0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından

Kızlar hayırı huzur akşamlar hepinize..

Ben buraya yeni üyeyim üye oldum olası baya post açtım çokta güzel yanıtlar verdiniz çok teşekkür ediyorum..

Şimdi sorum şu arkadaşlar eşim çok iyi niyetli aşırı derecede eşim ile dört yılı aşkın evlilğimiz var oğlumuz var nişanlı iken ev aldı aile apart. İstemedi ordada dairesi var ama üstüne değil şuan neyse eşim ailesine her konuda çok yardımcı olmuş özellikle para abisi iş batırmış batmaktan çıkarmış yengesi e çocuklara market ihtiyacı görmüş tabi bunlar benden önce beni ilgilendirmez ama şimdi şunu demek istiyorum abisi tam aksine tam üç kağıtçı onlar aile apartmanında oturuyırlar yine iş kurdu tutunmaya çalışıyor ama çok haksızlık yapıyor  araç davası var açmıştım postunu eşimin üzerine diye sattı bitene onu halletmeye çalışıyor eşim.bu sorundan dolayı konuşmuyoruz onlarla. Eşim evlendi evleneli  2000 bin TL yardımı oldu sadece kayınvalidemde ona çok düşkün aşırı afedersiniz ondan dayak yiyeceğini bilse yine başında taşır eşimde aksine çok saygılı yine çok sevilmez farkındayım onlar hep ön planda onlar için kaynanam bizede yardım etti bizde şimdilik kiramızı almıyoruz 50 bine yakın borcumuzu üstlendi ama kaynıma 10 yaptıysa bize 3 gibi düşünün neyse biz borcumuzu yarıladık eşimin işi iyi çok şükür yinede bizde gözleri kendi ayaklarımızın üstünde durmaya çalışıyoruz eltimle de konuşmuyorum oda beni silmiş falan çokta umrumda.. Arkadaşlar eşim bunların farkında aslında normalde yüzyüze konuşurken sen merak tme ben hakkımı alıcam diyor ama bana pek öyle gelmiyor eşimin gözünü açması için ne yapabilirim bana saf gibi geliyor niye bilmiyorum gözü açık uyanık olsun istiyorum tecrübelerinize ihtiyacım var. Üzülme ben farkındayım ben çocuğuma helal lokma yedirme peşindeyim sen onları takma diyor ben Allah için o küçük çocuklar için yardım ettim diyor ama görmesini istiyorum bazı şeyleri

2 Cevaplar

0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bence siz sizden eski meselelere karismayin derim . Bizde daha beteri oldu ben daha kocami tanimiyorken marketleri esimin ustuneymis hepsi yemis icmis esim askerdeyken batirmislar . Butun borc esime kalmis 2 sene sonrasida biz tanistik borc bataginda oldugunu bilmiyordum babasi kendini sigortali gostermis kardeside odememisler 54 bin lira dukkanin sgk borcu 23bin vergi ve  elektirk borcu 17 bin tl bizim kendi evimize bedas elektrik vermedi kocanizin borcu var olmaz deyip gonderdiler babasi anasi umursamadi. Bende babamdan istedim o aldi ustune.  Daha hala borc var.. 56 bin lira dayisina borc vardi market batarken  ondan alinmis etraf borclari silmek icin esim altindaki arabayi sattti verdi. Beterin beteri var sukret ve bu borclar resmi olarak esimin uzerine oldugu icin babasiyla tartistik kimin uzerindeyse o odesin dedi. 
(228 puan) tarafından
Evet sizinki de kötü Rabbim yardım etsin hep birisi eziliyor abisi çok uyanık sanki dünyada bir o var gibi kaynanam bize verirken laf ediyor ama eminim aylığı birini kaynıma veriyor bizimde şöyle durumumuz var canım eşim bekarken eşim üzerine araç almış ama araç eşim değil aracın vergi borçları var 6 yıldır ödememiş Allahtan haciz falan gelmedi maaşına ve aracı usülsüz sattı birine sattığı kişi bize yakın her ay vergi borcu yapılanı o ödüyor toplamda borç 9000 bin TL yani şükür ediyorum ki eşimin üzerine dükkanı falan yapmamış dükkan kaynatamın üstüne ve onunda vergi borcu var ama biricik oğulları olduğu için ona çok güvenirler ne kadar yalan söylesede her şeyi
(1,737 puan) tarafından
Siz basinizdaki belayi defetmeye bakin. Uzak olmaya bakin zararlari olmasinda faydalari eksik kalsin. Benim kaynanamda en kucuk ogluna  parali universitede okutucam edicem diyordu. Simdi alzaymir oldu herkez ben bakarim diye bekliyor ama benim bakacagim durum degil maalesef . Bizimkilerde evin reisi parayi yoneteni kaynanamdi hem o kadar para borc vardi ustumuze hemde kaynanam esimin uc kurus maasini aliyordu diger oglununkinide aliyordu faturalari oduyordu banada aserirsem diye aylik 10 lira kocama 50 tl veriyordu benm ilk kizim karnimda 7 aylki olana kadar bu böyle devam etti . En son ben saydim sövdüm ciktim o evden tabi esim ailesiyle kusmedi farkında degildi olanin safti yani ..ama simdki aklim olsa evlenmezdim babam zengindi uvey anne derdi varfd ama bi sekilde idare ederdim.simdi durumumuz duzeldi oda kendi babam sayesinde ..
(228 puan) tarafından
Canım işte ne desek boş demekki yaşayacak mışız inan bende şu aracı def ettirme derdindeyim dahada ne kapısı ne kapım kaynımlarla konuşmuyoruz zaten bu olaydan eşim bekarken verdiklerine yapacak bişey yok ama şuna çok inanamıyorum küçük olan genelde hep eziliyor ve çok sevilmiyor
(1,737 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun canim benim esimde ortanci oglan ...ben en son empati yaptim ibretlik ...
 kardesimlee is yaptik butun sermayeyi ben koydum kocamla ortak paramızdi kardesm yariyolda birakti. 1 yil kadar kustuk ama gecen mesaj atti kardes bu atsan atilmaz satsan satilmaz .
(228 puan) tarafından
Aynen öyle cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emin ol eşin doğrusunu yapıyor hakkını yedirmez ve bunu yaparken haram lokma yemek istemiyor sen pek müdahil olma bence çünkü eşin birçok şeyin farkında ve zamanın gelmesini bekliyor muhtemelen
(228 puan) tarafından
Evet öyle diyor farkındayım ben herşeyin diyor kimin ne dediğinin ne yaptığının diyor her şeyin zamanı var diyor

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 349 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde cansel35 (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 321 göst.
5 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 280 göst.