0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
Ya kızlar görümcemin kızı az önce dediki bir arkadaşımın ailesinde 4 kişi intihar etmiş hocaya qitmişler demiş size biri büyü yapmş 7 düğüm atmş 7 kişi öldükten sonra biteck bu intiharlar..

Allahtan başkası zaten bilemez ama bazen diyorum acaba inanmalımıyım inanmıyorum pek bu tür şeylere.

Siz ne düşünüyorsunz? 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi
Büyü haktır. Vardır. Gaybi sadece Allah azze ve celle bilir. Lakin Allah azze ve celle meleklerine yarattıklarının hakkında kaderiyle alakalı emir verirken cinler kulak hırsızlığı yapar ve bunu kulaktan kulağa semanın katlarına oturmuş cinlere aktarırlar. Cinlerden kahinlere gelir bu haber ve kahinler, gaybtan haber almak isteyen kişilere para karşılığında bu haberleri verirler. Allah'ın laneti onların üzerine olsun. Melekler ise o cinleri taşlarlar. Yıldız kayması bir cinin azab görmesidir elhamdulillah. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem tarafından günümüze böyle aktarılmıştır bu hadiseler... Allah CC gaybi şeyi meleklere aktardığı zaman gayb olmaktan çıkmıştır artık. Her zaman her şeyi şüphesiz Rabb'im bilir. Resulu Ekrem efendime büyü yapıldığı zaman Felak ve nas surelerini kendisine okuduğu zaman büyü ortadan kalkmıştır bu sürelerin hikmeti budur. cin musallqti içinde Rukye yapılır bakar suresi felak nas  okunur. Öyle ufurmek tükürmek yok içecek hazırlamak al bunu iç demek böyle şeyler yok İslam'da. Ayrıca büyü haktır ama yasaklanmıştır. İslam'da büyü yapan sihir yapan kâfir olur. İslam devletinde ise had cezasına çarptırılir.
(48,679 puan) tarafından
bende onu anlamiyodum nasil biliyorlar tutturuyorlar diye cinlerin söylediğini biliyorum da cinler nasil biliyo onu bilmiyodum☺️
tarafından
Öyle işte kuzum:) en doğrusunu Rabb'im bilir. Napiyosun nasılsin bu arada:)
(48,679 puan) tarafından
iyiyim canim sen nasilsin nasil oldun diye soracaktim girince unutuyorum soramadim bi iyi misin bebis nasil
tarafından
Aaa ne guzel ya bunlari boyle nerden biliyorsunuz
tarafından
İkbalcim sarılığimiz geçiyor elhamdulillah Rabb'im af ve afiyet versin

Bayanelmas- ehli sunnet-ulema alimlerin Kur'an tefsirlerini oku canım.seyyid kutup-mevdudi-ibni kesir bunların tefsirlerine bak mesela Felak ve nas tefsirini oku bir sürü şey öğrenirsin inşaallah
-Reklam-
0 oy
(6 puan) tarafından
Büyü var canım. kesinlikle inanmalısın kesinlikle de ciddiye almalısın. gerçekten var.
0 oy
(78 puan) tarafından
Hayır inanma böyle saçma sapan şeylere
(12,264 puan) tarafından
Kız nesi saçma
0 oy
tarafından
Rabb'im bizi büyüden sihirden yarattıklarının şerrindenkorusun
0 oy
tarafından
Evet var inanırım cozdurene kadar inanmıyordum ama başıma gelince artık inanıyorum 
(71 puan) tarafından
Yorumunuza denk geldim ben de panik atak var beş altı yıl önce çıkmıştı bir süre sonra beni çok kötü etti bikac hocaya danistigimda büyü var demişti hatta okudu filan çok güçlü dedi daha sonra ilaçlarla dualarla geçti rahatladım hamile kalınca ilacı bıraktım yine biseyim yoktu ama altı ay sonra tekrardan başladı şuanda kafayı yemek üzereyim eşim bii hocaya daha danismisti sadece psikolojik demis ben emin olamıyorum acaba ondan mı böyleyim diyorum siz nasıl anladınız
tarafından
Benim arkdsim uyardı beni beynim uyusuktu kalbim açıyordu enerjim yoktu canlı cenaze gibiydik ailece evler basıyordu bizi kendimizi açık havaya atıyorduk evlenemiyordum içim kimseye ısınmıyordu bir bardağı bir yerden alıp bir yere koyasim gelmiyordu kaç kişiye gittik temizsin dedi sonra başka yerde denk geldi onlar çözdü ama tam temizleyemedi bir tanıdık Gebze'de önerdi adam bozdu sonra tekrar yenilenmiş birdaha bozdu bozdukca kusuyordum okundukca rahatlıyordum hala yapılıyor sağolsun adam bozuveriyor arayınca yani büyü yaptıran ölmeden kurtulamıyorsun sürekli yeniletiyor
(71 puan) tarafından
Hadi yaa Allah'ım esirgesin vallahi çok daraldim eşime söylüyorum ama oda bişey yok diyip duruyor sürekli dua ediyorum Rabbime sığınıyorum ama bir türlu tam geçmiyor
tarafından
Benim eşimde inanmıyordu en sonunda onada yapıldı nefes alamıyorum kalbim acıyor bunaliyorum demeye başladı onunkinide cozdurduk hani büyü yoktu diyorum inanmıyorum ki diyor ikinciye yaptırdı baba bu inanmıyor bununkini bozdurma dursun boyle dedim bozdurt demeye başladı şimdi inanıyor 90 yaşında iki çocuğu öldü hala kadın zonguc gibi bir hastalığı bile yok ölmeye niyeti bile yok o kadar sağlıklı yolda giderken hızına yetişemezsin firavun ömrü verilmiş sanki kadına
tarafından
Cozdurmeden geçmez hani Felak nas oku diyorlar ya hiç faydası yok ne okursan oku biz hatimler indirdik duzelemedik üç harflileri olan biri çözmesi lazım .. birde büyülü insanın canı Allah bile demek istemiyor ibadetten tat tuz alamiyor bir namaz kilayim diyorsun üstüne öküz oturuyor sanki hiç canin istemiyor
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Başıma geldi çok berbat bir şey :(
0 oy
tarafından
buyu vardır ayetlerde de geçer o psikolojisi bozulup intahar edenlerin delirenlerin çoğuna çin musallat olduğu için o hale geliyorlar veya büyüyle 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Var nazar büyü 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 481 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,901 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.