0 oy
554 göst.
Aile kategorisinde (968 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Soruyu sildim bayanlar tesekkur ederm icimi doktum :)))

13 Cevaplar

0 oy
(451 puan) tarafından
Resmen enayi yerine koyulmussun nettt ezdirmesakin kendisini yoksa sonu gelmez bunun
(968 puan) tarafından
Valla ne istedilerse sorun cikardim gbi ama mantikli degil ya 1 haftalik gelinim kurban kesmiyim diye bilezikleri bana sat dedi bz bozdurmayi dusunmuyoryz dedm
(968 puan) tarafından
24 yasindayz dye cahil saniyolar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah kabul etmezki oyle biseyi oyun gibi biseyy durumun iyiyse keseceksin kurbanı ayrica artik siz o evden cikmissiniz herkeste kendi borcunu odemesi lazim tabi kardesi senin esine yardim etmisse evlenirken vs onu bilemem ama senin maaşının hesabını kimse yapamaz kadının parasını erkek yemesi haram kılınmış zaten kadının parasi kadina aittir tabi insan eşine yardimci olur eşin sıkışır o ayri mesele canim ama 1 sene evliysen daha borcun varsa normal benim hala borcum var 4. seneye girdik :D
(968 puan) tarafından
Bnde oyle uckagitcilik gbi nasil sey oyle dedm hocaya sormus hoca olur demis ha kuyumcuya ha kaynanama satmisim kimbilir hocaya nasil sordu..
(968 puan) tarafından
Bide bu dugun borcu evlenirken alinan mobilya yani benmde ailem bulasik camasir vs bursuru sey alip borca girdi o zaman benmkide almasin herseyi bz alalim esimede demisler biz bilezik yapacaz o zaten olacak bsey yani
tarafından
tabi senin ailen aldiysa onlarin odemesi lazim canim sonuc olarak sen ailenin borcunu ödemiyorsun yapmalari lazimdi size cogu erkek tarafi nedense bu borcu ogullarina gelinlerine yukliyorlar malesef ne diyebilirsinki artik olmus ama bundan sonra bari hakkinizi yedirmeyin derim
0 oy
tarafından
Aman ya benimde aynı bizim düğünü eşim yaptı hala kredi ödüyoruz pek çok şeyi kendi babam yaptı kaynıma gelince herşeyine yetismisler küçük oğullarına birşey yok kaynım kayınbabamin evinde oturuyor bende kirada Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın diyorum çok gücüne gidiyor eğer hakları bende kalırsa asla helal etmiycem.
(968 puan) tarafından
Bizim durumda ben haksizlik gbi durum gormuyorum abisinin muamelesi oyle ama yanlis anlamayinn ceyizi yokken kizi kacirmis kizinn ailesi yine ceyizi almis onlarda ortak alindi sanmis herhalde ama ben herseyimi hazir aldim yatak odama dair 1 tek ignesinyok mutfakta ayni onun disinda beyaz esyayi halilarin hepsini aldk
tarafından
Valla ne desem bilemedim canım
0 oy
tarafından
Gerçekten bu insani enayi yerine koymak başka bişey değil. Yanında öyle imalı konuşulunca ver cevabını niye vermiyosun kim ne diyebilir olacaksan şimdi kötü ol yoksa çok daha ezerler seni. Ayrıca sakın altın falan da bozma bozulanı asla yerine koyamazsın bu yapılan dürüstlük değil Allah'a karşı dürüstlük değil resmen hiç bişey yapamazsan A101 in hissesine katıl kes kurbanını çok güzel et veriyolar tereddüt etmeden girebilirsin. Ama altın bozmak gibi bir delilik yapma benimde altınım var evim kira eşya borcum var kredi borcum var hamileyim sadece eşimin geliri var ama yinede düştüğü için keseceğim 
(968 puan) tarafından
Benmde kizdigim o ***** saniyolar insani Allahtan esim sesini cikartiyor ben hayir deyince hayirdir bana sormadan annesi evine bile cagirsa gitmez cekemedikleri o. Su hoca mevzularindannda sikildim bebegime isim koyacaz 2 ayim kaldi dogacak hala isim kararlastiriyolarmis ismi belli hocaya sormus hoca koyacagimz isim icin ne iyi ne kotu demis hocalardan beri gelmezler ama kurban icin yaptiklarina bakk kendi borcu icin bilezikleri isttiyor kurban bahane kafasina gore 1tasla 2 kus
0 oy
tarafından
Biz herseyi esimle ikimiz yaptik kimsede hic bir isimize karisamadi o yuzden takacaklari altina dugun salonuna gelinlige kadar herseyi kendimiz yaptik pismanda degilim. Insanlar uc kurus harcayip bes kurusluk lafini eder yada hangi esyayi alacagima falan karisirlardi o yuzden istemedim bur cop bile. Bence sende bekleme aileden birsey. Altininida bozma kurbaninida kes Allahi mi kandirmaya calisiyor kayinvaliden ne salakca birsey bu
(968 puan) tarafından
Valla kendi aldiklarimi bile begenmediler beni zevksiz bulur ne yapsam herturlu laf ediyor bir kiyafet alirkenn bile birine soracakmsm fikir alacakmisim akil akildan ustunmus  bennhc kimseye fikrini sormuyormusum nisanliyken bunlari tanidm onyuzdennneden onlara borcsuz dugun yaptiraym sikintiyi cekeym ama dugunde sandigi verdim 10kusur para ustumden altin verdm hala ne isiyor anlamadm
tarafından
Ver agizlarinin payını
0 oy
(150 puan) tarafından
Bu aileler neden herşeye burnunu sokarki hiç anlamıyorum 

