0 oy
704 göst.
Aile kategorisinde (134 puan) tarafından
Arkadaşlar k. Valide altlı üstlü oturuyorum k. Valide genelde iyidir 17 yaş görümcem var geldiğimden beri geçinemedik yani ne o selam verir ne ben hoşgeldin demez hep ağzı hakaret dolu sinir hastası bi çocuk çocuk diyorum ama hiç masum değil dedikodunun hakaretin anasını belliyor 2 aylık bebeğim var k. Valide sürekli bişey olursa ona bırakırız bakar  her fırsatta benim bebeğimi kızına gömmeye çalışıyor benim bebeğim kimsenin oyuncağı değil buna kafası basmıyor 20 yaşında oğlu var anneanesine kalmaya gidiyor bazen nasıl gider ne yer ne içer diye ödü kopuyor benim taze bebeğimden ne istiyor bunlar bu günde aynı şeyi yaptılar ben bebeğimi kimseye bırakmam dedim sustular beni bu dereceye getirdiler normalde çok saygılıyımdır ama yeter aranızda görümce olan vardır yada gelin siz ne düşünürsünüz böyle bi tepkiye onlara çocuğumla gittiğimde kendimi tehtit altında hissediyorum yukarı çıktığımda her yerim kasılıyor k valide gözünü üzerime dikiyor çocuğu alsam kucağıma diye çocuğumu emzirmekten başka sevemiyorum kucaklarından bırakmıyorlar ne güzel seviyorlar demeyin bu başka bişey 

20 Cevaplar

+1 oy
(8,581 puan) tarafından
Eger ki zarar vermiyolarsa sorun yok. Ama sana kendi çocuğunu vermemek için direniyorlarsa ailece ruh hastası onlar belliki
(134 puan) tarafından
Hepsinin psikolojisi bozuk hergün kavga
-Reklam-
0 oy
(2,523 puan) tarafından
İçine sinmiyorsa verme kuzum annesinden daha çok kimse düşünemez!
(134 puan) tarafından
Bencede canım direneceğim
0 oy
(48,671 puan) tarafından
guvenmiyosan neden birakasin ki bastan cizgini cek sonra basini agritirlar
(134 puan) tarafından
Aynen onu yapıyorum aslında sevsinler bu çok güzel bişey bir anne evladı konusunda bir tehtit hissediyorsa orda kesin bişey vardır
0 oy
tarafından
Yani sevmek tamam da güvenmediğin birine çocuk emanet edilmez ben kız kardeşime ve anneme emanet ederim ama bi başkasına asla bi kere eltim kaynanama gitmiş kızlar var 15-17 yaşlarında onlar yenge biz kıza bakarız sen yemeğe bak demişler oturmuşlar telefonun başına kız inmiş gitmiş merdivenden aşağıdan büyük kaynım bulmuş getirmiş Allahtan o sokaktaymış komşu söylemiş bu sizin çocuk değil mi diye. O zaman kız da 2 yaşındaydı düşün yani. 
tarafından
Oh anam ohh ergenler kendilerine bakamiyorlar
(134 puan) tarafından
Yazık ya gerçekten üzüldüm
tarafından
Nasıl sinir olmuş eltim ağlıcaktı dokunsam
tarafından
Ben de olurdum
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Bence saygısızlık yok ortada cocuk senin çocuğun istemediğin hiçbir şeyi yaptiramazlar
(134 puan) tarafından
Savaşıcam başka çare yok
0 oy
(479 puan) tarafından
Valla dibine kadar haklısın bende de öyle hasta bir peder var bak bıgğn saat 13.00 kızımı almış 2 yaşında kızım gitmieşr gezmeye saat 18 eve gelmişler kIımın uyku saati geçmiş yemek yememiş doğru düzgün bunu anlamıyorlar zaten kızımı almama bile izin vermiyorlar inan bıktım artık kızım yanıma gelmek istemiyor beni görünce onlara kaçıyor çok zoruma gidiyor 
(134 puan) tarafından
Tamda senin bulunduğun durumdan çok korktuğum için şimdiden tepki koyuyorum ne olacaksa olsun ne demek ya anne varken çocuğun diğerlerine gitmesi deliriyorum
(479 puan) tarafından
Başta tavrını yok yoksa sonra baş edemezsin
0 oy
(3,836 puan) tarafından
biraz dolmuşsun gibi hissettim ben. yani istemiyorsan verme. yanlarında dur bebeğinle otur yani.  ne bileyim yemek yedireceğim uyutacağım yıkayacağım falan de öyle bahaneyle çıkar 
(134 puan) tarafından
Hep böyleyim hep gözüm üzerlerinde belki hoşlanmıyorlar ama benim canım yapcak bişey yok
0 oy
(207 puan) tarafından
Kendince haklısındır canım kşmse kimsenin ne çektiğini asla bilemez. Ben şahsen onlarla yaşamadığım İçin ve başka ülkede olduğum için birşey diyemicem. Ama türkiyede olsaydım bile onlara gözüm kapalı çocuğumu emanet ederdim o kadar ki güvenirim. Bir tek görümcem var oda 30 yaşında daha evli değil ama çocuğumun adından çok kurbano diyor
(134 puan) tarafından
Ne güzel hep böyle olsun
(207 puan) tarafından
İnşallah canım. Yanında olan yeğenlerinede öyle ama sadece benimkine değil :)
