0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde (620 puan) tarafından

Ben gerekli olmadıkça ilaç kullanmaya karşıyım. Bebeğime de düzensiz ara ara vitamin verdim. Ama sürekli çıkardığı icin üstü her yer özellikle demir vitamininden sonra çok kötü oluyordu, ben de bıraktım. Aklıma eserse veriyorum. 

Az önce vermezsem nolur diye arastiriyim dedim. Zaten sağlık ocağının verdiği vitaminler iyi değilmiş. İçerisinde katkı maddeler çokmuş.Eczaneden alabileceğim markalar buldum içeriği güzel. Alsam mı acaba bilemedim. Kullanılması gerekmiş, ilerde zekasına faydası olurmus. 

Sizler ne düşünüyorsunuz,hangi marka vitamin kullaniyorsunuz:angel: 

9 Cevaplar

0 oy
(44,696 puan) tarafından
Vermiyorum vitamini meyvelerle karşılıyorum sebze yemekleri yediriyorum 
(620 puan) tarafından
Ben de öyle canım, ama okudum verse sıkıntı olmaz ama vermezse depoları dolmazmis ilerisi için onemliymis falan. Bilemedim simdi sıkıntımız yok masallah ama
(44,696 puan) tarafından
Aman sanki eskiden vitamin vardı yaa vermiyolarki bı o kadard bebekler saglammis simdikiler emanet:D
-Reklam-
0 oy
(128 puan) tarafından
Ben sağlık ocağında verilenleri veriyorum kötü diyorlar ama ebeme sordum ebe dedi valla doktor kendi çocuğuna bile iciriyor 
(620 puan) tarafından
Doğrudur canım ama çok katkı maddesi varmış. Saglik bakanlığı onayli aslinda bebeklerimizi zehirlemezler yani
(128 puan) tarafından
Hiç ihmal etme ver o çocuğunun vebali boynuna girer çünkü ilerde çok ama çok sıkıntı yaşayacak
0 oy
tarafından
Çiçeğim bu dönemde malesef ki bebeğimizin alması gereken vitaminleri günümüzün sebze meyveleri karşılayamaz.kullanilan Gübre bile doğal değil. O yüzden takviye malesef şart :( 2 yaş öncesi kan damlası da çok önemli kansızlık çok görülüyor iki yaş altında kuzum zamanla kansızlık iştahsızlık ta yapıyor zaten ihmal etme derim kan damlasını 
0 oy
tarafından
Canım d vitamini önemli özellikle beyin ve kemik gelişimi için veriyorum kan ilacını  veriyorum genelde 1 yaşa yakın çoğu bebekte kansızlık çıkıyor ve bebeklerde bi çok rahatsızlığa sebep oluyor o verilen damlayı karşılamak için günde 1 bardak pekmez içirmek gerekiyormus o 1 bardak vermek imkansız olduğuna göre mecbur ilaçlardan vericez içeriği çok temiz kan ilaçları var 
0 oy
tarafından
D vit artik dogumdan itibaren başlaniyor ben prd600 veriyorum icinde bir cok baska mineral vjtaminde var 4.5 aylikkende ocean ın demir takviyesine basladim ondada baska seylerde var. D vit cok onemli bagosiklik icin. Bunlar ilac degil takviyedir ve verilmelidir. 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Vitamin kan ilacı hicbirsey vermiyorum 6 ayda bir değerlerine baktiriyorum
tarafından
Ne veriyorsun peki kan yapması için? Ben de kan ilacı hiç başlamadım oğlum 8 aylık olacak inşallah. Değerlerine de daha baktırmadım. Sabahları pekmez veriyorum 1 tatlı kaşığı. Başka ne yapmalıyım
(3,729 puan) tarafından
Keçiboynuzu pekmezi avakado brokoli kırmızı et yumurta çorbalarına muhakkak kemik suyu koyarım zaten çok yek seçen bir bebek benim kızım yediği şeyleri yapıyorum hep vitaminsiz kalmasın diye
0 oy
(48,693 puan) tarafından
suan d vitamini kullanıyoruz sadece. kan ilacını portakal suyuna koyuyodum
0 oy
tarafından
Dün kızım in aşısı vardı bana da verdiler hen  vitamini hemde kan ilacı .. 2 yaşına kadar ver dedi. . Oğlum da kullandm  
0 oy
(1,808 puan) tarafından
D vitamini veriorum ben 1 uasina kadar muhakkak verilmeliymis ocean marka aldim kan ilaci vermedim ocean aldim onuda 1 ay verdim bidaha vermedim pekmez veriorum ama kan degerine 2 defa bakildi gayet iyi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 125 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.
10 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
12 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 164 göst.

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı

...