+1 oy
1,439 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Hanımlar artık içime ata ata şiştim konuşacak dertleşecek ve bana tavsiye verecek birine ihtiyacım var

Öncelikle eltimin beni kıskandığını ne zaman anladığımdan başlayım bana nişan takacakları zaman altın alışverişinde beğendiği bilekliği koluna takıp bana fotoğraf atması ben bilezik istediğim zamanda bunu çok beğendim diyip onu aldırması kayınvalidemin nişanda bana taktığı saatin çok benzerini bulup kocasına aldırması ama kayınvalideme bana aldığı saatin daha güzel olduğunu ve aklının bendeki saatte kaldığını söylemesi. aynı şeyi düğün altınlarında da yaptı bana takılan bileziklerini aynısından bir tane de kendine aldırdı

İkinci olarak çocuğum oldu sürekli kendi çocuğuyla kıyaslıyor kendi çocuğu prematüre doğmuş 1 kg benim diye benim çocuğumun normal gelişimi ile doğmasından mıdır bilemedim sürekli çocuğumu kötüleme aşağılama gazına, kusmasına, doymasına, acıkmasına, ağlamasına, emmesine hatta artık çocuğum 9 aylık olacak dişi var diye 1 yaşından önce diş çıkmaz bu sağlıklı değil diyor

Ve tüm bu olanlara eşimi çok sevdiğim için ve abisi ile arası bozulmasın diye ses çıkarmıyorum tamam diyorum olabilir diyorum ve kırıcı olmadan alttan alarak cevabımı veriyorum eşim babası vefat ettiği için abisine çok düşkün

En son olarak beni yok sayması diyelim ki ben eşimin yanındayım beni aramıyor eşimi arıyor sürekli aynı ortamda eşimle sohbet etmeye çalışıyor bir şeyler soruyor bende oradayım ama bana değil çocuğumla alakalı bir durumu bile eşime soruyor. Eşim ona abla diyor ben eşimin abisine abi diyorum ama ben onun eşiyle o yanındayken o yokmuş gibi davranmıyorum. 

Bu konu hakkında kendisiyle oturup konuşmak istiyorum eşimle abisinin arasının bozulmasını istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim 

22 Cevaplar

+3 oy
(1,343 puan) tarafından
Bence en iyi izlenecek yol yoksaymak sen onun yaptıklarından ne kadar etkilenmediğini ona hissettirirsen o zaten yapmayacak bir.süre sonra 
(2,291 puan) tarafından
Bence de o da bi mukabele cevap verirse anlar belki o da kadinla hic muhatap olmasin esinin abisi ile konussun o zmn...
(3 puan) tarafından
Ben yok saydıkça hep dah fazlasını yapıyor abartıyor yani gittikçe
(1,343 puan) tarafından
Bence gerek yok buna ben olsam hiç farkında olduğumu belli etmem hiç takmam o da etkilenmedigimi anladıkça zaten bırakacak bir süre sonra. çünkü karşısına alıp konuşsa tabikide kabul etmeyecek böyle birşey yaptığını inkâr edecek daha fazla yapacak daha sonra
