0 oy
358 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hayırlı akşamlar kizlar ben 23 yaşındayım lise yi bitirmemistim 17 yaşında evlenmstm neyse ben açıktan liseyi bitirdim mezun oldum amacım üni sınavına gitmekti ama şöyle birşey var eşim açıktan oku üni yi diyor orgune gitmemi istemiyor açıktan bölümler mezun olunca kolay iş bulabilecgn bölümler değil benim iki arkadaşım üni mezunu mesela ama iş bulamdiklari için güzellik uzmanlığı kursuna gittiiler şuan çalışıyorlar bende aynı şekilde yapım diyorm üni ye gitmeyin hiç zaten 2 çocuğum var matematik temelin yok çalışmam çok zor olucak uzmanlık kursuna gideyim diyorum en azından hemen isim hazır olur kursu bitirince sizce daha mantıklı degilmi? Sizlerinde bı fikrini alayım dedim

13 Cevaplar

+1 oy
(551 puan) tarafından
Bu bana daha mantıklı geliyor canım. 

Çok iyi bir bölüm ve üniversite tutturma şansın yoksa, meslek kursu daha mantıklı olur 
tarafından
Yok kuzum tutturamam matematik temelin hiç yok özel hoca tutacak durumda yok zamnim hiç yok iki tane cocugm var birde
-Reklam-
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Yani işin hazır olur mu kesin mi? Kendi iş yerini acarm dersen cok mantıklı ama başkasının yanında çalışmak icinse bilemedim
tarafından
Kesin kuzum şuan işteyim kursa kayıt olup ise basliycgm yer var dedim ya iki arkdsm aynı şekilde eğitim aldılar calsyorlar ben tamam desem şuan beni aldıracak calstigi yere
0 oy
(10,871 puan) tarafından
Evet mantıklı ama örgüne hayor diyen adam calıstıracak mı? 
tarafından
Yok öyle yobaz değildir kuzum eşim sadce kendisi üni ortamno gördüğü için özellikle burda Akdeniz üni çok hoş değil o yüzden istemiyor daha önce calisiyordm 14 yaşından beri calisiyorm ben ikinci çocuğum olunca bıraktım diş hekimi asistanligi yapiyordum
(10,871 puan) tarafından
O zaman mantıklı kuzum. Ama soyle birsey de var meslek kursuna gidip yani bir sınav ucretli altı üstü yatırıp girebilirsin kendini denersin hem hemde bir özencin olur. Cok detaylı calısmak zaten imkansız sınava 2 cocukla
tarafından
Evet kuzum kursa gidip belgeyi alıp calsmaya basladiktan sonra yine bir denemek aklımda var sınavı en azından üni mezunu görünmek için denicm
0 oy
(2,962 puan) tarafından

Guzel fikir. Ben ikinci unv.okuyorum ama is bulmak imkansiz gibi. Artik bakildiginda unv.mezunlari bile işsiz. Şahsi görüşüm ticaretle uğraşmak kendi işini kurmak daha iyi. Pandemi zamanında zor ama ilerde neden olmasin diye düşünülesi bir konu.

Ismek kurslarini takip edebilirsin. Isbasi egitim programlari var onlara katılabilirsin 
tarafından
Aynen canım bahaettigm arkasimn ikiside üni mezunu hatta biri iki farklı bölüm okudu ama iş bulamdi özel bir eğitim merkezinden aldılar kursu is yeri de acabiliyorsn istediğinde şuan kendilerini daha da geliştirmek için çalışıyorlar ilerde onlarında istediği kendi yerini açmak ikiside çok yakın çocukluk arkdsm belki 3 muz bile bir yer açmak için bir olabilir
(2,962 puan) tarafından
Allah nasip ederse hayirlisiyla dileklerine kavusursun insallah canim.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bencede direk meslek kursuna gitmen daha mantıklı kesinlikle
tarafından
Bende öyle dusundm cnki iki çocukla ders çalışmak çok Oe oluck hele temel yok matematik temeli olamdimi çok zor özel hoca tutack durum yok kendi kendime kazanmam mucize olur zaten
0 oy
tarafından
Kesinlikle canm.iki çocukla örgün okuması zor olur hem yıllar alır.is bulması ayrı dert.issiz çoğu kişi üni.  mezunu zaten.
tarafından
Aynen canım eşimde öyle söyledi birde orgune oratmlari yuzundn istemiyor gitmemi ha kazansm asla gitmiycksin vs demez ama duzgn iş bulabilcgm bir bölüm kazanmak benim için çok zor zaten temelin yok iki çocukla nasıl çalışıp kazanırım insanlar günde 7-8 saat çalışıyor kazanabilmek için
0 oy
(920 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiyim canm 17 de evlendim lise diploması aldım açıktan ve şuanda üniversite sınavına girip açıktan okuyacağım sonrada polisliğe girmeyi duaunuyorum 

Bence açıktan okumak daha mantıklı
tarafından
Polisliğe yaşım tutmuyor :D geçen yıl olsa olurdu ama alım yaşını geçiyorum diğer açıktan bölümlerle de iş bulamam kuzum sen kaç yasindasin
(920 puan) tarafından
Ben 20 yasindayim
0 oy
tarafından
Açıktan bölüm okumak hiçbir işe yaramaz sadece cv de öylece gözükür
tarafından
Aynen bende öyle dusunuyorm o yuzdn kursa gıdım alım uzmanligimi sonra çalışırken denerim bı sınava girmeyi kazanirsm yine gözüksün :D
0 oy
(128 puan) tarafından
Vallahi ben önlisans mezunuyum binpisman oldum örgün okuduğuma keske direkt kursa filan yazilsaydim arkadaşım kursa giderek kuaför yeri açtı ben ise diplomam bazanin altında ne gerek var üni okumaya git kursa süper 
tarafından
Benimde ablam üni mezunu paremedic o bile aynısı söylüyor canm şimdiki aklım olsa kursa giderdim diyor birde şimdi her bölümün atamsi bile zor
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Valla bende böyle düşünüyorum bu yüzden 2 kursa gitmeyi düşünüyorum birisi kesin bilgisayar programları ile alakalı olur 
tarafından
Herşey var kuzum epilasyon ipek kirpik bölgesel incelme kırışık giderme vs güzellikle ilgili aklına gelebilck hersyi ogretiyorlar profesyonel makyaj vs
(14,025 puan) tarafından
İnşallah istediğin gibi olur
tarafından
Amin amin inşallah canım ya en çok cocuklarn için istiyorm okul dönemi geliyor tek maaşla çok zor olur diye
(14,025 puan) tarafından
Zaten tek isteğimiz evlatlarımıza iyi imkânlar sağlamak canım seni çok iyi anlıyorum bende oğlum biraz büyüsün kursa gideceğim inşallah sonra da güzel bir iş bulurum
tarafından
Rabbim gonlumzdekini nasip eder inşallah cnm
0 oy
(78 puan) tarafından
Kursa da gitseen ünv de okusaan kesin iş diye bir şey yok bunu unut
tarafından
Canım şuan çağırıyorlar arkdsmin calisdigi yerden kursa kayıt olsun gelsin diye arkdsmin samimuytni dayanarak dedm iş konsnda kafam rahat diye
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Kesinlikle cok daha mantıklı kurs. Malesef ülkemizde üniversite mezunu olmak sadece lafta kaldı. 
tarafından
Valla ne acı ki bizde bu şekilde düşünüyoruz kuzum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İki yıllık açıktan veteriner laborat. Var cewremde beş kişi var bundan iş bulan

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 579 göst.
2 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Berfinnn (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 382 göst.
0 oy
6 cevap 339 göst.
0 oy
21 cevap 627 göst.
26 Şubat 2020 Moda kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...