0 oy
249 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından

Kızlar şimdi 6 aylık hamileyim kızıma <3   bir yatırım yapıcaz insAllah 1.5 senelik borca giricez bununla beraber bir yemek odasi taksiti ödeyebiliriz biraz zorlanarak evimde sadece salonum var oturma odam yok istemiyorum da. Ama yemek masası ve konsol istiyorum. Şimdi ya bebek odasi yapabilirim yada yemek odasi maddi olarak. Hangisini yapmalıyım hangisi daha önemli? Eğer yemek odasi alırsam 1 sene sonrada bebek odasi yapabilirim insAllah bilmiyorum napsam

16 Cevaplar

0 oy
(38 puan) tarafından
Bence bebek için büyüdükçe kullanışlı olmuyacak nede olsa çocuk büyüyünce odaya ihtiyaç duyar ben kendimden biliyorum yemek odası yapmanızı öneririm tabi sizin tercihiniz
tarafından
Galiba oyle yapacağım
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Tabii ki çocuk odası bu bebiş büyüyecek ve illa ki odası ayrılacak canım
(38 puan) tarafından
Yani bana göre bir bebeğin sadece yatağa oyuncağa falan ihtiyacı olur okul çağında tabiki bir odaya ihtiyaç duyar yemek odası daha mantıklı gibi
tarafından
Yani sirayla hepsini halledebilirim
(594 puan) tarafından
Ama 1 sene sonra yapabilirim demiş. Bence yemek odası takımı öncelik olsun daha dogums da var ve cocuk büyümvye daha cok. 2 yasında benm hala benle uyuyor :)
0 oy
tarafından
Yemek odası boşa masraf olur budefade bence biraz boş dursun borçlar biraz düzelsin cocukta doğsun öyle karar ver bana kalirsa tabikide bebek odasi ilerdede düşünüyorsan tabi evin kucukse önce yemek odası sonra bebek odası aşırı masraf ve zaten onlari kulanamasan çöp olur yemek odasi pek gerekli değil acikcasi
tarafından
Illa ki kullanırım canım kalabalık misafirim oluyor gerekli geliyor
tarafından
Gerekliyse  tabikide gönlünden hangisi geçerse onu yap canım
0 oy
tarafından
Yemek odalı salon takımım var oğlum 15 aylık sürekli aç kapa yapıyor 30 senelik eşyaya döndü ben çocuk odasını alırdım 
tarafından
Ama ihtiyaç oluyor canım kalabalık misafir geliyor falan
tarafından
Tabi kullakımlada alakalı oluyor ben geçen seneye kadar sayılı kullandım bu sene taşınınca oturma odamı iptal edip kullanmaya başladım
0 oy
tarafından
Yemek odani al bebeğe bir anne yani beşik bir şifonyer alsan yeterli odayı 2 yaşından sonra ayırınca yaparsın 
tarafından
Doğru söylüyorsun aslında
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yemek masası ve konsol pişmanlıktır. Sihirli sehpa al orta sehpa açılınca 8 kişilik yemek masası oluyo suan bende var cok kullanışlı. Salon takımımın yemek masasını bozup görümceme verdik bin pişmanım aldıgıma. Şimdi konsolu satacak yer arıyorum valla evde boş kalabalık ikiside
(863 puan) tarafından
Sihirli sehpaya nerden aldınız bende ondan alıp yemek masasını satmak istiyorum
(25,224 puan) tarafından
Bizim burdan bi mobilya mağazasından aldı kayınvaldem bana. 4 sene önce falan almıştı
tarafından
Canım kalabalığın çok oluyor bir misafir odasi birde oturma odası saçma geliyor yani evde biz yaşıyoruz misafir için ayrı kullanılmayan bir oda var o yüzden hem oturmak için kullanacağım hemde kalabalık misafir de problem çıkarmayacak bir yer istiyorum. Bilemiyorum yani kafam çok karışık
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Bence yemek odası yap canım zaten bebeğin daha küçük Muş 6 aylık seneye de ona oda yaparsınız 2 yaşında bile olmayacak şuan idare edebilir bebeğin bence 
tarafından
Hamileyim henüz eylülde doğacak insAllah
(1,108 puan) tarafından