(3 puan) tarafından
Karşıma alıp konuşmam çözüm olmaz mı yani
(1,343 puan) tarafından
Bana sorarsan evet olmaz hatta onu daha da kıskandıracak şeyler yaparım o daha da fazla sacmalarsa izlerim bende o da zamanla anlayacak zaten boşa uğraştığını kendimi daha çok övecek şeyler yapardım ki o kıskandıkça benim kendimi birşey sandığımı düşünmesini sağlardım emin ol anca böyle çözüm olur
-Reklam-
+3 oy
(2,264 puan) tarafından
Belliki cahil bir kişilik canım umursama asla gül geç yaptıklarına beyni gelişmemiş 
(3 puan) tarafından
Hem de ne kötü var ya milletin çocuğuna terapi veriyor kendi çocuğu tam bir şiddet meyilli çocuk ve çocuğu sürekli bırakıp eğitimlere gezmelere falan gidiyor öyle bir iki saatlik değil 2 3 gün hemde bunu çocuk 3 yaşında iken yapmaya başlamış çocuk da normal psikolojiye sahip değil
(2,264 puan) tarafından
Yazık o çocuğa ya Allah akıl fikir versin inşallah
(3 puan) tarafından
Çocuk gece uykularından anne diye ağlıyordu o da sürekli eğitim vs diye şehir dışında ve çocuk bu yüzden büyük küçük dinlemeden karşıdaki insana vurup tekme atarak istediğini yaptırıyor anneden hiç ilgi ve eğitim almamış ayrıca gecen gün de kendim duydum çocuğa vurmasını o söylüyor şiddete o yönlendiriyor
(2,264 puan) tarafından
Amaan yazık ya geleceğin sapığını şiddet düşününü bunun gibiler yetiştiriyor işte ******** insanlar
(3 puan) tarafından
aynen öyle ne yazık ki
+2 oy
(2,291 puan) tarafından
Nasıl bir yol izlemelisin bilmiyorum ama kadın çok sinir bozucu isin zor 
(3 puan) tarafından
Ben de abla diyorum kadına aramızda 1 yaş olmasına rağmen ve ben onun çocuğunu kesinlikle aşağılamıyorum 5 yaşına girecek ama görseniz 2 yaş bebeği ile aynı fiziksel yapısı var ağzımı açıp tek kelime etmiyorum biz eşimle onun çocuğuna oyuncak ve kıyafet yağdırdık resmen nerde ne görsek alırdık çocuğum 9 aylık olcak daha 1 atlet bile almadı bu da benden yeğenime hediye diye
(2,291 puan) tarafından
Kayninda mi almadi bisey
(3 puan) tarafından
Kaynımda gram altın aldı (bu arada karı koca ayrı ayrı 6,5 milyar maaşları var) bir çeyrek bile aldırmamış kocasına yani
(2,291 puan) tarafından
Kocasi kendi alaymış tencere kapak mi acaba diye aklima geliyor ne yalan atim.
(3 puan) tarafından
Ve çocuğum doğduğu zaman 165 milyara araba sattılar altına çevirdiler bunu da biliyoruz yani
+1 oy
(426 puan) tarafından

