0 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (1,274 puan) tarafından
Arkadaşım bugün dogum yaptı. Whatsapp grubumuz var orda konuştuk. Sezeryan ile doğum yapmis. Cok agrisi varmış. Ilk çocuğu. Tuplerini baglatcakmis. Bi daha asla dogurmam 1 yeterli diyor. Sonra biraz daha biseyler anlatti. Sonra da leylayi korkutmak gibi olmasin dedi. Anlatttigi seyler moral bozar ama ben nedense hic korkmadm. Allah sabrini verir dedim icimden. Not:21 haftalik hamileym 

18 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
Olayı pek anlamadım, özelde mi doğum yapmış
(128 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık
(1,274 puan) tarafından
Ben hamileyim 20+6. Ilk hamileligim
(5,492 puan) tarafından
Benim kızım 4 aylık
(128 puan) tarafından
Valla bende istiyroum ikinciyi sezeryan oldum şuan bebeğim 5 aylık oldu ama herkes diyro ikincisyle hayatın çok zor olacak
(5,492 puan) tarafından
Herkes çok biliyo, her şeye lafları var maalesef
-Reklam-
0 oy
(678 puan) tarafından
Abartmasın:) ben normal doğum yaptım ve tamamı suni sanci  1 hafta oturamadım dikişlerin acısından ama hepsi gelio geçici dayanilmicak bisey yok ve çok fazla çocuk tataftari  olmamama rağmen hiç bidaha yapmam demedim  şimdi hamileyim 34 haftalik yine normal doğum yapicam onun ağrı eşiği çok düşükmüş 
(1,274 puan) tarafından
Evet esimle konuştum ben de. Her insanin aciyi hissetmesi farklidir dedi. Onunki düşükmüş cani tatliymis dedi. Arkadasm da normal istiyodu ama normal olamadi
(557 puan) tarafından
Aynn vala ben iki gün normal sancı çektim yani kendi sancım oyle bir ağırı yok bel ağrısı yok ve asla doğum yaparken bagirmadim benim bir saat sürdü resmen ve kestiler beni tam15 dikiş yedim ve tekrar dogumayi dusunuyom yani oğlum şuan beş buçuk aylık 2 buçuk yaşına gelince ikinciyi düşünüyorm
(1,274 puan) tarafından
Kardes iyidir:) gelir o zamanlar da insallah
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Askim epiduralle normal dogum yaptim agrisiz sancisiz ooh mis gibiydi ben dogurduysam herkez dogurur
(1,274 puan) tarafından
Ben de epidural istiyorm. Bi önkosulu var mi. Isteyen herkese yapılıyor mu. Yani yinede bir kac cm acilmam gerekiyor diye duydum da doğru mu bilmiyorm
(2,375 puan) tarafından
Sevdos kuzeye kardeş yapp   :Dd
(119,461 puan) tarafından
3cm acilmadan snr yapiliyo yok semros ben almiyim biz dusunmuyoz
(1,274 puan) tarafından
Anladm tesekkur ederm
0 oy
(940 puan) tarafından

Benim 40 haftaliktim hiç sancim yoktu propes taktılar alttan 18 saat çektim oldum oldum dirildim alın dedim nefret ettim karnimdak8nden bile eşimden annemden herkes iğrenç geliyordu 

Doğum yaptım sezeryan ile kucağıma verdiler Allahım nu nasıl birşey anestezi li halimle inanki zangır zangır titriyordum sanki 
Sanki Allaha kavuşmuş cennetten köşk vermiş gibi hissettim 

