0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 2 haftadır kabızlık sorunu yaşıyor oğlum 9 aylık doktor doktor geziyoruz bir çare bulamıyor nolur yardım edin 

Duphalac kullandık ise yaramadi fitil verdim 3 defa verdim sadece birinde yaptı bugün tekrar gittik bu defa lavman verdi probiyotik verdi şeftali kayısı incir kompostosu suyunu felan veriyorum

Mama yiyor içine zeytinyağı koyuyorum poposuna kulak çöpü ile zeytinyağı sürdüm poposu yırtılmak üzere dedi doktor krem süreceksin dedi sürüyorum ağlıyor kafayı yiyecem gerçekten ve aşırı iştahsızlık var bir öneriniz var mı acaba

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Herkese çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kabız eden şeyleri yedirmemeye dikkat et. İshal olması bile sıkınti. Her yemekte zeytinyağı. Onu kabız eden birşey vardır kesin. Bol su ver. İncir yiyorsa suda pişir ez içine biraz zeytinyağı koy yedir.
tarafından
Yapıyorum zaten canım olmuyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Zeytinyagi dicem ama zaten yapıyorsun  Rabbim şifa versin inşallah ay kuzum ya  
(6,919 puan) tarafından
Kimyon denedinmi
tarafından
Hayır canım nasıl yapmalıyım
(6,919 puan) tarafından
Bı çay kaşığı zeytinyağı içine koy ver  ardından acı gelebilir su içir inşallah geçer
(6,919 puan) tarafından
Bide sıcak yanı otura bileceği sıcaklıkta suya otur biraz oynasın. Sıcakta iyi gelir  yada kasıklarına mesaj yap zeytinyaği ile sıcak havluda koyabilirsiniz
tarafından
Hemen deneyim Allah razı olsun çok teşekkür ederim
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Mamayi 6 kasik koyuyorsan suyu 7 cc koy ekmek yerine tam buğday ekmeği yedir elma ver eline bol bol su içir göreceksin bunlarla düzelecek 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım hemen deneyecegim
(6,136 puan) tarafından
Ek gıda çok yiyorsa mamayi azaltmaya bak çok mama da kabız yapıyor süt ve muz verme yemeklerini zeytin yağı ve tereyağı ile yap
tarafından
Yok canım kabız olana kadar çok güzel düzenimiz vardı günde 2 öğün ek gıda alıyordu 5 öğün mama yiyordu şimdi 1 öğün ek gıda 2 öğün yarım biberon mama yerse şükrediyorum
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Benim kızıma ev yoğurdu iyi geliyo ayran yapıyorum çorbanın yanında yoğurt yiyo iyi gelio
tarafından
Bizi de ishal yapıyordu şimdi yemiyor bile ya
(5,307 puan) tarafından
İştahsızlık mı var kan degerlerine bakıldı mı yoğurdun içine meyve püresi filan koysan yemez mi
tarafından
Aşırı iştahsız ya neler yapıyorum yemiyor
0 oy
(940 puan) tarafından
Ben herşeyine zeytinyağı koyarım çorbalarına ılık suyu koymaya özen göster 

Gün kurusu hurma hergun veririrm kefir içir 

Bide sabah uyandığında kahvaltı dan önce yarim saat önce zeytin yağı içir 

Kizim da kabız olurdu ter içinde kalırdı bunları denedim şuan allaha şükür normal kaka yapıyor ve yumuşak 
(940 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ya
Gençsin benden 4b liysen
Kendine iyi bak
Bu teknik ise yararsa yazarsın

Bide,bol bol su teklif et
tarafından
Teşekkürler canım zeytinyağı verdim az önce az da olsa yaptı şükür
(940 puan) tarafından
Çok mutlu oldum
tarafından
Hayırlı sabahlar canım kaç haftadır ilk defa kakali bez ile uyandık çok şükür çok teşekkür ederim sana da yardımcı olan herkese de
(940 puan) tarafından
Rica ederim devam etmeni öneririm
0 oy
(52 puan) tarafından
Mama kabız yapıyor olabilir mi acaba
tarafından
Aptamil conformil varmış onu Alacam yarın acaba biogaia da mi alsam
(52 puan) tarafından
Sen elinden geldikçe ev yapimi yoğurt da yedirmeye çalış Allah yardımcın olsun canım şifa versin
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(594 puan) tarafından
Inciri komposto olarak değilde geceden 3 incir 1 su bardağı suya koyup sabah icir suyunu bide inciri ezip yedir inşallah hemen çıkar tuvalete ben doğumdan sonra çok kötü olmuştum böyle buldum çözümü şifa olsun miniğime insallah
tarafından
Hemen koyayım canım çok teşekkür ederim
(594 puan) tarafından
Rica ederim bide çatlak benim kizimda da olmuştu maalesef ama sanırım çok erken farkettigim için anında iyileşti lansinoh meme ucu kremi sürdüm her popo acısımda bunuda deneyebilirsin
(594 puan) tarafından
1 kez sürdüm 2. Bez acısımda yoktu çatlağı ama ben devam ettim 3-4 gün
tarafından
Evde var sürerim canım çok teşekkür ederim
0 oy
(9,205 puan) tarafından
Başka dr.a da gpturun bence bağırsaklarnda fln bi problem vardır belki.. duphalac lavman fitil vs bunlar geçici çozum cnm, bugun kakasnı yapar yarn yine olur kabız.

Allahım şifa versin inşallah
tarafından
Haklısın da canım yaşadığım yerdeki tüm doktorlara gittik
0 oy
(964 puan) tarafından
Benim kizimda ayniydi bize magnezi kalsine diye bi ilac verdi doktorum cok kuvvetlu oldugu icin 1 kere kullandik kafasina kadar yapmisti sonra duzeldi cok şükür 
tarafından
Ne alaka dedigin ilaçtan başka çare hiç mi yok neden çocuğuma ilaç vereyim bir sürü doğal yöntemler varken sen ver ilaç ben vermiyorum
Bazen kelimelerinizin nereye gittiğini düşünün lütfen sen ne biliyorsun ki benim çocuğuma acı çektirdiğimi arkadaş hayırdır yani ilaç vermiyoruz diye çocuğu kenara mı attık
(964 puan) tarafından
Ben duzgunce soyledim hemen kizdim diye algilamayin benim demek istedigim sey bisi ise yaramadiysa ilaca başvurun terbiyelu olun lutfen yanlis bisi yok soyledigimds
tarafından
Ben terbiyesiz bir üslup kullanmadım hanımefendi siz bi yazdığınıza bakın isterseniz
(964 puan) tarafından
Acimi ceksin cocugun cok yanlis düşünüyosunuz demksim hicde kotu bisi yok bunda bence iyi gunler
tarafından
Çocuğum acı çekiyor olsa sence burda senin onerdigin bilgiye mı bakarim doktora mı götürürüm
Lütfen iyi günler
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Kuzum ıspanak yemegi bire bir yap zeytinyagli ver bak aksama yapar inşAllah 
tarafından
Yaptı şükür canım hemde bugün 3 defa yaptı aklımda olsun çok teşekkür ederim
(5,272 puan) tarafından
Çok sevindim kuzum bana dua eder misin bi dileğim var inşAllah olur
tarafından
Rabbim gönlünüze göre versin inşallah

İlgili sorular

0 oy