5.paragraf bende de var canım:D2.paragrafın da yemek konulu versiyonu var:D pek muhatap olmamaya çalışoyorum ben:) 

(3 puan) tarafından
Nasıl sabır gösteebiliyorsunuz ben artık dayanamıyorum çünkü
(426 puan) tarafından
Bir ortamda bir şey dediğimde onun hakkında olumsuz konuşur, yapılsın istemez. Ben yerime eşime tel açar. Bir yerde oturuyorsak bana değil eşime sorar, yemek tatlı vs yaparım aynısını yapar altına tuhaf cümleler yazar vs vs. İster istemez canımı sıkar bu durum ama olduğunca umursamaya çalışırım. Umursadığımı anlarsa 1 fazla yapar bilirim.
+1 oy
(2,678 puan) tarafından
Ben olsam saygımı bozmam senn yaptığın gibi ama bnde onu yok sayarım söylediklerine duymam hatta cevap vermem sonra aaa bana mı söyledin dikket etmedim derim anlasın isterim oda yaptığının yanlış olduğunu, gerektiği yerde kibar davranma dile getir yaptığı şeyi canım 
(2,678 puan) tarafından
Bunu dile getir yada eşine durumu anlat o söylesin bu durumları benimle değil eşim ile konuş en güsel cevabı o verir bu konuları ben bilmiyorum desin güzel dillle canm. Ne güzel bozmıyırsun saygını ama bu seni yorar canm belli zaman sonra üzülüyorsun bak yanlız kalınca eltine söyle bence csnm
(3 puan) tarafından
Eşim söylemez ne abisine ne yengesine ben  yanındayken bile beni yok sayıyor eşim ağzını açıp tek laf etmiyor hani benim eşim de dese abla sen eşimle konuş benimle değil ben anlamam dese eyvallah ama o da abisi var diye arada yengesine bişe demiyor
(2,678 puan) tarafından
O zaman tatlım bunu sen söyleyeceksin uygun dille yoksa daha çok tepene çıkar sana da günah hakkına giriyor resmen
(3 puan) tarafından
Kimse benden de değerli değil indirmem direk atarım onu o tepeden aşağı o da şaşırır ne olduğunu
(2,678 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum yüz vermeye gelmez böyle insanlar
+1 oy
(724 puan) tarafından
Canım benim eltim de öyle malesef kıskanç ağzında laf durmaz . Esin bana en başında söylemişti uzak dur umursama diye . Bence esin de biliyordur huyunu sen soyluyormusun söylediği şeyleri.  Ben söylerdim  tartışma olmadı şükür ama olursa konuyu bilsin yanımda bni savunsun diye . Bence  adına anlat canım bilmiyorsa da. Onu kötüleyerek anlatma canım ne olursa direk anlat iste sürekli çocuğuyla benim çocuğumu kıyamıyor  ben susuyorum büyüğüm diye ama artık zoruma gidiyor de . Tatlı dille anlatmaya çalış 
(3 puan) tarafından
Eşime de anlattım zaten kendisi de görüyor ama abisi ile arası bozulmasın diye ses etmiyor o da
(724 puan) tarafından
Benim eşim de öyle annesine söyler  ama eşime bunu demiş diye ben de mecbur susuyorum birşey dediğinde. Esin seni kıskandığı için huzurunu bozmak istiyo  o öyle yaptıkça sen sevin kıskanıyor seni diyo
0 oy
(6,364 puan) tarafından
O seni yok sayıyosa sende say eleştirirse cevabını sakince ver ve gülümse yoksa xaten bu ses etmiyor deyip tepene çıkar
(3 puan) tarafından
Tepeme çıktı zaten sustuğum için iyice zıvanadan çıktı ben saygımdan sustum o da kendi susturdu zanneti
0 oy
tarafından
Hepiniz bir aradayken. Gayet sakin eşine bişey sorduğunda. Neden bana sormuyorsun diyerek söze başlayıp buraya yazdiklarini bir bir yüzüne söyle sor. Kavgaya gerek yok bak bakalim ne diyecek. Seni kıskanıyorum demez hoş da :))) başka ne der merak ettim 
(3 puan) tarafından
Kendi çocuğuna daha yeni propolis içirmeye başlamış ben de ortamdayım yani eşime diyor ki sende istersen çocuğa alıyım aynısından bende direk lafa girdim bal bile çocuğa 1 yaşından önce verilmiyor propolis de en az 4 yaşında olması gerekiyor araştırdım eşim bilmez o konuları dedim ayy diyo zaten erkekler anlamaz içimden dedim ki  o zaman ben yanındayım bana desene niye önce eşimle muhatap oluyon dimi
tarafından
İşte içinden deme. :) napacan bacım var öyle tipler
(3 puan) tarafından
Artık demiycem aynen :)
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bence hiç kimseyi katma bu kez onu ciddiy3 almış olacaksın ve öyle birşey yok denilecek sen uydurduğun ile kalacaksın. O yüzden tipki onun gibi umursama ve görmezden gel 
(3 puan) tarafından
Aynı şeyi kendi annem de söylüyor ama dayanamıyorum bir gün o beni yok saydığı ortamda fena bozacam kendimi tutamayıp sonra eşimle aram açılacak diye korkuyorum
(5,406 puan) tarafından
O zaten bunu istiyor yapma derim.
(3 puan) tarafından
İnşallah dayanalirim eşimi çok seviyorum ve haklı konumdan haksız pozisyona düşmeyi de hiç istemiyorum
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Beni yok sayan birini asla umursamam,eltim de böyle yok sayar insanı umrumdaa bile değillll

