0 oy
474 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim sorunum ablamla aramızda 6 yaş var ablam diye hiçbir saygısızlık yapmam. Ama wp grubumuza bi foto atsam kızımı bir arkadaşıyla kimseye verme çocuğu kaçırıyorlarmış der moral bozar ( arkadaşa oturmaya gittiğimde ) sonra yemek atarım porsiyonda çok azmış diye dalga geçer, bu iki kişilik mi diye dalga geçer  hava çok soğuk derim Allah'a isyan etme der, hamurişi yapar atarım sonra kilo aldım diye ağlama der ve beni hep bozar. Bende son 1 aydır ne gruba yazdım ne arayınca açtım annemde bana kızıyor o senin ablan diye ama beni üzüyor sizce ben abartıyor muyum? 

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Abla değil sanki korku tüneli :)

-Reklam-
0 oy
tarafından
Öz olduğunuzu emin misin canim

Ben olsam hiç konuşmam tabikide abartmiuosun
tarafından
Öz ablam canım ama niye böyle yapıyor hiç anlamıyorum sanki benimle bir derdi varmış gibi
tarafından
Sen sessiz kalırsan dahada üstüne gelir sende ağzının payini ver
tarafından
Ama o köpek gibidir bende o gibi olursam tamamen koparız o zamanda annem üzülür
0 oy
tarafından
Sende onu boz :D
tarafından
Denicem bakalım nasıl oluyormuş
0 oy
tarafından
Yoo abartmıyorsun hak edene vericen cvbi
0 oy
(3 puan) tarafından
Ya sende onu boz karşılık ver anlasın yada al karşına otur konuş abla bu tür hareketlerine kırılıyorum diye annen doğru demiş o senin ablan yabancı değilki sessizce hayatından çıkarasın
0 oy
(394 puan) tarafından
Senin yerinde olsam bozarım valla.
tarafından
Ama ablam köpek gibi bende o gibi olursam tamamen koparız bir tarafın sessiz olması gerekiyor
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım o ablan samimeyetine güvenrek söylüyordur bende kızkardeşime ablama söylüyorum ama onun dışında kimseye söylemem yada onlar dışında kimseye dalgalık bişey demem onlar benim kız kardeilerim ablam onlarada söyleyemezsem kime söyleyecem 
tarafından
Yakın diye kalp kırma hakkı mı doğuyor size katılmıyorum abla dediğin biraz destek olacak bence her şeyin dozu olur benim ablam  iyice abarttı
0 oy
(102 puan) tarafından
Şaka mı yapıyor acaba? Ama yine de sürekli olumsuzluk böyle kardeşlik mi olur
tarafından
Şakanın da dozu olur bence ya
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Hayata muhalefet gibi. Bazı insanların huyu öyle napacan
0 oy
(119,319 puan) tarafından
Bayagi gicik bi kadinmis ablan
tarafından
Öyle evet sağ olasıca
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Kinaye yapiyor saka yapiyor olamaz mi ?  Saka yapmadigindan ciddi ciddi solediginden emin misin.
tarafından
Yok kız 1 şaka olur 2 olur çok ciddi valla devamını da getiriyor
0 oy
tarafından
Bence ablan hayata karşı çok öfkeli ve hayata öfkeli insanlar genelde öfkesini en yakinindan çıkartır.
0 oy
tarafından
Bende de var aynısından ve hiç iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum
tarafından
Neden böyleler acaba ya
tarafından
Valla benimkisi bildim bileli öyle bazen arkadaslarım ablamı görünce Allah seni onun gazabından korusun derlerdi aynı anadan doğmak aynı Ahlaka sahip olduğumuz anlamına gelmiyor
tarafından
Annenizde annem gibi hep onun tarafını mı tutar
tarafından
Evet ama benim çok arsız benden büyük ve bekar üniversite mezunu ve bekar ne çalışır ne ev işi yapar o bekar diye anneme bile gitmek istemiyorum afedersiniz yediğim lokmanın hesabını yapar çok şükür evlendim bazen eşimle problemlerim olur ama inan bekarken cehennem gibiydi ev hayatım  şimdi kafam kulağım rahat
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Seni kıskanıyor  sanırım  canım  güzel  bir  hayatın  warsa  onun yoksa  yediremiyor  herhalde kendine  o da böyle  seni  üzmeye  çalışıyor  

Nasıl bir ablaysa kardeşse  artık 
tarafından
Benden daha zengin, daha lüks bi evi var, iyi de bir kocası var. Beni kıskanacak bir durumu yok aslında ne bileyim çözemiyorum canım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla abartiyomusun blmem ama iletisimsizlk var aranizda insan kardeşi ile konusablr bu dediklerine sinir oluyorum bile desen belki kendisine çeki düzen verir
0 oy
tarafından
Ablan kıskanç biri canım ya da takıntılı 
0 oy
(829 puan) tarafından
Bir derdi olduğundan değil huy malesef. Kendince șakalaștığını espri yaptığını sanıyor ablan. 
0 oy
(169 puan) tarafından
Bazıları çok alıngan oluyor yani ablan samimiyetten sana takilio seni gıcık etmek istior olabilir böyle tiplerde var :D kötü niyette olur bunu senin anlaman gerekir . Ben bir abla olarak kardeşe kötü niyeti dusunemiorm bile oyuzdrn diğerini düşündüm .
0 oy
(154 puan) tarafından
Niye acmiyosun ki tam tersine ben onu bozacak şekilde konuşurum madem sana kırıcı oluyo abla da biyere kadar kusura bakmasın hiç umurunda olmaz kırılmış kırılmamış bana nasıl davranırsa öyle davranırım 
0 oy
(404 puan) tarafından
Abartiyorsun benim de ablamın mizacı öyle hiçte alinmam çünkü huyu o hep başkalarının mutluluğunu kendi mutsuzluğu dan çıkarır sende al anlamı karşına konuş belki sorunu var anlatamiyor dinle onu öyle hırçınlık yapıyor belki de çünkü aynısı benim de başımda ama asla kusmem en büyük destekcim o 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde VB. (440 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 419 göst.
0 oy
4 cevap 420 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Hanifearas (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 765 göst.
27 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu