yahut kararak o yüzden manası güzel isimler koymak lazım cesur ismime varana kadar bir sürü güzel isim var esin haklı bence bu konuda 
(2 puan) tarafından
Esimle suanda cay icip tevafuk bu kinuyu konusuyoruz.biliyomusun nerden bukursun boyle usimleri diye
tarafından
Hiç kalbin kırılmasın canım doğru sebepten tepki veriyor esin yani daha güzel bir isim bulursun bence ;)
0 oy
(12,501 puan) tarafından
Cesur ismini bende sevmiyorum doğrusu eşine katılıyorum eyüp çok güzel yanına da Ensar olabilir bence 
(2 puan) tarafından
İnan adam dedigi şu cokmu aradin bu ismi diyor.
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kesin Eyüp koyacaksınız, Cesur ve Eyüp olmuyor zaten. 
(2 puan) tarafından
Aynen eyup begendimde esim cesur ismini hic begenmedi.
0 oy
tarafından
Eşin senin de dinimize uygun kuran da geçen Bi isim söyleyeceğini düşünmüş bence sende cesur diyince biraz kızmış gibi geldi bana Eyüp tabi ki güzel yanına başka isim bul sende 
(2 puan) tarafından
Kizdi gercekten ne o cesur duzgun insana yakisir bir isim olsun dedi
(4,725 puan) tarafından
Eyüp Ali güzel bence
0 oy
(845 puan) tarafından
Bende sevemedim cesur ismini daha anlamlı güzel isimler var Eyüp ismini bende çok seviyorum
(2 puan) tarafından
Vallah bilmiyom cesur deyince adamin rengi atti.ne bicim isim diye
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Buraya niyw soruyorsun ki gayet güzel  kahraman falan da olabilir. Öbür postunu da gördüm aşağıda saçmalamışlar gayet güzel . İçine sindiyse koy gitsin. Eşinin yada kimsenin gönlünü etmek zorunda değilsin çünkü eşin zaten isim bulmuş ve sende kabul etmişsin
0 oy
tarafından
Kıyamam ya, kırıldığını anlat ona ve farklı isimlere bak istersen, açıkçası ben de Cesur ismini koymazdım ama herkesin kendi fikri tabii. İkinizin sevebileceği isim bulabilirsin mutlaka, üzülme. 
(2 puan) tarafından
Aynen kiruldim zaten cok sert cikisti.ne bicim isim diye cocuk dogustan serseri gibi bir isme sahip olicak dedi
tarafından
Keşke o kadar sert çıkışmasaymış ama onu da anlamaya çalış, yanlış anlama ama bende daha çok hayvanlarda duydum bu ismi, belki o yüzden böyle tepki verdi. Yine de tatlıya bağlarsınız inşallah :)
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Canım kendin demişin eşim cami imamı diye allah aşkına cesur diye isimmi olur be tatlım saçma sapan bi sıfat isim değil yani ne güzel isimler var 

Berat 

Burak 

Bilal

Yusuf 

Kerim 

Malik 
(2 puan) tarafından
Gercekten oylemi sacma sapanmi mesela biri yolda cocuguna cesur diye bagirsa tuhafmi gelir.mesela dusunurmusun nerden bulmus bu ismi diye
(1,929 puan) tarafından
Vallahi bana göre saçma sapan isimde değil sıfat yani esin haklı canım daha anlamlı güzel isim koyabilirsinizz
(2 puan) tarafından
Tesekkurler
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Eşine bende katılıyorum bende beğenemedim cesur ismini, eyüp ali olabilir mesala
(2 puan) tarafından
Cidden herkes esimle ayni fikirde.mesela yolda biri cocuguna cesur diye seslense tuhafmi karsilarsiniz
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Eyüp eymen.yada Eyüp Ensar çok güzel bence
(2 puan) tarafından
Cesur ismi icin yorum istemistim aslinda fikriniz nedir.
(1,015 puan) tarafından
Pek beğenmedim cnm bende
0 oy
tarafından
Cesur ismini ben koymam ama eşin fazla tepki vermiş. Daha yumuşak bir dille beğenmediğini ifade edebilirdi.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benimde çok hoşuma gitmedi daha güzel isimler var canım benimde oğlumun adı Eyüp Yahya :)
(2 puan) tarafından
Esime ismi gosterdim eyup yahya diye.cok begendi.ya bizim milleti tesvik etmmemiz lazim doyor dini ismi koymaya sen cesur diyosun diyor.ben yolda ogluma cesur diye seslensem tuhaf hissederim kendimi diyor
0 oy
tarafından
Bilmiyorum  bana farklı isimler hoş geliyo..heralde.kendi.cocuklarimin.ismi farklı olduğu için yadirgamiyorum..eşin sevmemiş olabilir tepkisini fazla buldum düzgünce söyleyebilir di.begnmedigini ..sonuçta ortak bir karar bu iki izinde sevdiği bisiy oldun sen onun bulduğu ismi sevdiysen yanına başka bir.isimle koyabilirsin cnm.. eşin imam olduğu için çok değişik isimlere gidecek biri değil belli ki 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Cesuru bende beğenmedim.  Sizde Eyüp ensar, Eyüp enes falan koyun.... bak ben buldum bile bebeğe isim
(2 puan) tarafından
Aynen eyüp enes desem esim bayilir
0 oy
tarafından
Sizde begenmeyebilirdiniz eşinizin beğendiği ismi ikinizin de gerçekten hoşuna gideceği başka isim bulun
(2 puan) tarafından
Eyup ismini begendim.ben ama asil amacim esimin cesur ismine boyle tepki vermesi.bende burdan sorayim dedim
tarafından
İkinci ismi soyadınıza uygun seçebilirsiniz
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Koyana saygım sonsuz ama cesur ismini sevmiyorum Eyüp harika. Bence biraz hamilelikten dolayı hassaslık olmuş olabilir sizde tatlıya bağlarsınz inşallah ♥️♥️♥️
(2 puan) tarafından
Yok hicbir anısı bi arada yarim agizla soledi evcil ****** ismi diye belkide ona takilmis olabilir.
(5,721 puan) tarafından
Mesela benim sevmediğim birisinin ismiydi cesur çok yılışık biriydi ben ondan sevmem o ismi :D
(2 puan) tarafından
Hahaha bunu bastan solesene zaten hic cesur diye birini tanimadik.ilk defa cesur diye birinin karakter olarak yorum yapan birini duydum.
(5,721 puan) tarafından
Bende hiç isim yorumlanan normalde ama benim tanıdığım cesur, hiç cesur değildi :D
(2 puan) tarafından
Hahahaha
0 oy
tarafından
Ne kadar var doğuma merak ettim, çünkü bu isim konusu son ana kadar kaç kere değişiyor :) tek isimde düşünebilirsin çünkü iki isim olunca ikisininde hakkı oluyor ikisinide kullanmak makul olanı Eyüp ismi de güzel tek başına 
(2 puan) tarafından
Doguma 2 ay var malesef.dedigim gibi esim cesur ismine sert cikisti.oyle isimmi olur diye bende acikcasi burdan sorayim dedim.cesur ismi nasil diye
tarafından
İsim konusu maalesef eşler arasında bile farklılık gösterir benimde ilk gebeliğim nasipse 5 ay var doğuma ama şimdiden her kafadan bir ses çıkıyor isim hakkı dinimizde annenin koyma hakkıdır ama söyleyince diğer haklara bakın siz derler çocuklarımızın ismini bizmi koyduk derler mesele eşimle bende ortak isimler beğendik bizim aramıza da kaynanam ve kayinbabam çomak sokuyor kaynanam her gün şunu koy bunu koy diyor üstelik bana bile değil eşime diyor bunu benim yanımda sanki eşim koyacak tek başına. En azından dışardan müdahale yok böyle düşün insan üzülür tabiki istediği ismi kocası engel olunca ama başka bir isim bak isim önerisi al buradan belki hoşuna giden başka bişey olur ona bahane bulmaz kocan
(2 puan) tarafından
Yok esim oyle kimseyi mudahale ettirmez.hatta  esim bi ara babasina demisti.esimin bu arada ismi ömer.babasina sey demisti.bi arav hatirliuorum muhabbet esnasinda ismimi tarkan tan aydın çağdaş falan koymamussin.sana kizardim ve ismimi degistirirdim demistu.manevi bir isim koymussun dedi.
0 oy
(7,218 puan) tarafından
Bence eşin haklı ama ifade ediş tarzı yanlış bende beğenmedim
(2 puan) tarafından
Evet eşim biraz sert cikisti oda farkinda.. olmaz koymam boyle isim diyor.hatta ismim cesur olsa degistirim diyor.arkamdan seslencekler cesur hoca cesur hoca dalga gecer gibi
(7,218 puan) tarafından
İstemsizce güldüm canım ya olur böyle şeyler takılma o da evladı için en iyisi olsun istiyordur illa ki ortak bir noktada bukusunz sende kırıldığını belli et gönlünü alsın kocan bazen onlar anlayamıyor :)
(2 puan) tarafından
Ciddiyim ya kalbimi kirdi duzeltti sen aklindan cesur ismini cikar diyor.guzel bir isim bulacagina eminim diyor ben . Gercekten cesur hoca cesur hoca nedir ya komedi gibi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Uzra.79 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 432 göst.