0 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde (2,400 puan) tarafından

Kızlar bilenler bilir. Ablam ayin 17 sinde doğum yaptı. Bebeği anne karninda su yuttugundan sürekli kusuyordu. Her neyse 17 sinde sabah doğum yaptı aksam 6 ya kadar emzirmis kusmus emzirmiş kusmus. 

En Son da baya bir kusmus yoğun bakıma aldılar. Serum ile besleniyor şimdi. 2 700 doğmuş. Bugün hala 2 700. Bugün az az mama içmeye başlamış. Ablam da evde sütünü sagip  öyle götürüyor hastaneye.

Ama sütü çamur gibi rengi çok koyu. Benim bildiğim ilk süt sarı olur. Ablam sağıyor sagiyo  koyu kahve rengi. Normal türk kahvesi gibi yani. 

Sütü de pek gelmiyor. Bestlak damla aldı bugün. Bende kuruyemiscilerden kuru incir aldım kaynattim onu içirdim. 

Ama doğumdan itibaren süt rengi asiri derecede koyu kahve.

Neden sizce? 

Sizinde oldu mü? Bir bilginiz var mı?

17 Cevaplar

+1 oy
(339 puan) tarafından
Ilk defa duydum doktora demesi gerek bebeğe de sakın vermesin
(2,400 puan) tarafından
Yarın kontrolü var. Yarın soracak inş. Doğum yaptığı gün akşam üzeri bebeği kuveZe aldılar. Oradakiler demiş belki sütünden sürekli kusuyordur diye
(339 puan) tarafından
Tabi canım yeni dogan hemen kusmaz ki zaten 2 haftalık veya 3 haftalıkken az az başlar
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
İlk kez duydum bence bi doktora görunsun o sütü bebege vermedi insallah
(2,400 puan) tarafından
Doktorlar diyo belki verdin ondan sürekli kusuyo
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Hiç bilgim yok canım çok geçmiş olsun doktora sormadı mı 
(2,400 puan) tarafından
Yok cnm yarın kontrolü var yarın soracak inş
(3,527 puan) tarafından
Sorsun canım her ihtimale karşı bebeğe göndermesin nolur nolmaz
0 oy
(1,282 puan) tarafından
Bebek belki de o yüzden kustu niye verdiniz o sütü doktora sormadan vermeyin
0 oy
tarafından
Canım mutlaka doktora sorsun bebeğe zarar verebilir malesef ki böyle bir şey duymuştum bi yakınımizin sütü meğerse bebeklerine yaramıyormuş 2 bebeğini kaybetti 3. Bebekte farketmisler mama vermişler o yaşamış ama rengi ile ilgili birşey demediler o yüzden mutlaka sorsun
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Göğsü yara oldu mu . Kanayip karışıyor da olabilir 
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Yara var mi göğusünde kan karışıyor olabilir mi
0 oy
(48,704 puan) tarafından
doktor bisey dememis mi
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sütü sağıp gönderince ebeler dememiş mi bu neden böyle diye? 
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Aaa neden oyle olmuş acaba emzdrmesın ya yazık ilk sut bnm de baya sarydı vala yda antıbıyotık falan neblm hap fln kullanyormu o bşey etkı etmştr mutlaka 
0 oy
(749 puan) tarafından
Cnm o sutu goren hmsire zaten vermz bebege
0 oy
(10,386 puan) tarafından
Canım sütüne Kan karışıyor ablanın süt damarları açılırken yüksek ihtimalle korkmayın düzelecektir
(2,400 puan) tarafından
Kuzu kırmızı veya birde değil. Siyahimsi gibi :(
(10,386 puan) tarafından
Kuzum oluyormuş koyu kahve de oluyormuş yani şöyle düşün ilk süt baya sarı zaten kırmızı girince içine kahverengi olur otomatikman. Korkmayın allahın izni ile gecer ablan da üzülmesin kesilmesin sütü düzelecektir
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Kesinlikle normal deil. Koyu sarı olur ilk süt.  Hani sütünü sağıp gönderiyor ya.  Hemşireler demiyor mu bu süt niye öyle.  Bir doktora danışın bence 
(10,386 puan) tarafından
Kulum neye yaz bak ilk süt koyu kahve diye izahı çıkıyor
(5,559 puan) tarafından
Ilk defa duydum walla ya
(10,386 puan) tarafından
Ben tahmin ettim kan karışır diye nete baktım orda da kırmızı pembe ya da kahve olabilir bebek kusuyor ise ara verin demiş kuzum iyileşince emzirsin önerisi var
(5,559 puan) tarafından
Bilgin için saol cnm . Bişey öğrenmiş olduk
0 oy
(749 puan) tarafından

Canm yaz gogleye oku bak anlatiyor

image

0 oy
(258 puan) tarafından
Enfeksiyon olabilir. Çekinerek sağım yapıyorsa tam bosaltamiyor olabilir göğsünü. Inşallah geçici bir durumdur.
0 oy
(270 puan) tarafından
Bı arkadasimin oldu aynısı.Ablaniz covid geçirdi mi?Doktor covid geçiren annelerin sütünün bu şekilde olduğunu söyledi.
(864 puan) tarafından
Ben hamile kalmadan once gecirdim yinede olurmuki acaba
(270 puan) tarafından
Hamile kalmadan öncesi ile ilgili bir bilgim yok ama arkadaşım hamile iken geçirmişti doğum yaptıktan sonra ben görmedim ama sütünün simsiyah oldugunu söylemişti o emziremedi bebeğini maalesef mama ile besliyor şuan gitmediği doktor kalmadı.Belki bı süresi vardır bir doktora sormak lazım.Eger öyle bir durum ile karşılaşırsanız bence sağın sağın dökün bir müddet sütünüz kesilmesin belki bı sure sonra temizlenir normale döner inşallah sorun yaşamazsınız.
(864 puan) tarafından
İnsallah cok sagolun :)

İlgili sorular

0 oy
58 cevap 1,557 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
20 saat önce Diğer kategorisinde Abdurrahmanbebe (221 puan) tarafından soruldu