0 oy
335 göst.
Aile kategorisinde (389 puan) tarafından
Kizlar ablamin 3 aylık oğlu var 1 aylıkken kana kana süt içerdi memeyi gayet iyi tutardı ama 2 aylık oldu aniden durdu tutmuyor memeyi günde 2 veya 3 defa ablam zorla verir yoksa asla ağlamaz içmez biberonla denedi yine içmiyor mama bile içmiyor kaşıkla siringayla ne yaptıysa içmiyor ablam bugün aradı çok ağladı hastaneye götürdü doktorlar hiç bir şekilde hiç bir şey yapmıyorlar mama bile onermiyorlar ne zaman isterse o zmn içsin diyorlar ablamda ben vermezsem istemiyor açıksa. Bile ağlamıyor diyor ne olucak kizlar böyle ablam çok kötü durumda teselli ediyorum ama annelik duygusu işte 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım bazen meme reddi oluyor ne yazkki inşallah tekrar tutar
tarafından
Ahh o meme reddini ben 4 ay yaşadım.
Ayakda emzirirdim süpürge sesleri ne çektim
(1,808 puan) tarafından
Dil bağı mı var acaba yada evet geçici meme reddi
tarafından
Dil bağı olduğunu anlarsınız canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cok sıkıntılı bir süreç oncelikle rabbim yardımcısı olsun.

Yani ne denir bilmiyorum ama fikrimi soylim cocuk nkdr reddederse etsin ablan vermeye devam etsin belki gazı vardir yada ne bilim emmesinde problem olmus olabilir yada boğazında sıkıntı olabilir iyi bi doktora goturmeli ablan
(389 puan) tarafından
Yarın özel hastaneye goturucek insllh bir çaresini bulurlar
0 oy
(119,343 puan) tarafından
o meme reddidir az sabretsin duzelir
0 oy
tarafından
Canım geçici olduğunu dusunuyourm bi de havuç ve tatlı şeyler yesin sütünü tatlandirir boylece daha istekli olur zorlamasın ama alana kadar 15 20 dk da bir teklif etsin acıkıp illa ki emecek meme reddi olabiliyor ablan ne kadar sakin kalırsa bebeği de o kadar huzurlu olur bu dönemi daha çabuk atlatirlar
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Meme reddi olmuş inşallah tekrar tutar ablan pes etmesin kuzum sakince sakin bir şekilde çabalasın
(1,615 puan) tarafından
Ne kadar doğru bilmiyorum ama sağlık ocağında emmiyor demiştim kızım için damağına baktılar baş parmak ile düşmüş mü diye belki ağzında birde pamukçuk olmuş olabilir yani aklıma bunlar geliyor
(389 puan) tarafından
Evet kuzum en son 1 2 aylıkken pamukçuk çıktı 4 5 gün içmedi süt ondan sonra pamukçuk iyileşti çocuk artık memeyi tutmadı mama bile içmiyor
(1,615 puan) tarafından
Daha çok küçük ama acır diye mi korkuyor acaba kıyamam yaa
0 oy
tarafından
Geçer inşallah cnn benimkide öyleydi biraz düzeldi cnm
0 oy
(835 puan) tarafından
Meme reddi yapmıştır canım inşallah tutar benim kızda hiç emmedi çok üzücü
(389 puan) tarafından
Yok bu başta tutuyordu aniden birskti
0 oy
(150 puan) tarafından
Bende kziimda yaşadım canım meme reddi diyorlar 

Uyurken emziriyordum uyanıkken asla ağzına almıyordu yıkıyordu ortalığı 1 aya yakın sürdü bizimki hep uykuda verdim denesin bence inşallah geçer erkenden emmiyor diye mama vermesin yoksa hepten bırakır emmez
0 oy
(7,734 puan) tarafından
Yarı uyur uyanık vaziyette vermeye çalışsın ben o şekilde alıştırmıştım geri memeye canım. Bir de soruyla ilgisiz olacak ama bugün aklıma sen düştün. Eşinin ailesiyle umarım iyileşmişsindir ya da durumlar ne hiç bilmiyorum ama seni çok merak ediyordum ya
(389 puan) tarafından
Ben iyyim.cok şükür huzur mutluluk geri geldi evime çok şükür kayananam onlar olmayınca iyyiz biz
(7,734 puan) tarafından
Aman çok şükür ya. Rabbim huzurunuzu daim etsin
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde de meme reddi oldu uykuya daldığı anda emziriyordum. 3 aylık başladı şimdi 5 aylık yeni yeni geçti sayılır. Pes etmesin bi şekilde emsin geçecek bu dönem canım 
0 oy
(564 puan) tarafından
Benim kızım da iki aylıkken bıraktı uyurken mama içirirdim zar zor uyanıkken hiç içmedi. şu an iki buçuk yaşında istemediği bir şeyi asla yediremezsin götürmediğim doktor kalmadı bir şeyi de yok Allaha şükür şimdi sabah sosis yiyor akşam makarna arada abur cubur yiyor inan ki başka yediği bir şey yok yediremiyorum. Ama bir şekilde büyüyorlar Allaha şükür. Ablan hiç canını sıkmasın. 
0 oy
tarafından
Meme reddi dr tam 5 ay çektim sinirden oturup ağlrdm 
0 oy
(847 puan) tarafından
Genelde 2 yada 3 aylıkken meme reddi oluyor ayakta fitnes topu üstünde yaylanarak şarkı söyleyerek ilgisini dağıtarak.emzirsin. bebekler 3 aylik olunca yeni doğandan çıkıyor ve tanıma süreci başlıyor etrafı ilgisi dağılıyor. Sabretsin ve meme versin stres yapmasın süt yapan şeyler tüketsin.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Avent lansinoh bu biberonlardna denesin canım sütünü sağsın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 142 göst.
20 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 257 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gul25 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.