Hm ben yanlış okumuşum canım zaten bebeğin odasını hemen ayıracak mısın 2 yaşına kadar besikle yanında da kalabilir çocuğu bebek odası demiş ama :) ben seviyorum yemek masası konsol hoş duruyor yinede senin fikrin tabi
tarafından
Hem hoş duruyor hem ihtiyaç oluyor
0 oy
tarafından
Ben şöyle yapıcam belki senin icinde fikir olur canım. Bebeğin beşigi seneye bu zamana kadar bizimle ayni oda da olucak. Ben seneye odasıni yapmaya başlıycam. Sende öyle yapabilirsin sizinle bir süre ayni oda da kalıcaksa hemen oda yapmazsın.
tarafından
Galiba bende öyle yapicam
tarafından
Suan masa ihtiyacin varsa al bebekde doğucak rahat edersin. Bebek odasini taksitlerin azalinca bile yaparsin
0 oy
(1,778 puan) tarafından
En mantıklısı çocuk odası küçükken oyun odası olarak kullanabilirsin bebeğine göre ayarlayıp orda oynar rahat rahat büyüyünce de yatamak için kullanır hem yemek odası yaptığında bu bebek yürümeye başlayınca bütün odalarda gezecek sürekli eşyaları aç kapa aç kapa yapar yani suanlik çocuk odası daha mantıklı sanki canım tabi senin görüşün ☺️❤️
tarafından
Borçlar yani hem yemek odasi hem yatırım borcu bebek  8 aylık olduğu zaman bitecek yani çocuk 1 yaşına geldiği zaman odasi hazır olmuş olur insAllah ayy bilmiyorum kafam allak bullak
(1,778 puan) tarafından
Olsun canım içinden ne geçiyorsa onu yap bu hayata bı kere geliyoruz ☺️
0 oy
(14,080 puan) tarafından
Yemek odası yaptır sonra bebek odası yaparsın gönlünce 
tarafından
Valla çok kararsızım
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bence çocuk odası. 
tarafından
Hemen gerekli mi?
(12,513 puan) tarafından
2 yasında ayırmak doğrusu bence onlar da rahat ediyor bizde
0 oy
(863 puan) tarafından
Bende yemek odası var çocuk odasını yemek odası olarak kullanıyorduk keşke hiç almasaydık sadece misafir gelince orda yiyoruz boşuna yer kaplıyor bende sihirli sehpa alıp saticam oğluma oda yapmak istiyorum 
tarafından
Yemek odasını salonuma koyacağım canım yani koltuk takımının yanına konsol ve masa takimi alacağım. 1 sene sonrada bebek odasi yapacağım insAllah
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben olsam bebek odası yapmam çünkü nerde yatarsa yatsın modunda oluyo insan ne özendim beşik aldım neler neler şuan koynumda yatıyo anca 5 aylık.. büyüyünce en güzeli olur odasına gecicegi zaman .. 
tarafından
Mantıklı olan yemek odasi galiba
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bebeğin ilk yıllar odaya ihtiyacı olmuyor canım bir beşik yetiyor ona ama yemek masası misafir için iyi oluyor ben olsam masa alırdım bebeğin büyüyünce o zaman yaparsın odasını benim 2 kızım var 1 ve 3 yaşında hala ikisi de bizimle aynı odada yatıyor kıyıpta odalarına atamıyoruz düşün :)
tarafından
En mantıklısı yemek odasi gibi duruyor
0 oy
(2,529 puan) tarafından
bebek odadan anlamaz canım bence biraz büyüsün öyle yap odayı 
tarafından
Öyle mantıklı gibi
0 oy
tarafından
Ben maddi durum olsa bile yemek odası yapmazdım ama yşne de senin tercihin 
tarafından
Peki kalabalık misafir de ne yapıyorsunuz canım?
tarafından
Biz zaten yer sofrası seriyoruz hep o yüzden ihtiy duymadık kuzum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 155 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
1 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Isimyok (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 254 göst.
5 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (10,081 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 374 göst.

381,321 soru

11,415,373 cevap

34,966 kullanıcı

...