Allah sanada sabır versin ama bazen ses çıkar ki başına kalkmasınlar. Hep susarsan bir kereden sesini çıkarırsan kötü olan sen olursun o yüzden arada ses ver :)
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Haklısın gözünün önünden ayırma ve susma bişeyi yapmak istemiyorsan söyle yoksa senin başın ağrır 
(134 puan) tarafından
Aynen canım çocuğumu kaybedemem
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Çocuk senin tavrını belli et ilerlemeden
0 oy
tarafından
Bendede var senin görümceden yılanın önde gideni
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Güvenmiyorsan kimseye emanet etme bebeğini. Benim görümcemde 18 yaşında ama bana karşı da çok iyi bebeğime karşı da maşallah. Kendi kardeşi gibi sever,benim yorulmamı istemez... Bende bi görümceyim ve aynı şekil yiğenlerim ben bekarken elimde büyüsüler diyebilirim. Ama üstlerine toz kondurmazdım hala öok düşkünümdür yiğenlerime. Yengemle de iyi olduğum için yiğenimi bırakırdı bana ama dediğim gibi güven meselesi bu durum.. Ağzı bozuk sana selam dahi vermeyen bir kişiye çocuk verilmez. Hak edene verilir
(134 puan) tarafından
Ah canım benim bende kadar çok isterdim ki ardıma dönüp bakmadan bırakabilmeyi ama sıyıracak gibi oluyorum kızın ruh hali çok agrasif ve egoist bana dediğin gibi bana saygı duymayana ben canımı nasıl emanet ederim
0 oy
(747 puan) tarafından
Degisik bi durum. Rahatsiz olmussan vardir bi sebebi gercekten de. Cocugu sevsinler tamam oynasinlar ama iendileri dogurmus gibi sajip cikmasin kimse bence. 
0 oy
tarafından
Bi cocugun yeri annesinin yanıdır cok cok mecbur kaldim hastaneye gitmem gerekiyodu sütümü sagip kaynanaya biraktim aklim hep bebegimde kaldi surekli aradim nasil iyi mi duruyo mu diye ama sagdigim sütü bile icirememis geldim ki yapisti cocuk bana daha da birakmadim o gunden sonra
(134 puan) tarafından
Ben güvensem hata yapsa bile sorun yok Allahım sağlığımızı daim etsin hiç ayrılmayalım çocuklarımızdan
tarafından
Amin canim insallah
0 oy
(621 puan) tarafından
Tavrın net olsun kesinlikle taviz verme ruh hastası bu kaynanalar Allah kolaylıklar versin 
0 oy
(31 puan) tarafından
Bilerek yada kasıtlı zarar verexeklerini sanmıyorum ama ağzı bozuk, dedikoducu, sinir hastası biri demişsiniz ya böyle insanlar çocuklara hep kötü örnek. İster hala olsun ister teyze bu karakterde ki herkes kötü örnek. Bazı kayinvaldelerde bu tuhaflık hep var. Yani kimi gelinim çok güzel bakıyor diye övünür kimisi bunu hazmedemez çocuğu kendine çekmeye çalışır, kusur arar. Annelerin hisleri güçlüdür siz hislerinize güvenin. 
(134 puan) tarafından
Çok güzel anlattınız tamda böyle
0 oy
tarafından
17 yaşında birine.2 aylık bebek birakcam ..k.bakmasinda ev hanımıyım oğlumu.sadeve babasına birakmisimdir bir iki kez.isim.oldugunda...oda gelmiyecek durumu varsa.oyle..baska kimseye bırakmadım..görümcem var 20 yaşındaydi o zaman gelirdi gözümün önünde elinde.telefon düşmezdi..ben güvenemem.yani ..parka falan götürelim.diyo izin vermiyorum anlık gözunu iki dakika telefonda olması demek neler değişir demek bu zmanda..
0 oy
tarafından
Vaa benim annemde bizi asla kimseye emanet etmedi ckvciv gi i taşıdı kendi neredeyse biz ordaydik. Iyikide oyle yapti yoksa basimiza bir sey gelebilirdi. Bir bebegin yeri annesinin yanidir. Ben sahsen az veririm belki sevsinler dkye kucagimdan indirmeme bebegimi
(134 puan) tarafından
İşte ben böyle bi düşüncedeyim bebeğimin yeri benim yanım benim annemde dediğiniz gibi ama bunların kafa basmıyor lakin anlmak zorundalar o kadar savaşcı bi şekilde ısarar ediyorlar ki anlatamam
tarafından
Sen tavrını belli et benim annemi 30 sene eleştirdiler genede vazgeçmedi bu tutumundan
(134 puan) tarafından
Tebrik ediyorum annenizi gerçekten
0 oy
tarafından
Bizimkilerde öyleydi mesafeyi koydum bi daha öyle yapamıyorlar bi şey yedirirken bile yanimda yediriyor boğazında kalır diye korkuyor bi kere öksürüyor hemen bana veriyor al sen yedir korkuyorum diye 
(134 puan) tarafından
İnsan mesafe koymak zorunda kalıyor ileri gidiyorlar çünkü
tarafından
Aynen öyle valla uğraşamam dedim mesafe koydum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 660 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 258 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu
0 oy