0 oy
445 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Selam kızlar kaynanayla bir oturanlar oturmuş olanlar ev ayırırken başınızdan neler geçti eşiniz istemiyorsa bide neler yaşadınız nasıl oldu ev ayırmaniz

22 Cevaplar

0 oy
(683 puan) tarafından
Rabbim bu yola girenlere yardim etsin ben tarifsiz bir aci yaşadım evi ayiracaz dedik bizi sürgün ettiler maalesef
(683 puan) tarafından
Yok eşimde benim tarafımdaydı  yani ikimiz de evden ayrilmak istediğimizi söyledik ailesine onlar bizi olduğumuz şehirden gönderdiler çok kötüydü yani ayni şehirde durmamiza bile izin vermediler evden ayrilmamizi istemiyorlardı çünkü
tarafından
Ayy hayret bişey ya aman boşver eşin sana hak veriyorsa arkanda duruyorsa uzak şehirde olmak daha iyisi senden uzak Allah'a yakın olsunlar desene
(683 puan) tarafından
Ya onlar çocuklari arasinda çok ayrımcılık yapar gelinler torunlar arasında da aynen eşim kendi gözleriyle görüyordu yaşiyordu
(7,193 puan) tarafından
Sen istemedikten sonra zorla nasıl başka şehre gittin ki
(683 puan) tarafından
Onlar çokta rezil insanlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz altlı üstlü oturuyorduk ama ayrı değildi herşey bir gibiydi olmadı çok üstüme geldiler eşime dedim anlamadı kesinlikle bende bıraktım annemgile gittim oylelikle söz verdi ayırdı evi çok şükür yine bir gibi ama hiç dehilse sabah 7 de kalkıp kahvaltılarını hazırlamiyorum ben evime 10 dakika girsem ne bokk işin var diyorlardı her konuda biktirdilar o yüzden bende Boşanmak istedim oylelikle ayirdilar
0 oy
tarafından
Beraber oturup da sıkıntısız ayrılan görmedim hic 
0 oy
(35 puan) tarafından
Bizde altı üstlü oturuyoruz geceden geceye yatmaya giderim evime kaynanamla tartıştık eşim ailesine toz kondurmaz bana bağrır çağrır beni hırpalar ailesi için  bilmiyorum ne olacak 
0 oy
tarafından
Bir buçuk senedir konuşmuyorum ben ev ayırırken istemediler beddua ettiler peşimizden. Şeytan görsün yüzlerini. 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Ne olacak esim ayrı eve ckmak istiyoruz deyince konseyy toplandi kaynbabam yok ayrı eve cikacak bi durum görmüyorum oturun otrdgnz yerde kaynanam ben ogullarimi aslan gibi yetstrdm de bilmem ne de ben eltim ve kayananamlarla bir oturdum allah var elimle skntimiz olmadi hic hala kardeş gibiyiz onlar bizi ayni evin içine tıkmaya çalışıp oğullarından ve bizden istifade etmeye çalıştılar sadece son zamanlarda tartışmalar hic bitmiyordu esim her ay para veriyordu 500.600 diyodu ki ayrı eve çıkınca masrafin birsuru olacak bana bi 500 verip kurtluyorsun diye gözünü korkutmaya çalıştı hep artık son radde geldik kayinpederim tarafından kovuldum bile sonra da kalmadım onlara cok sukur çıktım onlar da kurtuldu bende en ev üstüne asla olmuyor zaman geçtikçe saygı sevgi tükeniyor ben ne kadar alttan aldıysan hep sarpa sardı rabbim herkese kendi evini düzenini nasip etsin inşallah kimseyi kimseye de muhtaç etmesin
(35 puan) tarafından
Amin inşallah canım eşin arkanda durmayinca çok daha zor
(1,741 puan) tarafından
Cok sukur ki arkamda durdu artık o bile dayanamadı dusun cok zor günler yasadik esim uzmancavustu evlendik 10 gun sonra gitti beni götüremedi ben kayananamlarla durdum herkes kolay kolay yapmaz bunu anneme Babama da gidip bekleyebilirdim ama o ne yaptı esim beni arıyor diye tavır aldı daha il günlerden imalar laf vurmalar esim birakma kararı aldı birakma parası iyi dedi oğlunun cani mi önemli para mi değil mi ama geldi 1 sene işsiz kaldı esim bu hep evde mi oturacak markete girsin çalışsın dedi hep kaynanam eşimin de burnumdan geldi velhasil rabbim yüzümüze bakti memur oldu da oylelikle kendi düzenimizi kurabildik cnm rabbim sanada gonlundekini versin insallah