Yani tabiki zor süreç ama abartmasın 
(1,274 puan) tarafından
Annem de diyor ne kadar zorluk cekersen cek kucagina alinca her seyi unutuyosun iyiki diyosun diye
(5,492 puan) tarafından
Aha ben de aynı olmuştum, çık artık diye bağırdım hep. Yeter artık doğ felan diyodum ama kucağıma aldım mı hepsi gitti bitti
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Sonuçta bir can dünyaya geliyor heraldeki ağrı olacak ama öyle dayanilmayacak bir ağrı değil ve günden güne azalıyor evladına baktıkça sukrediyorsun bundan güzel bir duygu varmı 
(1,274 puan) tarafından
O günü sabırsızlıkla bekliyorum
(3,729 puan) tarafından
Allah sağlıkla kavuştursun kimseyi de dinleme herkesin doğum hikayesi farklı a anne olmak herşeye rağmen çok güzel
(1,274 puan) tarafından
Ben de oyle düşünüyorum. Sağlıkla doğsun oğlum baska bsy istemem
0 oy
(48,731 puan) tarafından
ilk cocukta tupleri bağlatmak acele verilen karar iyi düşünsün. herkesin dogum hikayesi farklidir. normal dogumdada sezeryandada o acıyı cekmeden Allah vermiyo o guzel melekleri 
(1,274 puan) tarafından
Belki o anki acıyla demiştir bunu. Vazgeçmiştir. Su an ki kararini Bilmiyorm. Erkenn karar vermemk lazm
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Yaşı tutuyorsa baglatir eside imza atarsa 
(1,274 puan) tarafından
Yas 30
(6,919 puan) tarafından
Este isterse baglatir
0 oy
tarafından
Bende normal doğum yaptım uzun süre kendime gelemedim 2. Çocuğu düşünmüyordum kısmet denk gelen doktor doğumda yaşıycakların bol bol dua et Allah iyilerle karşılaştırsın korkma 
(1,274 puan) tarafından
Amin.cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Bence bu sezeryan dogumu cok abartiyolar abartildigi gbi asla degl . Bi girdim amelliyata 5 dk sonr bebek sesi geldi 10 dk da beni kapattolar tas caflasin yarim saat anca sürmustur amelliyat girip cikmam sonrasindada zTen hicbisey yok uyusuklugum gecti ayaga kalktm tuvalete tek gttm koridorda tek dolastm yataktan tek kalktm 
tarafından
Hic korkma canm ben 29 ocak cuma dogum yaptm ögleden sonra pazar beni taburci ettiler eve geldim mutfagi topladm kahvalti hazirladm aksM yemegu yaptm düşn
(1,274 puan) tarafından
Cok iyi. Insallah ben de kolay atlarm boyle:)
tarafından
Atlatirsin canm hic korkma bende korkuyodm hatta ben tam bayiltma istedim doktorum bana hayr resim cekincez belden asagin uyusuk olsn dedi . Kontrole die gtmistm tansiyonum cikmis beni acil doguma aldi ne eşim varfi yanimda nede biri tek basima girdim ciktm amelliyata ben amelliyattan ciktm odaya alindm yarim saat sonrs eşim geldi
(1,274 puan) tarafından
Yalnız girmek de zor olmuştur. Ama simdi hepsi unutulmuş iyikilerinix vardr
tarafından
Unutali 4 ay oldu 4 aylik kizim var kizimi gördugim saniye bitti :))
0 oy
tarafından
Hem normal doğum sancısını çektim son dakikaya kadar hem de acilmam olmadığı için sezaryen oldum her ikisi de zor ama dayanılmaz değil öyle veya böyle geçiyor doğum acısından ölen yok yani yeni doğum yaptıysa lohusa psikolojisiyle bir daha doğurmam demiştir siz kendinizi strese sokmayın 
(1,274 puan) tarafından
Bnm su an tek istedgm sağlıklı bir gebelik gecirip doğum yapmak. Allah o günleri gosterir insallah
tarafından
Pozitif düşün yeter canım sağlıkla gelsin inşallah minişin o acı sancı bir günlük gelip geçici hiç takma
(1,274 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim sagolun
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Bıçak yarası sonuçta ne bekliyor ayrıca dünyaya bir can getiriyor elbette zor kimse kolay demesin ama çok çabuk geçiyor 1 hafta içinde çoğu ağrın geçmiş oluyor ben evimi bile supurmustum çocuğuma artık tek bakabilecek duruma gelmiştim 
(1,274 puan) tarafından
Evet zordur illaki dünyaya bi canlı getirmek ama Sonucu iyidir. Insallah saglijla atlatrz bu sureci
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Ben normal yaptım yine olsun yine yaparım Allah'ıma şükürler olsun her zorluğun kolaylığını da veriyor. Sende korkma psikolojik olarak ne kadar iyi olursan doğumunda o kadar rahat geçiyor
(1,274 puan) tarafından
Ben kendimi iyi hissediyorum. Şimdilik bir korkm yok şükür
0 oy
tarafından
9 ay boyunca kafamı gören aciyarak baktı ve doğum maceralarini anlattı psikolojim bozulmuştu planlı sezeryan istedim doktor gün verdi 1 hafta ağladım kızım verilen günden 4 gün önce doğdu sancım gelince doktor sezeryana aldı damar yolu açılırken ağlıyordum doktor çıkınca ilk korktugun kadar zormu dedi hepsi yalanmis valla hicde zor değil doğum korkma 
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel zor degil diyebiliyorsunuz . Inaallah biz de yasarz o günleri
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Korkma da zaten canım herkesin bünyesi farklı canından can çıkıyor elbette kolay değil ama sonucu harika gerçekten ona odaklanmak lazım bende 20 ay arayla iki sezeryan oldum ikisininde farklı farklı zorlukları oldu ama ikisine de giderken hiç korkmadım doğuma gittiğinde hemsiren eben doktorun ne derse onu yapmaya çalış en güzel onlar yönlendiriyor ve o zaman daha rahat geçiyor 
(1,274 puan) tarafından
Sağolun önerilerinizi dikkate alacagim:)
0 oy
tarafından
Her doğum bir değildir aynı anne iki çocuğundaki doğumu bile farklıyken sen bi başkasının anlattıklarından korkma gerek yok yani. Ben de normal doğurdum ama sonrasında çok şey yaşadım kötü şeyler yaşadım ama ikincide neler olacak bilmiyorum benimle aynı zamanda doğum yapan kadın sezaryen yapmıştı o hemen ayağa kalkmış fıldır fıldır gezdi benim dikişlerim çok ağrıdı
(1,274 puan) tarafından
Kisiden kisiye degisiyor dogum hikayeleri gercekten
tarafından
Kişiyi geçtim anam beni kolay doğurmuş kardeşimde çok zorlanmış eltim de aynı şekilde biri zor biri kolay olmuş aynı kişide bile her doğum farklı oluyo
(1,274 puan) tarafından
Evet. Ayni sekilde bnm annemde beni evde dogurmus zor degildi diyor kardesmi hastanedw suni sanci ile dogurmus o daha zordu diyor
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Her insanın ağrı eşiği farklıdır sen bu anlattıklarından korkmadığını göre ağrı eşiğin yüksek demekki çok ta nazlı olmamak lazım öyle olanların kesin başına daha da zorlu seyler gelir çeker çünkü insanı 
(1,274 puan) tarafından
Kendimi kötü gececek diye sartlandrmak istemiyorm. O gunlere bi gelelm de herkes gbi ben de atlarm insallah diyorm
(7,441 puan) tarafından
Düşüncen güzel canım bu şekilde rahat girersen doğuma zaten çok rahat geçirirsin insallah hayirli doğumun olsun
(1,274 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Acisi yeni olduğundan öyle demiş hele biraz zaman geçsin yine yapar bir bebe:D

(1,274 puan) tarafından
Dogru aslnda:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Onun acı eşiği farklıymış canim tabiki ameliyat yani kolay bise değil ama doğumdan cikar çıkmaz baglaticam dedirticek kadar da insani mahvetmiyo bende sezeryan oldum ve dikişler tam iyileşemeden yine hamile kaldım şuan 24 haftalik hamileyim ve hiç dogum korkusu bende yok..dediğim gibi ameliyat kolay değil insani 7 kat kesip dikiyolar sonrasında agri sızı olması gayet normal 
(1,274 puan) tarafından
Benm de ilk hamilelegm pek bir korkm yok. Bi an önce o günler gelsin istiyorm
(9,626 puan) tarafından
gelir canim benim Rabbim sag salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤ zaten insan onun acısını bilse tekrar tekrar dogurmak istermi veya o acıyı yaşayan birine ikinciye üçüncüye hamile kaldiginda Allah o korkuyu içine verirmi aksine insanin aklına dogum gelince acısını unutturuyo sanki daha önce tatmamış gibi oluyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 150 göst.
20 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...