0 oy
599 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar çalışma şartları nasıl sabah gidip 8 e kadar mı duruyorlar mesela sayım oldugunda felan çok mu geç çıkarlar 

Birde maaşları ne kadar oluyor fazla çalışınca ek ücret felan oluyor mı bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Turkuaz vardi burda gecen bide şokçu gorduydum burdadirlar belki
tarafından
Saol cnm
-Reklam-
0 oy
(2,075 puan) tarafından
A101dw çalıştim orda çalışan işçilerin haklarını nasıl ödeyecekler acaba merak ediyorum. Yaticak yerleri yok.
(1,627 puan) tarafından
Ay kesinlikle öyle bende bekarken çalıştım zehir zıkkım hakkım çıkış saatim 4 ken 6 fan önce çıkarmazlardı pislikler
(2,075 puan) tarafından
Valla sabah giderdm aksam cikamazdim. Mesaiden sonra ön yüz. Bi iki saat sonra sayim (ayda yilda bi sayim olur derler inanma her hafta) sayimdan gece 3 4 te cikardm sabah yine 8 de devam. Ona rağmen yaranamazdik bolge sorumlusuna.
Aylar snra farkli marketlere girdim. Adam deterjan kaldırırken aman kardeşim napiyosun erkek işi bu dedi. Ne çok şaşırmıştım. Çünkü A101de erkek kadin yok. Paleti de sen cekiyosun koca koca kasalari da
(1,627 puan) tarafından
Kesinlikle yaşadıkların aynı benimki gibi sayım iyi olursa 2 ayda bir kötü olursa her ay sayıyosun gece 2-3 de eve gidip sabah 7 de kontrole gidiyosun bende hiç saatimde çıkamazdım çikış 4 yazardı ben 6 dan sonra çıkardım bim ve şokta çalışanları tanıyodum onlar erkenden iştem çıkıp a101 gezmeye gelirkerdi ve ben hala kasamı devretmemiş olup çalışıyo olurdum şuan istanbulda yaşıyorum kaynım bimde müdür sayım yapıyor 11 de geliyor çok şaşırıyorum a101 e girip alışverş bile yapmak şstemiyorum o kadar nefret ettim
(2,075 puan) tarafından
Aynen öyle bende işten çıkınca hic gidip alışveriş yapmadm. Bi yandan iyi insanlara is imkani diyorum ama o insanlarin hakki boğazlarından gecmesin inşallah. Bu resmen sömürgecilik çünkü
(1,627 puan) tarafından
Hepsi yalakalık peşinde çünkü ben evlenip tazminat alacaktım düğün zamanım yaklaştıkça bana mobbing uyguladılar yorgunluktan ayakta duramıyordum tazminatıda gözğm görmedi yeleği kafalarına attığım gibi defolup gittim hala beddua ediyorum mağaza müdürüne Allahından bulsun
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Ben bimde calıstım canm. Calısması yogun baya kostur kostur. Malda atarsın reyonda dizersin kasayada gecerrsin her işi yaparsın. Yok cogun birde mal günü hep gec cıkarsın tam saatnde cıkmıyon. Ne merak ediyosan anladım. Öğlenci sabahcı oluyor smdi korona zamanı degişti tabi market 8 de kapanıyorsa sen 9 da cıkarsın içerde kasa baglanıyor para sayımı filan
tarafından
Ek olarak calistigin fazla saatler mesai yazilmiyor malesef 10 saat calisabilirsin 11 belki 12 ama maasin ayni olur, hatta kasanda eksik varsa maasindan keserler.
(1,175 puan) tarafından
Fazla mesai söyle misal sen o gün fazla calıstın 1 saat. Haftalık calısma saati var ertesi gün veya o hafta bi saat erken cıkarsın. Fazla calısma yok yani sadece erken cıkma var hep aynı saat kadar calısablirisn
tarafından
Kötüymüş o zaman çalışma şartları ya izin peki haftada 1 gün mü maaş asgari ücret mi acaba
(1,175 puan) tarafından
Maaş asgari ücretin bi  tık üstü yol ve yemek te ekliyorlar oyuzden artıyo magazan işlekse primde alıyosun. Yemegini kendn getirirsen bide yok parası vermene gerek kalmıyo yakın yerlerde calıstıgın icin sana kalır para. İzin tabi 1 gün onuda hafta ici verirler
0 oy
(1,627 puan) tarafından
İşe geliş saati net ama çıkış saati çok esniyordu ben küçük ilçede a101 de çalıştım şok ve bim de çalışan personeller evine giderken uğararlardı ben hala köpek gibi çalışıyor olurdum sürekli bu yüZden tartışırdım çalıştığjn mağazadaki müdür ve yardımcısına bağlı ben 3 sene önxe çalıştım sabah 8.30 da giderdim normalde 4 veya 4.30 da çıkmam gerekirken 6 da falan çıkardım öğlende 2 de gidip 9 da mağaza kapatıp 10 da anca mağazadan çıkardık ben paspas atardım müdürde para hesabını yapardı ama maaş olayı hiç aksamaz günü gününe alıyoduk prim dalam diyolardı ama personelden çok müdüre ve yardımcısına işliyodu o prim ben orim falan görmedim yani 
0 oy
tarafından

Markette calistim 

. Sabah 7 bucuk aksam 5 diger gun oglen 1 aksam 10..

sayimlar senede 1 oluyodu her eleman sayima girmiyo her marketten 1 kisiydi aksama kadar .

Haftada bi gun sabah 7 bucuk aksam 10 a kadar tam gun diger gun aksam 5 de gidip 10 da cikiyorduk .  

. Haftada 1 gun izin . .

Birde yıllık izin var 
0 oy
(350 puan) tarafından
Canım hic bir zaman saatinde çikmiyorsun habire mesai haftada 1 iznin var onu da bazen vermiyorlar hasta olsan bile köpek gibi caliscan izin vermiyolar herseyi yaptırıyorlar bi de az kisi calisiyor yeni girdiysen daha beter sana yükleniyorlar 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bekarken çalıştığım market iki vardiaydi sabah 9 da giderdik akşam 6 da çıkardık ama exra bişey olunca ful yapardık mesai vermezlerdi eşek gibi çalışirdik acil durum için istedimi zor bela alırsan alırsın alamazsan vermezler 45 dk yemek molası olurdu kafalarına göre 30 dk 15 dk yaparlardı market de çalışmak için kafana göre kişiler olcak yoksa hiç çekilmez 4 yıl çalıştım 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 968 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 129 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde orbanesara (822 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 691 göst.
26 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ceysen (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 196 göst.
26 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ceysen (33 puan) tarafından soruldu

378,275 soru

11,322,150 cevap

34,767 kullanıcı

...