0 oy
651 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (996 puan) tarafından

Melemenler kısa hazır :)

image

5 Cevaplar

0 oy
(1,430 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ellerine sağlık kuzum benim elimden gelmiyor böyle şeyler hiç yapmadım daha önce millet kuru konserve neler yapıyor biz ne yicez acaba kışa :D

(996 puan) tarafından
Yaparsın canım ne var ki çok kolay valla bana da kimse öğretmedi youtobe den aç izle sende yaparsın ben senelerdir yaparım evlenirken hamur bile yoğurmazdım şimdi gelsin mantılar diyorum
Yaparım dersen yaparsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız daha erken şöyle bir ay falan geçsin bir 
(996 puan) tarafından
Canım yok ya o zaman lohusa oluyorum yaptım yaptım yapamadım kalırım vallahi 33 haftaligim 2 kizimda var yardım edenim de yok ucuzken aldım yaptım
tarafından
Ha iyi o zaman :)
0 oy
(673 puan) tarafından
Afiyet olsun bizde bugün yaptık 44 şişe olmuş :)))
(996 puan) tarafından
Yok canım ben biber sevmiyorum içinde koku yapiyo sanki pişireceğim zaman kayıyorum
Domatesleri temizleyip.doğuruyorum tencereye biraz yağ koyuyorum domatesler kaynayınca altını kısıp siselere dolduruyorum üzerine bi çay kaşığı tuz döküp ağzını diliyorum ders ceviriyorum bi gece öyle bekliyo sabah yerlerine kaldırıyorum canım maşallah hiç bozulma olmuyo
(246 puan) tarafından
Bende mi öyle yapsam ki benimkinin de tadı bi değişik oluyo acaba biberden mi cnm ya
(964 puan) tarafından
Kızlar ben biber değil de samirsak kavuruyorum az yağ ile sonra onun üstüne domateslerini koyup kaynatiyorum suyunu çekince kavanozlara koyuyorum. Sarımsak hem buzulmasini engelliyor hemde konserve kokusu olmuyor tavsiye ederim
(996 puan) tarafından
Biberden oluyo canım sadece domates yap bide çok kavurma kaynayınca kavanozlara doldur tazecik oluyorlar
(673 puan) tarafından
Bende biber koymadım cnm sonradan yaparken ekliyorum içine biz de oğlum ve kızım 4 kişiyiz ama kayınvalidem lerle
 Ayrimiz gayrimiz yok beraber yapıyoruz hep daha 1 posta daha yapicaz nasipse
0 oy
(439 puan) tarafından
Erken değilmi daha ben bayramdan sonra yapmayı düşünüyorum :) ellerine sağlık :)
(996 puan) tarafından
Aynen öyle canım zaten bende 2 tane daha çocuk var ne is ne güç bitiyo Allaha şükür temizligim de bitti aslında sadece doğuma az kala tekrardan bi el atarim eve temizlik için
(964 puan) tarafından
Evet canım büyük temizliğin bittiyse çok kendini yormadan tekrar bi temizlersin daha var dogumuna yine ister bence bi üstten üstten :)
(996 puan) tarafından
Aynen öyle canım Allah yardımcımız olsun insallah
(5,938 puan) tarafından
2 cennet kuşu annesi 1 kg luk kavonoz lara yaptim 51 kilo domatesten yaptim zaten 6 kg kabuğu soyulunca gitmiştir 5 kg suda kaynamaktan gitmiştir
(964 puan) tarafından
Anladım canım.  Sağol bilgi verdiğin için afiyetle yersiniz inşallah
0 oy
(246 puan) tarafından
Cnm sen kaç kilo domates aldin ve kac kavanoz çıktı
(996 puan) tarafından
Ben yeşil fasulyeye temizliyorum yıkayıp süzdükten sonra buz dolabı poşetlerinde havasını iyice alıyorum direk dolaba atıyorum bir yemeklik bir yemeklik öyle iyi oluyo.fasulyenin. konservesi güzel olmuyo bide kavurarak koymuştum çok kötü olmuştu biz beğenmedik en güzeli taze diri koymak buzluğa ben öyle yapıyorum gayet memnunum
(246 puan) tarafından
Kaynanam onu haslayip atyo çok güzel oluyo domates rendeliyo
(996 puan) tarafından
Ben öyle sevmiyorum canım bana vıcık vıcık geliyo ben denedim böyle hoşunuza gitti böyle yapıyorum sende dene istersen nasıl hoşuna giderse öyle yapabilirsin
(246 puan) tarafından
Tmm cnm çok sağol
(996 puan) tarafından
Nedemek canım rica ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 210 göst.
3 Eylül 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 381 göst.
22 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy