+1 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar hayırı huzur akşamlar hepinize..

Ben buraya yeni üyeyim üye oldum olası baya post açtım çokta güzel yanıtlar verdiniz çok teşekkür ediyorum..

Şimdi sorum şu arkadaşlar eşim çok iyi niyetli aşırı derecede eşim ile dört yılı aşkın evlilğimiz var oğlumuz var nişanlı iken ev aldı aile apart. İstemedi ordada dairesi var ama üstüne değil şuan neyse eşim ailesine her konuda çok yardımcı olmuş özellikle para abisi iş batırmış batmaktan çıkarmış yengesi e çocuklara market ihtiyacı görmüş tabi bunlar benden önce beni ilgilendirmez ama şimdi şunu demek istiyorum abisi tam aksine tam üç kağıtçı onlar aile apartmanında oturuyırlar yine iş kurdu tutunmaya çalışıyor ama çok haksızlık yapıyor  araç davası var açmıştım postunu eşimin üzerine diye sattı bitene onu halletmeye çalışıyor eşim.bu sorundan dolayı konuşmuyoruz onlarla. Eşim evlendi evleneli  2000 bin TL yardımı oldu sadece kayınvalidemde ona çok düşkün aşırı afedersiniz ondan dayak yiyeceğini bilse yine başında taşır eşimde aksine çok saygılı yine çok sevilmez farkındayım onlar hep ön planda onlar için kaynanam bizede yardım etti bizde şimdilik kiramızı almıyoruz 50 bine yakın borcumuzu üstlendi ama kaynıma 10 yaptıysa bize 3 gibi düşünün neyse biz borcumuzu yarıladık eşimin işi iyi çok şükür yinede bizde gözleri kendi ayaklarımızın üstünde durmaya çalışıyoruz eltimle de konuşmuyorum oda beni silmiş falan çokta umrumda.. Arkadaşlar eşim bunların farkında aslında normalde yüzyüze konuşurken sen merak tme ben hakkımı alıcam diyor ama bana pek öyle gelmiyor eşimin gözünü açması için ne yapabilirim bana saf gibi geliyor niye bilmiyorum gözü açık uyanık olsun istiyorum tecrübelerinize ihtiyacım var. Üzülme ben farkındayım ben çocuğuma helal lokma yedirme peşindeyim sen onları takma diyor ben Allah için o küçük çocuklar için yardım ettim diyor ama görmesini istiyorum bazı şeyleri

4 Cevaplar

+1 oy
(2,282 puan) tarafından
Tam benim eşim gibi babası öldü babasının bütün borçlarını esim ödedi bilerziklerimi aldılar borcu oduyeljm geri veririz diye ama ortada hiçbir şey yok eşime diyorum benim bilerziklerim nolucak diyorum zamanı var herşeyi alicam onlardan diyo bende bagrip cagriyorum ne zaman diye bacım bunlar neyin kafasını yqsiyo ben anlamıyorum ki 
(228 puan) tarafından
Benim eşim bekarken çok yardım,cı olmuş ama evlilikten sonra vermedi aldığını gösterdi birlikte kapadık borçları ama şu zoruma gidiyor bize yaptıklarını laf ediyor eşim bir çok kez kızdı annesi laf ediyor babası değil bu çok sinir ediyor kaynıma resmen onlar bakıyor eminim tek isteğim borcumun bitmesi kimseye muhtaç olmadan yaşamak
(2,282 puan) tarafından
Zaten en mantıklısı kendi ayaklarımiz üzerinde durmak ve gerçek ten ne kaynana ne başkasına muhtaç olmamak çok şükür bu zamana kadar da olmadim ama eşim bu kafayla giderse oluruz gibi görünüyo hiç takma canım kafana ben takmıyorum artık zaten diyorum anlaiyo ugrasmaninda anlamı yok ne desekte ne yapsakta kendi açımdan soyleyim boş Allah aklımıza fikirmizi versin ne deyim
(228 puan) tarafından
Aynen cnm yapacak hiç bir şey yok eşimide suçlayamıyorum abi demiş yardım etmiş kul bilmese Allah bilir Rabbim helal lokma nasip etsin kimsenin hakkı kimsede kalmaz eminim
-Reklam-
0 oy
(48,708 puan) tarafından
gormezler canim benim esimde oyle suan babasinin oturdugu ev var ustte kaynim oturuyo bisey istemem ben diyo hepsi ayni saflikta
(228 puan) tarafından
Benimki hakkımı alıcam diyor ama abisi çok zorba insan bi o var sanki dünyada
0 oy
tarafından
Bu sorunu cevremde o kadar yasayan varki hatta daha kotusu. Goz gore gore evladin biri kayriliyor ve bu genelde kotu olan evlat oluyor. Ama bu konida sen birsey yapamazsin emin ol onun ailesi ve onun ailesinin parasi bosver siz kendi evinize yolunuza bakin. Onlari dusunup negatiflik sokmayin evinize. Herkes kalbinin ekmegini yer 
0 oy
tarafından
Cnm bende aynı dertten muzdaribim düşün kaynana gilin oturdugu evi eşim aldı taksitini ödüyor biz kiradayiz borcumuz gram yardım yok üstüne ne ihtiyaçları olsa gecenin bi vakti bile olsa esimi arayip getir diyolar hayır yapsn anası babası ama babasi en azindan ev konusunda bı tık yardımcı olmalı emekli maaşı var iyi yani parasi 2 kisi yasiyolar parayi sadece havasina yemesine icmesine bide millete vermeye var
(228 puan) tarafından
Canım ev alıp ödemek ne demek çok değişik öyle şey mi olur sen kiradasın birde bizim evlendikten sonra hiç paramızı almadı kayınvalidem yardımda etti ama sürekli söylenerek sırf diyetine yardım etti diye vijdan yaptı ondan ama evinin borcunu ödemeniz kötü olmuş peki ev kimin üzerine canım
tarafından
Kaynanamin üstüne cnm kız huzurumuzu bozmasinlar yardimlarinida istemiyorum ki bugune kadar hic bizimle ilgilenmedilr
(228 puan) tarafından
İnan bende artık bıktım bu araçta kaynımın işi için gitti baba malıydı araç varken araba benim diyordu kayınpederim şimdi aracı alan kişi üstüne almadı hiç ilgelenmiyor çok sinir oluyorum ve bize ettikleri yardım dillerinde sürekli
tarafından
Allah yardimcin olsn cnm
(228 puan) tarafından
Amin cnm hepimizin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 225 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde cansel35 (186 puan) tarafından soruldu
0 oy