0 oy
289 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba 4 yılı aşkın bir süredir evliyim bir çocuğum var eşim ile görücü usulü ama anlaşarak birbirimizi tanıyarak evlendik eşim küçük yaşta okulu kendi isteği ile bırakmış hep çalışmış şuan çalıştığı yerde 15 senedir  iyi bir konumda çalışıyor neyse eşimin aile apartmanında bir dairesi var ama orda oturmak istemeyip ev aldı yarısını ödedik ve ödemeye devam ediyoruz eşim bekarken aile apartmanında  ki dairesini yapmış ve abisi batmış ona hep destek olmuş ve hiç para birikteremimiş haliyle borcumuz kredilerini baya azalttık ama hala var eşimin abisi olacak adam bir iki milyar yardım etti o kadar aileside yardım ediyor bize ama kaynıma ettiği kadar değil eşyamızı ödedi bir kaç borç üstlendi bu abisi birde araç var eşimin üzerine onu sattı falan bu sorunu yazmıştım o bi şekilde hallolacak ama sinir oluyorum eşim o kadar iyi niyetli hep destek olmuş abisi tam üç kağıtçı kaynanam yinede onu över baş tacı eder farkındayım bazen eşime kızıyorum keşke orda otursaydık en azından para biriktirirdik diye oda ben senin rahatın için aldım merak etme bitecek sıkıntılı günler diyor ama artık gerçekten bunaldım kayınvalidem de kira vermiyor az çok yardım ediyor o yüzden istemiyoruz cüzri bi rakam zaten kızlar bazen başıma öyle ağrılar giriyor ki sizdede var mı böyle şeyler geçtiniz mi bu yollardan 

7 Cevaplar

0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ay esin ne kadar hakli orda otursan birde huzurun olmayacaktı  borclar biter bi sekilde merak etme Allahin izniyle
(228 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
İnşallah cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynananla altlı üstlü otursam dha çok ağırırdı başın vlla boşver eşin seni düşünmüş ne gzel ev almış ödüyor borcunu. Neden milletten para bekliyosun ki yiyen yemiş zamanında dha geçmiş artık dertsiz başına dert arama hiç evinde huzurla yaşa işte 
(228 puan) tarafından
Evet oda aynısını söylüyor zaten kaynanamda anlaşılacak biri değil eltimle 13 yıldır altlı üstlü oturuyor
tarafından
Ee niye dert ediyosun canım o zman kendne
0 oy
tarafından
Farzetki esinin aileden hic bir mali yok. Dusunuo canini sıkma daha beterleri var. Eşin seni dusunmus onlarin icine skkmamis bence tesekkur etmelisin. Allah kolaylik versin sonucta o malda sizinde hakkiniz var ve kimse ustune yatamaz takma kafana. Artik abisine yardim etmesin oda siz kendi aolenize mutlulugunuza bakin 
(228 puan) tarafından
Haklısınız cnm biraz olumlu düşünmeliyim bunada çok şükür tabi sadece arada insanın zoruna gidiyor abi olarak destek olmaması yapacak bişey yok tabi
tarafından
Seni anliyorum ama emin ol esinin yaptığı iyiliklerin karsiligini allah verir evladiniza verir evinize veror sagliginiza verir
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm Rabbim bilsin
0 oy
tarafından
Eşin seni düşünmüş kıymetini bil huzurunuzu bozma borçlar bter elbet
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Yani evin ayrı yerde kafan rahatsa boşversene geçmişte kim napmış. Yani yanlış anlama ama kocanın bekarken ailesine çalıştığı verdiği aldığı konusunu açman saçma yani. Boşver eşinle huzurun olsun kafan rahat olsun yeter o evde otursaydın belki hiç huzurun olmayacaktı bu yüzden hep şükret borç bi şekilde biter. 
(228 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz çok şükür
0 oy
(619 puan) tarafından

Bazen evdeki huzuru unutup, maddiyata o kadar önem veriyoruz ki.. huzurun daha onemli olduğunu huzueumuz kaçınca anlıyoruz. Bekarlik döneminde evi resmen ben geçirirdim. Kiz kardeşimin okul masrafları tamamen bana aitti. Bir cok kez konusu açılmıştır. Simdi eşim dönse sen onlara yapmissin simdi onlar sana yapsın dese cok büyük kavga cikar.

Canim sen kendine dert arama, bazen yapilan iyilikler rizik kapısını açar. Eşinle huzuruna bak. Ne kadar uzak o kadar ıyi emin ol. Otur şükür namazi kıl. 
(228 puan) tarafından
Eşim zaten çok şükür her şeyin farkına vardı bu araç konusunda ipler koptu zaten büyük ders oldu zaten evlendikten sonra hiç para falan vermesi ona ama araç konusu son nokta oldu bi başımızdan def edelim zaten bir daha Rabbim korusun öyle insandan
(619 puan) tarafından
Amin canim. Bak şimdi destegi zaten yokmuş. Ne güzel, araç konusunda da Allah yardımcıniz olsun. O da çözülür. Sen esinle mutlu huzurlu olmaya bak. Beterin beteri var unutma
(228 puan) tarafından
İnşallah cnm çok doğru.. Teşekkür ederim
(619 puan) tarafından
Rica ederim. Hersey gönlünce olsun
(228 puan) tarafından
İnşallah sizinde
0 oy
(154 puan) tarafından
Bence hiç üzme kendini yakın olsan daha başka sıkıntıların olur çok yakınımdan biliyorum adam öyle biri ki vur ensesine ekmeğini al kardeşleri anası babası öğrendiği için bunu yiyolar eşi kafayı yiyo e bı de ailesiyle altlı üstlü oturuyorlar diğerlerinden fayda görmemesine rağmen adam iki tabak yemeğin birini onlara gönderir kadının halini düşün bence yine sen iyisin boşver uzakta ol kira öde eşin de bak ne güzel sıkıntılar geçecek üzülme diyormuş sen de eşine böyle destek ol hiç de üzme kendini 
(228 puan) tarafından
Çok haklısınız cnm Rabbime şükürler olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 161 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (677 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,524 göst.
5 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 643 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 2 canli (324 puan) tarafından soruldu