0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
5 aylık bir oğlum var. 4 aydır da kaynanamin yanındayım. Kaynanam kayinbabam esimin babaannesi be 1 görümcem aynı evde kalıyoruz. Oğlumu çok seviyorlar. Hatta bazen benden cok düşünüyorlar gibi geliyor. Kendimi eksik hissediyorum. Ben oğlumun  altını öyle çok değiştiriyorum ama onlar bir cıs yapsa hemen al artik dolmuş diyorlar ama dolu degil ki bis bezi neden atayım. Onlar öyle yapınca acaba ben iyı bir anne degil miyim diyorum. Oğlum oturabiliyor artık. Sabah mama sandalyesine koydum onunede 4 5 oyuncak koydum o çocuk sabahtan beri oturuyor yazik yazik deyip gelip kaldırdılar. Ama daha yarim saat bile olmamıştı. Yada doktorumuzun tavsiyesi ile ek gidaya başladık. 2 kaşık yemek versem karni ağrır yeter verme daha hepsi başlıyor. Çocuğum daha 2 3 defa anca dışarı çıkmıştır. Göndermiyorlar kışın soğuk üşür diye yazin sıcak güneş gecer diye. Ben onlar kadar korkmuyorum duse kalka büyüyecek sakınan göze çöp batar diye düşünüyorum. Ama onlar sanki benden cok seviyorlar.  Kendimi eksik hissediyorum. Hatta oglumu onlara versem onlar mi buyutse diyorum. Onlarin yaninda sefil olmaz diyorum ama sonra bunu düşündüğüm için kendime daha cok ofkeleniyorum  sen nasıl annesin diyorum. 

Cikmaza girdim ama ben oğlumu cok sevıyorum. 9 ay bekledim onu her tekmesini saydim. Gözümden sakindim. Doğsun diye bekledim. Şimdi nasil benden cok düşünebilirler anlamıyorum. Onlar onu hissedemezken ben içimde büyüttüm 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kalabalik bi ailede yetisecegi icin cocugun seni oek dinlemiycek uzulerek soyluyorum suan bezine karisan yarin herseyine karisicak ve soz hakkin bile olmuycak 
tarafından
Eşim askerde oldugu için yanlarindayim gelsin kendi evime gececegim
tarafından
Bence annene falan git sen piskolojin bozulcak boyle giderse
-Reklam-
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
 Düşünsünler ne olacak bu senin kötü anne yapmıyor onlar biraz pipirikli demekki 
tarafından
Sanki onlar kadar koruyamiyorim onlar kadar dusunmuyorum gibi geliyo
(6,919 puan) tarafından
Onlar abartıyor bence
+1 oy
(2,330 puan) tarafından
Canım benim seni çok iyi anlıyorum bende aynı şekilde çocuk büyüttüm üstelik eşim yoktu yanımda o zmn banada öyle geliyordu ama asla öyle düşünmedim bazen canım sikiliyordu evet ama takmıyorum onlar asla kötülük için demiyolardir annelik içgüdüsü işte illa söyleyecek .takma kafana boşver bu günlerde geçer yanlız olsan daha kotu ya en azinda çocuğuna bakacak insan var iyi yönlerini düşün sen kendin çık gezin kafanı dagit sonra eski günlere dönmek istiyor insan boş şeylere tartistigini kizdigini anlıyor daha büyük sorunlar çıkınca ortaya
tarafından
Benimde esim yok yanimda askerde. Ama hic susmuyorlar ki
(2,330 puan) tarafından
Biraz kör biraz sağır olacaksın canım hep böyle kalmayacak  al çocuğu uyutmaya geç odana  fln takma kafana
0 oy
(9,318 puan) tarafından
Tek soracağm şey neden onlarn yannda kalıyorsun?? 

Sen kotu anne değilsin onlar herşeye muhalefet insanlar.

Ayrıca çocuğunu onlara vermek ne demek 5dakika sesi olmadan duramazsn ble
tarafından
Esim askerde 2 ayı  kaldi nasip olurda 1 hafta sonra kendi annemlere geçeceğim.
(9,318 puan) tarafından
Kendi evin yok mu canm
tarafından
Eşim tek kalmamı istemedi biz onun ailesi ile ayni sehirde degildik. Benim ailem ilede aramozda 1 saat vardı. Yeni dogum yaptın cocuk hasta olursa yada sana bkr sey olursa kim gelip yardiminiza kosacak dedi o yuzden burdayım
(9,318 puan) tarafından
Anladm peki hiç birine karsılık vermiyor musun cvplarnı ver sussinlar ben onun annesiym en iiysini ben bilirim de
tarafından
Veririm tabi susan bir insan degilim ama cokta takarım. Mesela oğlum önceleri benk goremezse ağlardı yada beni gorunce kollarini acip gelemek isterdi ama 3 gündür yapmıyor. Acaba oda mi benden soğuyor diye düşünüyorum
0 oy
(2,779 puan) tarafından
Onlara bu kadar müdahale  şansı  verirsen ömür  boyu ezilir durursun ben yapiyorum diceksin kimse karismicak sen kaynanama gelin olmaliymissin

