0 oy
72 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
Menenjit asisi kac aylikken yapılıyor?  Bebegim 9 aylik saglik ocagindan aradilar kizamik asisi icin ve kan vermek icin saglik ocagina cagirdilar ama menenjit asisindan hic bahsetmedi? Bu aylarda vurulmasi gerekmiyormu

8 Cevaplar

0 oy
(4,854 puan) tarafından
14 aylıkken yaptırdık ilk dozunu
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Özel bir aşı, sen kendin hatırlat değişiyor yapılan ay bebeğin yaşına göre. Mesela ben yaşından sonra 15. Ayda başladım ikinciyi 17. Ayda yaptık. Sonrakiler 20 ve 29 
0 oy
tarafından
Ozel asi parali yani oldugu icin saglik ocagi vurmaz canm onu doktorunla gorusup alip vurduracaksin
0 oy
(3,836 puan) tarafından
sağlık ocağını bırak kendi özel doktorumuz bile söyleme hatta önermek gerek yok dedi. ama ben başka bi doktora gidince öğrenip yaptırdım. Nimenrixler bitti. bexsero ilk doz yapildi ikinciyi yapacak. 
0 oy
tarafından
2 yaşa kadar istediğin zaman yaptırabilirsin canım. Özel aşı olduğu için söylemiyorlar çoğu zaman. Sen syle yaptrmak istiyosan
0 oy
(6,202 puan) tarafından
1yasindan once bir doz 1gasindan sonra ikinci dozunu yaptircaksiniz cunku szin coktan gecmis o aylari.Ayriyeten menenjit ozel bir asi saglik ocagi soylemez
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bize bırak Sağlık ocağını kendi çocuk doktorumuz bile söylemedi ben internetten okudum öyle bir aşı olduğunu oradan öğrendim Çocuk doktoruna Sordum Bizde 9 ay daydık o zaman 1 yaşından sonra yaptırırsın dedi 13 15 bexsero 14 te nimenrix vuruldu bexseronun son dozu kaldı 25 te oda Sağlık ocağındaki ebemiz vurdu aşıları bu arada
0 oy
(916 puan) tarafından
Menenjit özel bir aşı . İki çeşidi var nimmenix ve bexero ikisini de yaptırmak lazım çünkü farklı menenjit türlerine karşı koruyor. Doz ayarlamasıni her çocuk doktoru farklı yapiyor. Benim doktorum 1 yaş sonrası yapalım dedi . O zaman nimmenix tek doz bexero iki doz olacak .

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 147 göst.
25 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Küboşşşş (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
17 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ukonetsret (4,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
24 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (35 puan) tarafından soruldu

384,968 soru

11,514,047 cevap

35,174 kullanıcı

...