+1 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Cok sukur 1 yasina giriyoruz. Genel oalrak oynadiginiz zaman sakin. 

Ama bazen cok hırçın oluyor 

Her dedigini yapmalimiyim nasil egiticem bilmiyorum kitaolar var elimde okuyum tamam ama sanki onlarda yeterli degil. .

Nasil huzurlu huysuz olmayan bir bebekbyetistircem bilmiyorum elinden birseyi alinca cildiriyor  bazen kafasina vuruyor hele yemek yedircegim zaman Allahhh altini degistiricegim zaman bogusuyoruz. Nasil bir yol izmeliyim nasil tepki vermeliyim. Simdiden dikkat etmekb gerekiyor :( her dedigini yapmak mi gerekir

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kız benimki 8 aylık dediğini yapmayınca kendini bir sıkıyor kıpkırmızı oluyor kıvılcım gibi sonra bağırıyor :D

tarafından
Cok tatlii. :D
-Reklam-
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Bana vuruyor arkaya doğru atıyor kendini kafasını bir yerlere vuruyor saçımı cekiyor nereden öğreniyor bilmiyorum bizim evimizd böyle şeyler olmuyor 14 aylık çok sinirli 
tarafından
Hepsi boyle sanirimm bence sebebi kendilerini ifade edemedikleri icin artik sinirleniyorlar ve ellerinden birseyi aldigimizda güçleri yetmediği icin s
0 oy
tarafından
Normal canım üstüne 2 yaş sendorumu yaşıyorum bir de gerisini sen düşün:)
tarafından
Bu sendrom işi yalan falan diyorlar ama dogrumu
tarafından
Valla bence doğru çünkü aklım almiuor bazen oğlumu o derece
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Benim kızım 14 aylık yeni bitti yani bizde de o var her istediğim olsun derdinde olmayınca öyle ağlar ki bişey oldu sanırsın acaba ebeveynler olarak biz mi çok gerginiz çocuklara yansıtıyoruz diye düşünüyorum çıkmazdayım
tarafından
Gerginlikde var evet. Bende oluyor sonra gece yatarken vicdan azabi cekiyorum. Ama bugun saat daha 9  yani heryerimi agirtti bir altini değiştiremedim
(1,120 puan) tarafından
Çok haklısın çok haklıyız çünkü insanız bende bağırdığım zaman sakinleşince vicdan azabı çekiyorum ama o an elimde değil ne yazık ki hepsi birer süreç yaşamayan anne yok sadece söylemeyen anne vardır unutma
tarafından
Doğru diyorsun bence de
0 oy
tarafından
Sen resmen benim kızımı anlatın  , resmen benimle kavga içinde kızım, bezini değiştirince komiklik yapiiyorum o öyle gülüyor değiştiriyorum,

Yemegi ise o ayağa kalkar yürür ben öyle peşinde gidip komiklik yapip yediriyorum , yoksa başka türlü onun o sesine komşular toplanacak uzerimize
tarafından
Komiklik yapınca duruyo ama Heralde benimki kanmiyor artik
(12,877 puan) tarafından
Bende öyleyim
Bu aralar ise balkona çıkarıyorum kuşlara bak ağaçlara bak gökyüzüne bak annecim bulutlara bak diyerek yedirmeye çalışıyorum:)
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Suan kendilerini sözel olarak ifade edebilcek yasta degiller cnm..oyuzden iclerndeki sinir ve öfkeyi anlik olarak ofade edemedikleri için o sekilde tepki veriyolar..senin onun yerine o cümleleri kurman lazm..mesela senden israrla veremeyecegin bir sey istiyo diyelim..bebegim suan bunu istiyosun ve vermedigim icim bna kiziyosun..ama bu senin icin tehlikeli sana bunu veremem..ama aglamak istersen gelip bna sarilabilirsin gibi..yani cocugun dile getiremedigi seyleri sizin dile getirmeniz gerekir..bu sekilde devam ederseniz zamanla yol aldiginizi görürsünüz..ya da size vurdgnda tamm kızgınsın seni anlıyorum ama bna vuramazsin deyin..hala vuruyosa hafifce ellerini tutabilirsin yine konuşabilirsin..vurmamasi gerektgni  anlayacaktr zamanla..ayrica instagramda cocukruhu pedagog sayfasini oneririrm bn cok severim..bir de aglamalar ve ofke nobetleri diye bir kitap var o kitabi oneririrm
tarafından
Cok tesekkur ederimmm
0 oy
(119,086 puan) tarafından
ahahahah nehire bak sen fotarda cok sakin gozukuyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 137 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Lina cili (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
20 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine3529 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 164 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...