Neymis efendim  kizimi alcakmis buyutcekmis onla kalcakmis ne demek seninle kalacak sen ben iyi bakamazsin diyip susturuyorum yoksa senden farkim kalmaz oda beni ezerdi
tarafından
Bwn susan bir insan degilim ezilecek bir insan hoc değilim ama cok takarım. Kaynanam allah var hep benden taraf olur gönlüm kalacak diye korkar kayınbabam cok konuşursa onuda susturur ama 90 yaşındaki babaanne anlamıyor oglumu kundak yapmayi 2 aylikken bıraktım hala baslar daha kumdakda duravakbu çocuk ona hic bir sey anlatamıyoruz he asla susmuyor
(2,779 puan) tarafından
O zaman sende üzülme  hoşgör  napcaksin yaşlı  sonuçta laf anlatamiyosun
0 oy
tarafından

Çok oturtma evet yarım saat 5 aylık bebek için uzun canım 19dk filan koy sonra uzansın 

Altını ne sıklıkta değiştireceğini sen bilirsin zaten boşver onları 
Düşe kalka büyür dediğin gibi 
2 3 kaşık yemekte çok değil bakma sen azar azar başlarsın artık o karnı dotunca yemez çıkarır 
O senin yavrun canım ılkınde acemilik çekersin normaldir alışırsın zamanla
0 oy
(19 puan) tarafından
Kesinlikle böyle düşünme asla. Sana yapılanın aynısı niyet ne olursa olsun bana da yapmaya çalıştılar. Kaynana çocuğum ağladığı zaman sen susturamiyorsun diye elimden alır  ben asla vermiyorum. 2 dk olmadan alırım elinden. Emin ol bir çocuğa annesinden başka kimse iyi bakamaz. Asla kabul etmiyorum. Çocuğun dilinden sadece anne anlar. Her fırsatta bir şey bul ellerine verme. 
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Onlarinki sevmek değil üstünlük yarışı 
0 oy
(38 puan) tarafından
Merhaba. 

Öncelikle lütfen üzerinizdeki bu etkiden kurtulun. Bu aslında sizin düşünceleriniz değil, emin olun bilinçaltınıza böyle işledikleri için şuan bu şekilde düşünüyorsunuz. 

Bakmayın siz aslında 5 ay da hala anne bebeğine alışamamış olan anneler bile var. Lohusalığı uzayan anneler de görüyoruz bunları. Siz ister istemez kalabalık ortamda büyüttüğünüz için tek başınıza olamadığınız için stresle böyle yaklaşıyorsunuz evladınıza. 

Unutmayın isterse 10 kişi olsun etrafında bir bebeğe annesinden daha iyi kimseeeee bakaaamaaaz :) 

Ve siz gerçekten çok güzel bir annesiniz. Belli ki evladınızın rahatı için öyle bir ortamda yaşamayı tercih etmek durumunda kalmışsınız. Allah aşkına hangimiz yaparız bu fedakarlığı :) ne zaman aç, ne zaman oturacak, ne zaman uyuyacak, ne zaman kalkacak, ne zaman altı alınacak siz bilirsiniz. Büyüklerimizin kalbini kırmadan çocuğun gelişimi için kalabalık ortam evet güzel bir fırsat fakat özel ihtiyaçlarıni anneyle babayla karşılaması güven bağımızı güçlendiriyormuş diye tatlı tatlı anlatın bence tavsiyem budur :) 

Lütfen yavrunuza sarılın kucaklayın ve asla yetemediğinizi düşünmeyin dünyanın en iyi annesi sizsiniz istisnasız çünkü bütün anneler en iyisiidir :)
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ya torunlar kıymetli oluyor canım işleri güçleri yok artık ilgi hep onda bide kıyamazlar sen kendini sorgulayıp suçlama her dediklerinide yapma 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,288 göst.
21 Aralık 2020 Aile kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.
0 oy
12 cevap 287 göst.
0 oy
23 cevap 450 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

381,704 soru