(35 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
6 yıldır ailesi yle bir yaşıyorum zorluk lar var ama ayirmiyorlar biizi :(  
0 oy
tarafından
Ev ev üstüne olmaz biz abimlerle geçici olarak oturcaktık ev almıştık ev yapılıyodu inşaaattı gelin bize çok saygısızlık küfürler iftiralar vs anneme babama ismiyle hitap ederdi ben evde tek kendiyle kaldığımda küçüktüm sıkıştırır ağlatırdı annemler hala katlanıyordu ama ablam şehirdışımdan gelip görünce yeter annemlere ettiğin pokemon gibi üstüne uçarım defol git dedi ve o şekilde ayrıldık :D 
(78 puan) tarafından
Helal olsun o ablaya:)
tarafından
Aynen valla :D
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Kaynanayla değil de babasıyla ve kardeşiyle 1 ay kadar beraber yaşadık şuan evimizde ayrı hayatlarımız da. Konuşmuyoruz:D
0 oy
tarafından
Kaynanam vefat etmisti, kayinpederim kaynim vardi. Cok zorlaniyordum zaten yemegi dert ederlerdi erkek bide temiz degillerdi cileden cikiyordum. E ailem gelmek istese cekinirdi. Esimde maddiyattan dolayi ayirmak istemiyordu. Hamile oldugumu ogrendim, baktim bana yardimlari dokunmuyo uyariyorum hic umurlarinda degil, esime soyluyorum bana soyleme diyo. Cektim gittim annemlerin evine. 1 ay kaldim evi dizdi esyalarimiz filan vardi zaten cok sukur ufak tefek seyler aldik suan gul gibi yasiyoruz, e tabi kayinpederim dusman kesildi bana demedigini birakmadi, beni sevdiginden degil hizmeti gitti yemegi gitti e esim bakiyordu parasi gitti. Kendi evleri, maasi da var idare ediyor kendini hic dusunmuyorum bile. Esim de istedigi zaman gider oturur beni hic zorlamiyo sagolsun. 
0 oy
(407 puan) tarafından
Hangisi ni anlatsam acaba 8 yıl köle niyetine kullanılıp kesinlikle ayrılmak yok diye hergünümü ağlayarak geçirdiğimi mi yoksa ayrılmak istiyorum diye bir sürü laf duyup aşağılandığımımı ...                   Ben güzel bir şekilde ayrılmadım maalesef en son artık çocuğumu alıp babamın evine gittim olanlara dayanamayıp o evi ayırmazsan gelmem dedim eşime aslında oda yaşadığım herşeyi biliyodu ama beraber oturmak işine geliyordu hem şehir dışında çalıştığı için hemde para biriktiyodu ondan ben artık istemediğimi isterse beni boşamasını söyledim önce tamam orda kal gelme sen yoluna ben yoluma dedi iki gün sonra dayanamadı gelip beni eve getirdi ondan sonrada ayrıldık tabi bu ayrılıksa ama hiç değilse önceki gibi değil
tarafından
Esinle mi ayrildinz merak ettim
(407 puan) tarafından
Yok canım ayrılmanın eşiğinden döndük evi ayırma yüzünden benim haklı olduğumu görünce kabul etti evi ayırmayı şuan 3 yıl oldu evi ayıralı 11 yıllık evliyim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim kaynım evlendi ben kendi evime geçtim hiç sorun yaşamadık güle oynaya oldu
0 oy
(35 puan) tarafından
Bana dua eder misin eşim arkamda durup bu ayırsin şimdiden Allah razı olsun 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Eş istemiyorsa ztn çok zor okur ayrılsa bile evler o sana ailesi için yapmasını bırakmaz .ailevi eşler iyy sinir bozucu giripte anasının babasının arasına yatsın bari büyüyüp sorumluluk sahibi olamıyorlar hep destek gördükleri icin
(35 puan) tarafından
Hay ellerin dert görmesin ne güzel soyledin
(2,330 puan) tarafından
Öyle tabi malesef  sen her halükarda zorluk sinir sitrws olacaksın ayrılsanda anam babam dicek başka bişey demicek
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Kaynanamlarn evi 2 katli müstakil  ev aşağıda eltim oturuyor ikinci katida ikiye bölmüşler kaynanamlarn tarafı 3 oda mutfak banyo tuvalet bizim taraf iki oda mutfak banyo tuvalet kapılar dip dibe biz evimize sadece uyumaya geliyorduk yeme içme beraberdi arada tartışmalar falan illa oluyodu yinede iyi anlasiyorduk sonra kaynanam kendine ayrı daire aldı kendisi taşındı biz de otomatikmen evi ayırmış olduk hiç bir sorun yaşamadık smdi yine hep beraberiz onlar gelir biz gideriz 
0 oy
(157 puan) tarafından
Canım ben sıkıntılı ayrıldım kaynanam sürekli benle dovusur ota boka kusuyor tavır alıyor kafasına göre konuşuyor eşimle aramızda olan biteni kiz kardeşlerine kızına anlatıyor her kavgada esim bana kızıp duruyordu öbür gelini ağzına tükürüyor yinede baş taci ediyor du eşim son kavgamizdq yeter ben sana bakacam diye bu yaşıma kadar evlenm3dim birazda oğlun baksın bende eşimle çocuklarımla mutlu olmak ıstiyorum dedi bayarama 1 ay vardi bayaram sonu çıkalım seni uzmeyecem bundan sonra dedi tam dedim biz eşimle konuşurken mutfakta bana orusbu dedi ben duydum eşim de duydu kime diyon annnr orusbu diyerek dedim ben orusbu dedim perdeyi cektim dedi hatta eşim de duydu o talfi tam 1 hafta icinde çıkacaz artık dedi ve bize hiç bir sey vermedi sadece yatak odası salon takımı bizim olduğu için aldik devlleten allag razı olsun 1100 tl pandemi parqsi verdi mutfak eşyaları ve bir odamizi da onla dosedik cok şükür umutluyuz eşime güZel güzel yemekler tatlilar yapıyorum esim ordayken niye böyle yapmiyordun dedi bende annem yaotirmiyordu ki birini yaparsam öbürünü internetten her gördüğünü yapma diye kızıyor du dedim bana sarıldı duygulandi benim haberim olmadan neler yaşamış sin diye allahim bozmasin çok şükür mutkuyuz 
(35 puan) tarafından
Kız darısı başıma Allah daim etsin
(157 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah sende mutlu olursuj hatta biz evi ayridik diye eşimin teysesigil dayısı gil bi anda münasebeti kesti esime dedim hadi biz annrmle sıkıntı yaşadık ayrıldık onlqr niye konuşmuyor dedim yani konuşan insanlar gelip giden insanlar bi anda konuşmaz oldu esim de sildi hepsinin numarasını sosyal medya danda cikardi
0 oy
(119,326 puan) tarafından
ev insaati bitti 1 yatak 1 koltukla ayirdik evi hic bisimiz yoktu zamanla aldik herseyi
0 oy
tarafından
Bizimde çok sancılı gecti.biz 5 sene evle yaşadîk iyiki eşim istedi ayrılmayı çûnkû benim hayalimdi biz kaçarak evlendik ne yazıkki :(hic bišeyim yoktu bana ait bi oda bile yoktu. ama yinede evden ayrılınca kayınbabamın aglamasį beni cok ûzmûştû.inanın o aģlamasınî górúnce ešime gel bırakmayalım dedim dayanamadım  ne yapiyim.iyiki eşim beni dinlemedi:)
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Ben babamlardaydim eşim evi tutu taşıdı temizledi yerleştirdi geldi beni aldı direk evimize gittik 
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Hic güzel ayrılan olmamış ne kadar üzücü sanki biz insan evladı değiliz 10 sene oturdum elti kaynana 2 tane ebe hepsi herşey benim üstündeydi küstüler ayrılıyoruz diye ne olacak kül kedisi gidiyodu kim yapacak hizmeti bom boş çıkarttılar bir sürü borc 2 cocuk cok zor oldu en güzel10 sevmem gitti o borçları ödeyene kadarda canımız çıktı şimdi hic bişey hevesimiz yok 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 201 göst.
29 Ekim 2022 Aile kategorisinde neslihan yilmaz (160 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 222 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 103 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde VB. (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 128 göst.