(3 puan) tarafından
Umrumda olmadıkça daha fazlasını yapıyor canım gerçekten işi zıvanadan çıkarıyor geçen gün pikniğe giderken bizi de çağırdı abisi piknik yapılan yere gitmişler eşimi sürekli arıyor eltim şunu da getir bunu da getir sadece kendini götürmüş düşün yani çocuğu için bir top bile koymamış çantaya eşimi arıyor top getir 2 dk sonra arıyor su getir 2 dk sonra arıyor tavuk da alın 2 dk sonra biz mangal kömürü almadık siz alın
(2,886 puan) tarafından
Canım kadın alışmış bişeyler yaptırmaya, postuna yazdıklarından zaten anlaşılıyor, valla insanin helal olsun diyesi geliyor sana ne alındıysa o da aynısını aldırmış ki bu çok nadir yapılan bişeydir,kadın çok baskın yada arsız yada başka birşey , alıştırmiş milleti ilginç bir şekilde herkes etrafında pervane,umrunda olmadıkça evet daha fazlasını yapar bu da ne biliyor musun sen onun istediği gibi değilsin ona baş kaldırabiliyorsun görüyor bunu onu umursamıyorsun daha da fazlasını yapıyor,ama bak o seni nasıl umursuyor,hiç umrunda değilmiş gibi davranmaya devam et bence
(3 puan) tarafından
İnşallah dayanabilirim
(2,886 puan) tarafından
Sakın konuşmayı felan deneme canım ,sonra sen kıskanan onu çekemeyen,bı eltiseyle bile anlaşamayan,aile içinde herkesin ağzında olan kişi olursun,bu da daha çok moralini bozar benden sana tavsiye
(3 puan) tarafından
Şu şekilde hep birlikte iken aynı ortamda söyliycem o an ne gelişirse yalnız karşıma alıp konuşmayacam ve direk onu muhatap alır gibi değil lafı ortaya atarak yoksa aynen bu söyledikleriniz olur gerçekten de olur yani
0 oy
tarafından
Sende ayna ol ona kuzum.  O şekilde davran . Zaten kendi sinirleri bozulunca ya gelir sorar ya insan olur. Sende o zaman söylersin. Kişi kişinin aynasıdır bende senin yansiman oldum nasıl iyi mi dersin 
tarafından
Tabiki kuzum sen bozma da ona da tavrını koy şımarık mahluk
(3 puan) tarafından
Her şeyi ben bilirim diyen şımarık mahluk hem de :)
(3 puan) tarafından
Kendi çocuğu 1 yaşından sonra diş çıkardı diye benim çocuğuma sağlıklı değil diyor kendi çocuğu geceleri hala bezleniyor ve 4 yaşında söyledi çişini bu ne kadar sağlıklı acaba bunu hiç görmüyor
tarafından
Çokta fifi çokta tin de :-D çatlasın Cat çat çat. Sende böyle bir gün aniden deki çok güzelim çok becerikli çok zekiyim benden bir tane daha yok hahahytttt kıskananlar çanak anten taksın puhahahahahshshshs :-D
(3 puan) tarafından
Ay güldürdün beni Allah razı olsun canımm benim ya tamamdır yapayım bunu da içimin yağı erisin ahahahaha:) :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bende onu yok sayarım eşimin abisine saygıda kusur etmem ama o olsa da olur olmasada
(3 puan) tarafından
Eşim abisini baba yerine koymuş o yüzden ben de kesinlikle abisine karşı saygısızlık yapmıyorum bana bir şey sorarsa cevap veriyorum yoksa ağzımı açıp da tek kelime etmiyorum yani onun kocasıyla
(5,721 puan) tarafından
Büyüklük sende kalsın onun ayıbı o da
0 oy
(859 puan) tarafından
Ahjss Allahım çocuk gibi ya psikolojisi bozuk mu bu kadının. Hayattaki tek amacı evlenip elticilik oynamak sanki. Gitsin başka uğraşlar bulsun. Sende hiç takma bacım yoksay gitsin. Adam yerine koyma bile laf atarsa cevap verme. Yukardan yukardan bak
(3 puan) tarafından
Valla öyle güzel dedin ki ama nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok eşimle aram bozulsun istemiyorum sonra eşime farklı yansır olay
(859 puan) tarafından
Eşine güzel bi dille anlatırsın bence
(3 puan) tarafından
Ben ona yenge bile demiyorum abla diyorum dedi bir kez anlatmaya çalıştım ve nerdeyse kavga etme boyutuna geldik onun yüzünden
0 oy
tarafından
Kıskanılmak güzel birşey kafaya takıcak bişy göremedim ben burda senlik birşey yok sen çocugunun öyle olmadıgını biliyosun sonuçta . Fazla değer vermişsin abla gibi yaklaşmısın da abla da demrnr gerek yok laf arasında söyle ya zaramızda yaş farkıyok sana abla demicem artık de ve sonrasında ismi ile çağır fazla saydıgın için o da büyük olarak görüyo kendini yönetmeye çalışıyo
(3 puan) tarafından
Bunu çok beğendim ilk fırsatta yapacağım :)
0 oy
tarafından
Bu arada benim erkek kardeşim 15 aylık bütün dişleri 1 yaşından önce çıktı sadece köpek dişleri kaldı düşün artık
(3 puan) tarafından
Bizim alt dişler 5 ay 12 günlükken çıktı sırasıyla da üst dişler çıktı yarın 9 aylık olacak 6 dişi var
