0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından
Kizlar dogdugnda  gece ful uyurdu  ben doyururdum  3 aylikken  sabah 10 da 4 aylikken  9 da 5 de 8 de şimdi bazen 5 bazen 6 bazende 7 de kalkiyor  gece 10 yada 12 de yatiyor  akşam 10 sabah 10 uyuyan  cocugum  niye artık  bole daha çok uyumasi  gerekmiyormuydu  6 aylık şuanda uyumasi  için ne yapabilirim  bide niye zaman gecdikce  uykusu  hepden  azaliyir

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Maalesef benimkide 5aydan sonra kudurdu :D

Şuan 13 aylik sabaha kadar 152526 kez uyanır. Emiyorsa öyle oluyor
(1,466 puan) tarafından
Yok kız gündüz ful emiyor  gece mama
tarafından
Aslında mama alan çocuk daha derin uyur. Her uyandığında mama veriyor musun
(1,466 puan) tarafından
Normalde 1 kere kalkardi  mamasini  yer yatardi  artık 10 sefer kalkio  1 yada 2 kez veriyorum  digerlerinde  salliyorum  geri uyuyor  eskiden  mamayi  bile gözü kapali  yerdi  yaa:/
tarafından
Diş sıkıntısı başlamış olabilir, bu aylar sıkıntılı geçiyor maalesef
(1,466 puan) tarafından
Uyanip  gülüyor  sabahin  5 inde ama kız:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır canım en geç 8 de uyanması gerekiyor aksa da en geç 9 da uyumasi lazım sen ne kadar geç yatırırsan yatır geç uyanmaz artık erken uyanması zaten onun için daha sağlıklı olan
(1,466 puan) tarafından
Kız sanki saati  goruyor  8 de yatip  9 da kalkio  12 de yatio  daha bikac saat uyuyo  sonra sürekli kalkiyor
tarafından
Büyüdükçe daha az uyuyacaktır muhtemelen
0 oy
(2,945 puan) tarafından
5. Aya kadar harika bir gece uykusu vardır hiç uaynmiyordu 9 da uyutuyordum sabah 7-8 hiç uyanmadan. Sonra bir anda başladı gece uyanmalara 21 Aylik oldu hala çok çok uyanıyor
(1,466 puan) tarafından
Heh aynı biz peki  niye bole yapıyorlar ya
0 oy
tarafından
Büyüdükçe yeni şeyler keşfediyor ve heveslenip erken uyanıyor benimki altı ayında emeklemeye öğrendi uyanır erkenden henmmen ya emekelr ya yuvarlanır
(1,466 puan) tarafından
Ay ama daha çok uyur derler ya :/
tarafından
Yok aksine heveslenip uyanır hem sabah erken daha neşeli sağlıklı olur tadını çıkar onla oyna beynine kaziyo
(1,466 puan) tarafından
Bazen çok kiziyorum  :/ bu zamana kadar hep uyurduk  alisdim  galiba  bide ben gece kalkip  geri uyuyamiyorum  en az 2 saat dönüyorum  sabah oluyor zaten
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Canım yanlis yapiyorsun cunku. Bir bebek uykuyu gece almali. Gune sabah 6 8 arasi başlamalı. 10 cok gec 6 aylik bir bebek icin.

Duzene sokmak istiyorsan  erken uyandir. Uyku rutini yap. Uyku sinyallerini yakala bebeginin
(1,466 puan) tarafından
Hmmm öleni diyosun  sabah erkenden kalkmıyordu  ama şimdi kalkiyor  eskiden niye kalkmiyordu  dersin
(2,020 puan) tarafından
Canim cunku artik buyuyor. Ve sabaha karsi uyku hormonu bebeklerde cok caliamaz. Yani uyku hormonu gece daha cok salgilanir. Ve isterse gece 12 deuyusun sabah yine erken kalkar.
Ayrica uyku saatine yakin yorucu aktiviteler yapmasin sakin ortam sun bebise.
Onceden hep derlermis ya yorulsun yorulsun iyi uyir diye. Oyle birsey yok yorulan bebek uykuya daha gec dalar daha kesik uyur
(1,466 puan) tarafından
Hm aslında haklisin  canik mesela daha şimdi uyudu  sence nasıl yapmaliyim  düzen nasıl olmali  ne gibi yol izlemeliyim  biraz anlatirmisin
(2,020 puan) tarafından
Birde buyudukce yeni seyler kesfediyorlar o da uykusunun bolunmesine sebep olur.
Kuzum instagramda tunalihayat diye bir sayfa var oraya gir beste hanimm uyku tuyolari ay ay duzenlerini paylasiyor. Ben oglumun uyku düzenini o sekilde ayarladimm
(1,466 puan) tarafından
Hm saol canim bakıcam teşekkür ederm
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Benimde uykuyla alakalı 4637282 kere post açmıştım. Hala aynı değişen bişey yok malesef :) 18 aylık
(1,466 puan) tarafından
Benimki 2 ay önceye kadar benden çok uyuyorfu:( alisdim ya zor geliyo
0 oy
tarafından
Benimki doğduğundan beri öyle uyku uğramıyor bize maalesef 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
bebekler günün 16 saati uyurlar hatta daha fazla büyümesi için uyuması gerek çünkü :) ama büyüdükçe artık geliştiği için ve dünyayı daha fazla tanımaya başladığı için tabiki uyku düzeni değişecek böyle böyle daha da az uyumaya başlayacak 2 3 saat uyuyup uyanacak ve gün içinde 2 veya 3 defa böyle 2 saatlik uykulara yatacak 6 aylık bir bebek 2 aylık bir bebekle aynı uyumaz artık canım 
0 oy
tarafından
Uyku saatleri yanlış canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
9 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 66 göst.
17 Haziran 2021 Diğer kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,383,054 cevap

34,882 kullanıcı