İster satarım bilezigimi ister satmam kurbanimi ister keserim ister kesmem gunahida sevabida bana kalmış dediklerinin hiçbirinde yapmazdm ben olsam
(150 puan) tarafından
Hiç kafanı takma canım he hoş de geç dediklerinde yapma seni saf yerine koyması kar diğer gelinede söylüyorlardı sana soylediklerini
(968 puan) tarafından
Yok onu cok begenir bana yaptigi tulbenti bile yanimda ona gosterir once nasil dye yoldan biringecer onun kiyafetini gosterir bu konularda benmle hc konusmaz
(968 puan) tarafından
Kendi nisanim icin beraber internetten elbise baktilar yanmda gene gittm kendi istedigimi aldm sanki butun cabasi beni sinir etmek icin olmuyor da mubarek kadin sal beni ama iste yok
(150 puan) tarafından
Ayyy iyiki eltim felan yok yoksa kafayı yerdim iyi dayanıyorsun bunlara Allah yardımcın olsun
(968 puan) tarafından
Aminn canim iste bide bu mesafeli halim :D
0 oy
tarafından

O degilde gecen kurbanda 100gram olan altin 30grama susmus ona uzuldum :ermm:

0 oy
tarafından
Allahın farzından kaçmak için insanoğlunun çabasına hele yazık bize. Dinleme kız eşini ikna et kesin bir kurban 
(968 puan) tarafından
Kesiyoruz Allahin izniyle zaten esimde yanasmadi ama bu 2. Yani illahlah geldi kurban kesmek kotu bsey mi neden bu dalavere islere giriyoruz Allahi kandirmak bu dedm hocaya sormus hoca olur demis ya hocaya sorma bicimi farkliydi ya da hocalarda degisik
tarafından
Aynen boşverin siz he deyin kesin kurbanınızı
Biraz cimrilik var bellıkk7
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Senin altınlarına kurban dusmuyo ne biçim düşünce bu nasıl insan bunlar sakın ha ezdirme kendini bunlar acımasız çok acımasız 
(968 puan) tarafından
80 grdan fzla ya canm suanda 1senedr bende oncesindede cok muallakta kaldik evlendikten 10gun sinra falann kurbandi  yinede afrikaya yolladik duser duzmez dedk herkes bsey dedi dye
0 oy
(964 puan) tarafından
Lanet olsun boyle ailelere pislikler 2 ogluna ev aldi kaynanam bize borclar aldirldilar zaren icim dolu seninkini okuyunca tepeme cikti iyice sinir oglan evlendiriyosan g.tune guvenceksin benimkilerde bana herşeyi yaptular bide benim babam yok basima annem herseyi yapti evi kira borclari olmasına ragmen bide calisip bende ceyiz yaptim tamam bunlar napti babasi icip icip ailemin ustune yurudu taki icin 1 tane bilezik taktilar ya düğünümde digerlerinin kollari dolu dolu ama Allaha havale et kuzum ve şükür et Allah yardim ediyor
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Eşya kısmından sonrasını pek okuyamadım. Eşya kısmına kadar olan kısım da bana pek uymadı siz evleniyosunuz siz ödeyeceksiniz eski de kaldı o erkek tarafı şunu yapar kız tarafı bunun. Biz evlenmeden önce ikimizin babasının da durumlari cok cok iyiydi şirketleri vardı ve battı gitti ikisi de emekli maaşıyla yaşayıp ekstra is bulurlarsa çalışmaya başladılar. Kimseye siz bunu alın bunu yapın demedik gücümüzün yettiğini aldık amaç zaten mutlu olmak esyalara bu kadar anlam yuklemek evlilikte bunlari sorun etmek bence sacma dedigim gibi devamini okuyamadım bu arada ben de 54
(968 puan) tarafından
Devamini oku bnce neden burda sorunncikardigimi anlarsin yoksa bende cogu seyi kendim aldim babamdan para almamis insanim yoksa
0 oy
(1,048 puan) tarafından
100 grami bozdun mu yani
(968 puan) tarafından
Hayir kaynanamin dedigi 80grama kurban dusuyor ya 79grama dusune kadar bana sat bende kabul etmedim afrikaya yolladik gecen sene bu senede gene ayni mevzu cok pahaliymis kurban boz kurban dusmesin diyor beyin bedava
(1,048 puan) tarafından
Ne sacma  ya Allahımı kandiriyor o kadin neymis varken bozucakmissin resmen beyinsizlik bu canim kusura bakma ama

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 218 göst.
0 oy
6 cevap 65 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,304 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.
0 oy
13 cevap 362 göst.
10 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,275 soru

11,385,718 cevap

34,885 kullanıcı

...