0 oy
101 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (133 puan) tarafından

7 bucuk aylik bebegim var ona elma muz lor peyniri sebze çorbası felan veriyorum ve bebelac gold mama ama herkes değişik şeyler veriyor ben alamıyorum borclarımız çok maması 7 gunde bitiyo bez ıslak mendili ayda 700 tl gidiyo elbet gidecek ama ona çok şeyler alamıyorum verdiklerim sizce yeterlimi tecrübem yok.

8 Cevaplar

0 oy
(964 puan) tarafından
Yeter kuzum yeter ondanda vitamin alir
(133 puan) tarafından
Insallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah ne verdiyse ver canım yeterlidir neden yeterli olmasın meyvesini de sebzesini de veriyorsun zaten 1 yaşa kadar bizim yemekler için ön hazırlık oluyo hiç sıkma canını mama da yiyomuş zaten
(133 puan) tarafından
Evet 2 aylıktan beri mama veriyorum önce sma verdim oda 5 gunde bitiyordu 6 aydan sonra bebelac golda gectim  oda 7 gunde bitiyo 100 tl diğerlerine para kalmiyo
tarafından
Yeterli zaten canım sıkmana gerek yok canını
(133 puan) tarafından
Çok üzülüyorum canım ya
tarafından
Üzülmene gerek yok bebeğin sağlıklıysa gerisi önemli değil kilolu bebek sağlıklı dye bişeyde yok.
0 oy
(383 puan) tarafından
Daha ne olsun canım havyar yiyecek değil ya kahvaltıda :D
(133 puan) tarafından
Internette değisik  şeyler veriyorlar  ben alamıyorum gercekten
(383 puan) tarafından
Canım inan senin söylediklerini okuyunca daha ne verilebilirki diye düşündün. Ben bir de senin saydıkların haricinde bebek tarhanası veriyorum o da çok uygun fiyatlı bir şey zaten.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Cnm kendi yemeklerinizden versene artık mesela taze fasulye yaptın diyelim tam mevsimi ver yesin. Çorba falan ver. İlla özel şey almana gerek yokki evinde ne pişiyorsa
(133 puan) tarafından
Korkuyorum benim kızım bide çok küçük doğmuştu geç ilerliyo
(25,224 puan) tarafından
7 aydan sonra taze fasulye yiyebilir ki zaten. Yayla çorbası yap medela tarhana yap patates çorbası yap peynir at içine. Yani özel bişey almana gerek yok demek istiyorum cnm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Doktor bir yaşına kadar mama desteği vermen lazım onun sağlığı için dedi bize de zorla alıyoruz üstelik 400 gr mı 120 TL oldu 50 TL ye aldığım mama. 400 gr bize sadece mama içtiği zaman üstelik 1.5 gün gidiyordu. Şuan a dan z ye benim ailem karşılıyor birlikteyiz 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ben pirinç unundan mama.yapip veriyordum 4 . Ayda sütüm kesildi mecbur mamaya geçtik istersen sende verebilirsin pirinç unundan mama yapıp yumurta falan verebilirsin  tarhana çorbası olur  yogurdun icine bebe bisküvisi koyup verebilirsin muz alabilirsen icinede koyabilirsin yoğurdun yoksa azıcık süt ısıtıp bisküvileri ıslatıp verebilirsi n
(133 puan) tarafından
Pirinç ununda mamayı nasil yapiyordun
(4,859 puan) tarafından
Hala yapıyorum 17 aylık şuan . 4 su bardağı süt 2 su bardağı su 4 kaşık pirinç unu bir cimcik tuz kaynatiyorum soğuduktan sonra katilasiyor biraz sulandırmak için su koyuyorum portakal varsa sıkıp onun suyuyla sulandiriyorum ama çokta sulu yapmıyorum biraz katı akışkan olacak şekilde yapiyorum
(4,859 puan) tarafından
Yaptığım mamanın hepsini değil biberon içine önce doldurup öyle sulandiriyorum ısıtmak için cezve veya ufak tava kullanabilirsin
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Mama desteği olsun anne sütü yoksa.. onun harici istegram veya YouTube da ck güzel menü tarifler var canım.. masraf da illa oluyo tabi
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yeter  tabiki de canım  bende  senin  verdiklerini  veriyorum  değişik birsey  vermiyorum  hem  daha  ne verilir ki yani 
(133 puan) tarafından
Kaç aylik
(5,949 puan) tarafından
10 aylık  canım senin  bebisin  aylarında  bende öyle  veriyordum  şimdi  bizim  yediğimiz  yemeklerdende veriyorum   her sabah  yumurta  vermeye çalışıyorum  okadar  yani
(133 puan) tarafından
7 aylıkken sabah ne veriyordun
(5,949 puan) tarafından
Mesela  yumurta  sarısı  cicibebe pekmez  şu bunları  karıştırıp veriyordum  bazen de cicibebe yerine muz koyuyordum bazende  cam rendede  ceviz  rendeleyip koyuyordum  ama her sabah  yumurta  pekmez vermeye özen  gösterdim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
21 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 184 göst.
0 oy
6 cevap 138 göst.
28 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 96 göst.

381,497 soru