tarafından
Hiç sorun değil bazı çocuklarda oluyor normal yani .
0 oy
(108 puan) tarafından
Böyle bir insanı karşına alıp konusurssn sana verechi tek cevap sana öyle gelmiş asıl sen beni kıskanıyorssun demek olur.Ve mabadi kalkar havalara girer.O nasıl davranıyorsa sen de öyle davran
(3 puan) tarafından
Çok doğru eğer insan yerine koyup konuşurssam kesin mabadı kalkar offff hem de ne kalkar öyle böyle değil ve aslında onu istemeden bende şımartmış olurum
(108 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Canım
(3 puan) tarafından
Allah razı olsun canımm çok teşekkür ediyorum
0 oy
tarafından
Aynısından bende de var canım:D beni yok sayardı. Benimle değil eşimle muhattap olurdu hep. Bende eşime kızdım bi daha böyle konuşmayacaksınız diye. Öyle düzeldi. Bide ben o beni yolsaydı hiç konuşmadı suratıma bile bakmadı ya bende daha fazlasını yaptım gülerek enerji dolu bi şekilde onu yoksaydim ve sonuç olarak şimdi o benimle konuşmaya çalışıyor. Ve konuşuyoruz ama mesafem hala devam benim. Çünkü kendisini tanıyorum çok kıskanç biri.
(3 puan) tarafından
Eşimle bu konu yüzünden tartıştık kendine söyledim durumu ama o abla olarak görüyor abisi hayrına da bir şey demiyor ama ben fazlasıyla rahatsızım bu durumdan.
Bayan bayanla muhatap olur evet abi kardeş muhabbeti de olur ben hiç konuşmasın demiyorum ama bu tamamen beni yok sayıyor
(3 puan) tarafından
Ben onun eşini aramam onun eşi de beni aramaz ama ben onun eşine abi derim abi olarak görürüm bir araya gelince nasılsın iyi misin abi derim ama aynı ortamda abisi ile ilgili bir durum varsa önce eltime derim ya da eşime derim abine der misin diye
tarafından
Aynen kuzum olması gereken de bu zaten. Benim eltimde böyleydi. Hatta bende senin gibi kocasıyla hiç konuşmazdım. Ama artık insanı rahatsız edecek noktaya getiriyordu eşime söyledim o bana hakverdi. Seninle konuşması lazım dedi. Basta bana da kızıyordu eşim. Ama ben dedim ki ben senin abinle böyle olsam iyi olur mu dedim haaa dedi hakverdi yani
(3 puan) tarafından
Bu yolu da deniycem
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Bir an benim eltimi anlatıyorsun sandım.  Ben evlenmeden önce hiç kaynanamlarla sohbet etmeyen kadın. Kanki oldu benden sonra. Bi kendini beğendirmeye çalışmalar filan. Gitmeler gelmeler. Halbuki benim öyle bir çabamda yok.  Kendimi sevdirmek gibi bir derdimde. Bu arada o da öğretmen. 
(3 puan) tarafından
Bende öğretmenim eltim de öğretmen
0 oy
tarafından
Bnm iki elti de öyle bnle öyle değiller ama birbirini kiskaniyorlar.
(3 puan) tarafından
Ben onu kıskanmıyorum kesinlikle yanlış anladınız sanırım
tarafından
Yok cnm o seni kıskanıyor anladım
Oluyor böyle diyorum ama o büyük senden tabi olmaması gerekir
(3 puan) tarafından
Bir de var ya o evlenirken ona benden daha fazla altın takılmış evinin her şeyi alınmış ben evlendim evlendikten sonra evimin eşyasını ben aldım beyaz eşya mobilya hepsi sıfırdan ev kurdum ne benim ailem ne eşimin ailesi evime hiç bir şey almadı onun sadece koltuk takımı aldığı paraya ki düğünümüzün arasında yıllar var ben mobilya takımını aldım bir süre ikinci el beyaz eşya ile idare ettim yavaş yavaş kendim aldım her şeyi beni neden kıskanır onu da hiç anlamış değilim
tarafından
Sen kendin yaptığın için , farklı olduğun için.çekemiyordur bir şeyleri..
(3 puan) tarafından
Allah ona daha çok versin de bende kıskandığı ne varsa gözünü çeksin yuvamdan
0 oy
(964 puan) tarafından
Bosver canim benim iki eltim.var biri paragoz kocasi cok kazaniyo gözüm yok asla ama bosyere para harcar diger eltimin durumlari biraz kotu onu küçük gorur bana yukardan bakmaua calisir bos seyler hic kafana takma sende onu yoksay
(3 puan) tarafından
Herkesin bu derdi var o zaman
(964 puan) tarafından
Aymem kuzum dert degil  ama
(3 puan) tarafından
Ah nelerle boğuşan var değil mi bizim derdimizi nimet sayacaklar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 355 göst.
25 Ekim 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 598 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 313 göst.
2 Haziran 2023 Aile kategorisinde Hamisanne. (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 178 göst.
8 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ozgeceylin (83 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...